Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 anonim ***** válasza:
100%
De miért kellene anyukádnak gyesen lennie? A te várva várt babád, legyél vele otthon, élvezd a fejlődését, és majd ha két-hároméves lesz, mehetsz dolgozni. Szerinted, apának ítélnének egy éppen megszületett kisbabát? Ezt te sem hiszed el, ugye? Még a láthatás is fő szabály szerint az anyánál történik. Most be vagy jelentve valahová? Mi lenne, ha a Bt-ben kezdenél el dolgozgatni? Még tgys-t is kaphatnál? Meg ott a családi pótlék, van hol laknod, abszolut el tudod tartani a kisbabát.
2010. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/117 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz! Mióta külön mentetek azóta keres? Kíváncsi rád, rendbe akarja hozni a kapcsolatotokat?

Én inkább a megmondom hogy babám lesz utat választanám. Elsősorban azért mert hazugsággal csak galibát okoznék magamnak. Éld bele magad: mi lett volna, ha neked anyud nem mondta volna el ki az apád. A gyerek majd el dönti mit akar a papájától. Ne a félelem vezesse az utad, hanem az ésszerűség.

2010. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 anonim ***** válasza:
71%
Ne mondd meg! Azon igyekszel, hogy minden kapcsolatot megszakíts vele és felégesd a múltat. Akkor ne gondolkozz azon, hogyan adj neki még egy kapaszkodót! Beláthatatlan következményei lehetnek. EGyébként nehogy már egy családját megnyomorító, agresszív férfinak itt ilyen-olyan jogai legyenek!
2010. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/117 A kérdező kommentje:
sajnos folyamatosan keres és jön utánam. ha nem itt ücsörög az autóban, akkor telefonon hivogat. reggel bekapcsoltam, 23 nem fogadott hívásom volt és 16 sms érkezett. ezek, javarészt, könyörgő üzenetek. viszont már túl sokat hittem neki, most nem akarok!
2010. máj. 17. 12:14
 35/117 anonim ***** válasza:
100%

Amikor majd mész szülni,meg fogják kérdezni az apa nevét.

Mit mondasz?Anonim???Mert akkor az apa nem fogja tudni,hogy gyermeke van.Viszont evvel a lépéssel örökre lemondhatsz a gyerektartásról(anyagi támogatásról),lemondhatsz arról is,hogy néha.-néha az apja foglalkozzon a fiával/lányával.Mert ugye ha nem mondod el,nem is várhatod,hogy foglalkozzon vele... Nem beszélve arról,hogy később amikor nagyobb lesz a gyermeked,nem fogja érteni,hogy az apja miért nem volt kíváncsi rá..

De meg is mondhatod neki.Így legalább a lehetőséget megadod neki,hogy apaként viselkedjen..Így később jogosan kérhetsz pénzt az apától,hogy segítsen a gyerek nevelésben...

Egyébként azért mert nektek közös gyermeketek lesz,még nem kell az apával kapcsolatban lenned..

Én több mint 10 éve váltam el.Van közös fiúnk,de a 10 év alatt csak a fiam ballagásán futottunk össze..

Nincs semmi kapcsolatunk,de a fiam rendszeresen jár az apjához,és nagyon jó apa-fia kapcsolat van köztük...

Szóval ha nem mondod el,akkor később ne panaszkodj sehol,hogy milyen szemét a pasas,és nem tudod mit tegyél,mert se gyerektartást,se látogatást nem tesz meg a gyerek érdekében...

2010. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 A kérdező kommentje:
még nem volt munkaviszonyom. azt hiszem nem leszek jogosult semmilyen támogatásra
2010. máj. 17. 12:16
 37/117 anonim ***** válasza:
100%

A gyesre,és a családi pótlékra jogosult leszel.A gyerektartásra csakis akkor ha az apa is tud róla,vagyis őt nevezed meg apának a gyerek születésekor..

Ha eltitkolod tőle,akkor nincs jogod kérni anyagi támogatást az apától...

2010. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 anonim ***** válasza:
100%
ha a szüleid támogatnak, akkor a babának biztos az anyagi háttere. te különválsz a férjedtől. láthatást ítélnek majd meg neki. ezt akár úgy is lehet, hogy a te családod is jelen van. vannak jogi kiskapuk. úgy tudom a bántalmazás bizonyításához elegendőek a családtagjaid tanúként. érdeklődj utána. a bíróságon van panasznap. véleményem szerint ne neveld a gyereket hazugságban. az egyik hozzászóló szerint rendes apa is válhat a férjedből. és igaza van többeknek, a gyerek majd megszakítja vele a kapcsolatot, ha rá nézve rossz...
2010. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/117 anonim ***** válasza:
56%

a te eseted a kivétel! Semmiképp ne szólj, sőt tikold el! Ha nem akarod, hogy egyből menekítened kelljen a gyereket! Még el is venné..és őt talán nem bántaná? Cska idő kérdése. Örülj, hogyha megszabadulsz!Tagadd le, mondd hogy a másé, és később fogant. Majd ha már nem tudod titkolni. Csak meg ne verjen vele!

És jelentsd fel őt erőszakért!

2010. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 A kérdező kommentje:

nem sokáig titkolózhatok, azt hiszem. elég vékony vagyok (42kg) és én máris látom magamon, hogy picit nőtt a hasam.

ha most nem szólok,később nem vehetik el a babát azért, mert megtagadtam az apától a láthatást?

2010. máj. 17. 12:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!