Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni,hogy sajnáljalak vagy sem.Olyan drámai történetet vázoltál fel nekünk egy évvel ezelőtt,hogy tényleg megdöbbentő volt.Sokan akartak neked segíteni,mert minden szavadból érezni lehetett,hogy rettegsz.Sajnáltalak és drukkoltam,hogy rendeződjön az életed.De most elég vegyesek az érzéseim.Azt hittem az ember tanul a hibáiból és nem követi el ugyanazt a hülyeséget többször.

Téged vertek,aláztak,erőszakoltak,fenyegettek,a babádat szintén:

"Azért a végén rendesen megijesztett, mert hozzátette, ha egyáltalán megszületik."

A vetélés is egy veszekedés miatt indult meg.Hogy tudsz valakivel ezekután együttélni? Hogy tudsz valakinek ezekután megint gyereket szülni? Miért elég neked egy viszonylagos önállóság és a teljes kiszolgáltatottság egy életen keresztül? Hogy lehet,hogy a szüleid nem verték még agyon ezt az állatot és elnézik,hogy még mindig vele vagy? Miért jó ez neked,miért nem akarsz teljes értékű ember lenni egy tényleg szerető férj oldalán?

2011. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 A kérdező kommentje:
az az igazság, hogy miután hazakerültem a kórházból, egyedül férjem tudott vígasztalni és a valóságba visszatéríteni. a baba elvesztése után egy kicsit összeomlottam, sokáig kezeltek depresszió miatt. ez őt is nagyon megviselte, nagyon sok mindent átértékelt és sok-sok dolgon változtatott. ő is orvoshoz fordult,különféle terápiás foglalkozásokon vett részt. talán az álompasi kategóriát soha nem éri el, de nekem is sokat jelent, hogy próbál változtatni az egész lényén. Egyenlőre jól megvagyunk, annyit viszont már tudok, hogy mik azok a jelek amelyek esetén azonnal lépnem kell. Küzd önmagával, látszik, hogy minden szava előtt gondolkodik, hogy hogyan is tanították. Ezek alapján úgy érzem, maradt valami a régi szeretetből bennem is, de ez az utolsó esélye bármire is.
2011. ápr. 26. 18:07
 93/117 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod.Nekem ez nem menne.Gyereket szülni csak annak mernék(mertem),akivel úgy éreztem,hogy teljes mértékben bízhatom benne,aki valóban a társam és jó apja lesz a gyermekeimnek.Ebben az esetben ez az egész inkább ijesztő.Változni akar,de ki tudja menni fog-e.Egy év nem hosszú idő,főleg annak,aki egész életében ilyen volt és még most is csak részleges szabadságot ad neked,vagyis még mindig lövése sincs arról,hogy milyen a társas kapcsolat.Aki ilyen szinten durván képes volt viszonyulni a saját gyerekéhez és most is vigyáznia kell arra,hogy mit mond és mit cselekszik,mert nem belőle jön,hanem tanítják neki,hogy milyen egy normális ember,azzal én nem tudnék egy ilyen komoly lépést megtenni,mint egy gyerek szülés,aki egy életre összeköt.Ráadásul nem csak neked van veszítenivalód,hanem a gyereknek is.Te döntésed,hogy milyen apát adsz a gyereknek.Lehet,hogy te megtanultad,hogy kell vele élni,hogy mikor kell hallgatni,elviseled,hogy korlátoz,de képzeld el,hogy milyen lesz a saját gyerekével,ha az nem úgy ugrál,ahogy ő fütyül.Egy kamasz gyerek esetében pedig ez borítékolható,hogy lázad.Szerinted vele nem lesz agresszív,ha nem érvényesítheti rajta az akaratát? A másik nagyon fontos tény,hogy azt írtad nincs munkaviszonyod,vagyis nem elég,hogy a gyerek összeköt,de anyagilag is tőle fogsz függeni.Mint tudjuk nem retten vissza attól,hogy ezzel visszaéljen és esetleg elvegye tőled a gyereket,mert ő el is tudja tartani.

Kicsit olyan,mintha becsuknád a szemed és leugranál egy hídról.Törlöd a múltat,az eddigi tapasztalatokat és bízol benne,hogy életben maradsz és nem töröd össze magad.

Azért a tapasztalat nem szokott becsapni és a jelekre mindig figyelni kell.Ne hagyd ennyire el magad,sokkal óvatosabbnak kell lenned,mert lehet,hogy ő nem kap több esélyt,ha elszúrja most,de ki tudja,hogy neked hagy-e esélyt arra,hogy újrakezd az életed.Nem egy békés emberről beszélünk,remélem érted,hogy mire céloztam.

2011. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 A kérdező kommentje:

azt persze valóban nem tudhatom mit hoz a holnap. Pláne azt nem mi lesz 10-20év múlva. egyedül viszont nem boldogultam, rövid idő alatt kórházban kötöttem ki. szüleim is lemondtak rólam, apám kijelentette, hogy tehetetlen vagyok és nem is érdemes velem foglalkozni. egyedül a férjem volt, aki legalább megpróbált megérteni. akármilyenis volt, rá számíthattam, ezzel érdemelt ki némi bizalmat.


egyébként nagyon köszönöm,hogy ennyi idő után is válaszoltál és remélem válaszolsz még!

2011. ápr. 26. 20:29
 95/117 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagy! Nem vagy gyerek.Muszáj egyedül is boldogulnod,különben állandóan ki fogják használni,hogy önállótlan vagy.A férjed ezt tudja,most már azt is,hogy a szüleidre sem számíthaszt,így valóban az ő tulajdona vagy és úgysincs merszed elhagyni,mert félsz egyedül.Ez óriási hiba.

Ha lelki,mentális problémáid vannak,akkor arra megvannak a megfelelő szakemberek,de csupán azért együtt lenni valakivel,mert egyedül nem tudod életben tartani magad irdatlan nagy ostobaság.A férjed úgy fog játszani veled,ahogy akar.Egy magára valamit is adó nő,akinek van büszkesége,öntudata és valóban képes az önálló életre,sosem tűrné el az olyan férfit,mint a férjed,aki korlátoz és uralkodik.

Te ebbe a kapcsolatba akarsz gyereket szülni,aki szintén vagy szolgalélek lesz vagy megszökik.Ráadásul az apjával szemben az anyjára sem számíthat,mert az fél lépni és megvédeni őt,ha esetleg agresszív az apa.

Ne hagyd magaddal elhitetni azt,hogy 27 évesen nem vagy képes önálló lenni!Az élet valóban nem könnyű,de aki bátor és tesz is azért,hogy boldog lehessen,annak nem kell elviselnie egy ilyen alárendelt kapcsolatot.Erősítsd meg magad,hogy olyan anyja lehess a gyerekednek,akire számíthat! Az apa személyét pedig jól válaszd meg,mert ez a te felelősséged!

2011. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én is nyomon követem a "történetedet" az elejétől.Nem tudok semmit hozzáfűzni,mert teljesen igaza van az előttem szólónak.A legfontosabbnak azt tartom,hogy ezt a baba témát hagyjátok,lehet nem véletlen az sem,hogy azóta nem jött össze....
2011. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 A kérdező kommentje:
sajnos igazat kell adjak, de úgy látszik én valóban gyenge vagyok. egyenlőre én is küzdök a félelmeimmel és a problémáimmal, gyógyszereket szedek. Nem vagyok olyan állapotban, hogy dolgozni tudjak. Igy pedig képtelen vagyok önfenntartásra. A baba sokat váratott magára tavaly is és most is, még az is előfordulhat, hogy a gyerkszülésre is alkalmatlan vagyok
2011. ápr. 27. 10:07
 98/117 anonim ***** válasza:
100%
Életed legnagyobb butaságát követnéd el,ha ennek az embernek szülnél.Addig adj hálát Istennek,amíg nem köt össze vele egy gyerek.Ha meggyógyulsz és összeszedted magad akkor sem lesz könnyű talpra állni,mert nem fogja hagyni,hogy kicsússz a keze közül.Ha gyereketek is van,azzal aláírtad az életfogytiglant mellette.Szedd össze magad és ne szúrd el az életed,mert neked is csak ez az egy van.27 évesen nem kellene tönkre tenni.
2011. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 A kérdező kommentje:
kicsit biztosan megöregedtem az elmúlt években, mert abszolút az az érzésem van, hogy nem tudnám újrakezdeni. egy utolsó esélyt pedig megérdemel még egy halálraitélt is
2011. ápr. 28. 09:43
 100/117 anonim ***** válasza:

A halálraítéltnek utolsó kívánság jár,nem még egy esély,de mindegy.

Úgy érzem hiába győzködlek,te feladtad.Az ajtó bezárult és kattant a lakat.

2011. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!