Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
60%

Találsz majd neki IGAZI apát. Olyat, akire rá lehet bízni az erkölcsi-szellemi nevelését.

Nem véletlenül nem jött eddig...Ne tolj már ki vele! A gyerekeddel. Ha valaki más erőszakolt volna meg, azt is értesítenéd, mert"joga van?" a jogát elvesztette az erőszakkkal.

2010. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
70%

Soha, de soha ne szólj neki!!! A gyereknek mondhatsz bármit, az kegyes hazugság lenne...gondolj bele, mi lenne ha zsarolni próbálna a gyerekkel, esetleg őt is bántalmazná?? Sajnos az én apukám is egy ilyen agresszív állat volt és engem állandóan ugródeszkának használt fel anyuhoz. Senkinek nem kívánom azt a gyermekkort...folyamatos veszekedések, ajtócsapkodások, minden nap az ordítás, a pofonok... Ezt akarod a gyerkőcödnek?

Szüléskor annyit kell mondanod, hogy nem tudod hogy kitől fogant a baba, beírnak majd egy fiktív nevet, de kérheted hogy a te nevedre anyakönyvezzék! Ezt a verekedő r¤hadékot pedig felejtsd el nagyon gyorsan! Ha továbbra is zaklat, szólj a rendőrségnek, kérhetsz bírói végzést, miszerint nem mehet a közeledbe! Remélhetőleg kimondják a válás a baba megszületése előtt...

Ne mondd meg neki!

2010. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 anonim ***** válasza:
69%

Hanem mondod el,akkor meg később újra fogunk hallani rólad,hogy Megszületett a pici,de a szemét,agresszív férjed egy fillérgyerektartást sem fizet,és nem kíváncsi a gyerekére...

Már ne haragudj,hogy ezt írom,de régebben is agresszív volt a pasas,mégis vele maradtál,mégis az ő gyerekét várod!Miért? Ha annyira félsz tőle,akkor miért nem szakítasz meg minden lehetőséget,minden szálat ami összefogna vele? ha már terhes vagy,és megtartod,miért nem hagyod,hogy éljen az apai jogaival? Elvenni nem fogja tudni,de legalább lenne apja a gyereknek,és gyerektartást is kaphatnál..

De te tudod mit csinálsz.Én arra emlékszem,hogy amikor terhesen orvoshoz jártam,már akkor kérdezték az apuka nevét.A születésekor ,meg már a teljes nevet kérik...

Akkor fogsz majd kapkodni,hogy igenis van a gyereknek apja is???

2010. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
88%
ha nem szólsz a babáról, akkor a férjed a későbbiekben jogot formálhat visszamenően minden félére, sőt, ha sokkal jobb körülmények közt és megpróbálhatják elperelni a családjával. jobb tisztázni előre és magadat biztonságban tartani szülésig. mint írtad a szüleid támogatnak... nem feltétlenül lesz következménye, de lehet. én írtam, hogy menj panasznapra pár hozzászólással ezelőtt. még mindig ezt ajánlom, ott minden kérdésedre válaszolnak, jogilag pontosan, amire mi nem biztos, hogy képesek vagyunk.
2010. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
48%
Hát én meg nem szólnék neki!Ha erőszakos,téged bántalmazott akkor egy agresszív állat akinél nincs keresni valója a babának!Keress egy normális férfit aki elvállal téged és a babádat is!
2010. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 A kérdező kommentje:
köszönöm, de egy darabig inkább maradok egyedül!
2010. máj. 17. 12:40
 47/117 anonim ***** válasza:
95%

Egy fontos dolgot nem szabad elfelejteni. Ezt a babát a férjed elől NEM TUDOD eltitkolni. Mégpedig azért, amit előttem is írtak: mivel a fogamzás feltételezett időpontjában férjnél voltál, jogilag AUTOMATIKUSAN a férjedet tekintik apának. Ez még akkor is így van, ha apasági nyilatkozat van valaki mástól! (Ilyen esetben utólag kell megtámadni a vélelmezett apaságot, de ez más téma)

Tehát jogilag a férjed az apa, ezen semmi nem fog változtatni, ezért eltitkolni sem fogod tudni.

UGYANAKKOR! A férjed erőszakos, bántalmazott többször is, ezt még akkor is el kell mondanod a bíróságon, ha bizonyítani nem tudod (Olyan sincs, hogy mondjuk egy barátnődnek panaszkodtál? Esetleg látott egy szomszéd, de azt mondtad, hogy elestél? Mert ők lehetnek tanúk egy ilyen ügyben.) Ezt azért is el kell mondanod, mert ezzel véded a születendő gyermekedet is. A gyámhatóságnak tudnia kell, hogy az apa veszélyes is lehet!


Javaslatom: irány a gyámhatóság, beszélj ott valakivel, biztos vagyok abban, hogy minden kérdésedre tudnak válaszolni és igyekeznek olyan megoldást találni, ami a gyereknek a legjobb. FONTOS: Legyél őszinte! Számolj be a bántalmazásról és a zaklatásról is! Segítenek, hidd el, de ha nem ők, akkor tudnak javasolni olyat, aki segít!

2010. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
83%
Azt is gondold végig,hogy mit fogsz mondani a gyerekednek,ha úgy döntesz eltitkolod az apja elöl.Azt hogy meghalt?Vagy elhagyott?Vagy,hogy ő nem volt kiváncsi rá?Az igazság még durvább lesz:"Kisfiam/lányom,évekig éltem egy agresszív férfival,akitől gyereket szerettem volna,mikor ez sikerült leléptem,ő a mai napig nem tudja,hogy a világon vagy."
2010. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 A kérdező kommentje:
sajnos nincs tanú. barátaim régen nincsenek, a kertbe gyakorlatilag nem lehet belátni, ráadásul bujkáltam amig látszot rajtam valami. vagyis tényleg csupán állítás áll szemben egy másikkal. Egy olyannal aki ezer módon tudja igazolni tisztességességét. tudtommal nem csalt meg soha, minta férjként viselkedett mindig, kifelé.
2010. máj. 17. 12:47
 50/117 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyire állat volt miért maradtál vele évekig???

Azt ne mond,hogy nem mertél lelépni,mert most azt tetted! Akkor mi a büdös francnak tűrtél ilyen sokáig??

Ezen majd gondolkodj el,mert a biró is felfogja tenni a ezt a kérdést..

Ja,és még valamit. Azon nem kell gondolkodnod,hogy elmond vagy sem,hogy apa lett,mert igaza van annak az írónak aki azt mondta,hogy jogilag a férjed lesz az apa...Így mindenképpen tudni fogja...

nem beszélve arról,hogy az életed hazugsággal van tele.Hazudtál mindenkinek vagyis senkinek mondtad el,hogy bántalmaznak..Hazugságban hagyva így a szüleidet,barátaidat akik valószínűleg azt hitték,hogy jól megvagytok.(te írtad,hogy senki nem tud róla)

Hazudtál magadnak is,hiszen évekig tűrted a bántalmazást,és magadnak sem tudod elmondani miért...

hazudnál a kórháznak,az orvosoknak,hogy nem tudod ki a gyerek apja.Hazudnál a férjednek a gyerek miatt.Később éveken át hazudnál a gyerekednek az apja kiléte felől..

A sok hazugság fel fog emészteni..Talán itt az ideje,hogy tiszta lappal indulj az életben..Kezd avval,hogy nem fogsz senkinek hazudni,főleg nem a gyerekednek!

2010. máj. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!