Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
66%
Röviden tömören:muszáj!
2010. máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
79%
Én szólnék. A gyerektől nincs jogod megtagadni az apját. Azért, mert Ti nem tudtatok együtt élni, még lehet a gyerekkel normális kapcsolata, uram bocsá, lehet belőle jó apa. Ez rajtad is múlik. Ne a harag vezéreljen a döntésnél.
2010. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
77%
szólnod kell róla. remélhetőleg nem érdekli..a leírásod alapján ez valószínű. de neked nem kell visszamenned hozzá!!!! gratulálok a babuhoz:)
2010. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
84%
hát szerintem joga van tudni róla, hiszen éppúgy "vére" mint neked. Természetesen ez miatt a válás éppúgy folytatódhat,csak majd a későbbiekben a láthatásról ilyesmiről meg kell egyeznetek.
2010. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:
78%
én nem szólnék.. hiheti azt is, hogy mástól van, nem kell elmondani, hány hetes terhes vagy. ha nem akarnám, hogy ahhoz az emberhez bármi de bármi közöm legyen, tuti, hogy hallgatnék róla, hogy ő az apa. mondom, kiskapu az, ha azt hiszi,nem tőle van. inkább nézzen lotyónak, de ne keserítse meg az életed, és a babáét.
2010. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 A kérdező kommentje:
a válás kimondásakor nem dönthenek úgy, hogy később, a megszületése után, még egy eljárást lefolytatnak az elhelyezéséről? anyagiak terén a párom sokkal jobban áll, nekem még munkám sincs jelenleg.
2010. máj. 17. 11:44
 7/117 anonim ***** válasza:
86%

Ha ő akart gyereket szólnék, ha nem akkor azt hiszem nem

szólnék ha akarnék gyerektartást

2010. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
87%
Azok után, hogy bántalmazott, én nem mondanám meg neki... Te fogod megszülni, kihordani, felnevelni, ő csak d*gott egy jót, nincs joga a gyerekedhez
2010. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 A kérdező kommentje:
mindketten szerettünk volna babát. igaz ő szerintem csak biztosítéknak, hogy ne próbáljak elmenekülni tőle.
2010. máj. 17. 11:45
 10/117 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy muszály. Miért lenne az? Alapesetben.

Én pl. nem szólnék.

Bár ha nem hülye, akkor amikor megtudja, ki tudja számolni, igy nem sok értelme van eltitkolni.

Ráadásul ha a férjed valóban és nem csak élettárs, akkor viszont tényleg jogilag az ő nevére anyakönyvezik.

Ha nem "vallod be" szüléskor, hogy házas voltál a fogamzáskor, az tán okirathamisitás is... A törvények szerint ha a fogantatáskor házas volál, akkor a férj nevére anyakönyvezik, ha tetszik, ha nem...

2010. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!