Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/117 anonim ***** válasza:
89%

11:52

Ha igaz amit a kérdező ír akkor egy agresszív állat a kedves kispapa.(bántalmazot... a gyerek is erőszakkal fogant...)

2010. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/117 anonim ***** válasza:
84%

Én azt írom, mindenképp mondd el neki, és azt is hogy bár az ő gyereke, viselkedése változzon jó írányba, mert rengeteg minden függhet ettől válás után is.


A másik. Sajnos a férjed "ismerőseitől" (esetleg rokonaitól) számíthatsz pár körben, mert ha kékszemű lesz a baba 4 hónaposan is, az apja meg barna , akkor már félrementél; ha koraszülött lesz (elméletben!!), akkor nem számolnak utána, csak "na, akkor nem lehetett akkora terhes" ha továbbhordod, ugyanez.

Mindegy. LEgyél nagyon erős, és határozott. És örülj a pici babádnak, ne foglalkozz azzal hogyan fogant, mik a körülmények, a ő a tiéd! :))

2010. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/117 anonim ***** válasza:
61%

"senki sem fogja azt a születendő kisbabát az apának ítélni azért, mert több pénze van"

Ha az anyuka nem tudja eltartani a babát akkor bizony apukának ítélhetik a babát

2010. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/117 anonim ***** válasza:
88%
Ha anyukának nincs annyi pénze, mint apukának, de jár neki tgyás , gyes/gyed +megitélt gyerektartás+ a szüleinél él (tehát van hova születnie a babának) , akkor miért ítélnék az apának?? Nem kell rémisztgetni itt a kérdezőt, van neki elég gondja baja ezen kívül is.
2010. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/117 A kérdező kommentje:
egyenlőre annyit tudtunk kitalálni, hogy anyukám menne gyesre a babával. ő már nyugdíj előtt áll, megtehetni. én, amint lehet a szülés után, azonnal munkába állok. szerencsére van egy családi bt, nem gond igazolni a munkaviszonyt. így, talán, igazolhatom, hogy képes vagyok eltartani a picit, a lakhatás pedig szintén nem jelent problémát, a szüleim háza részben az én tulajdonom is. sőt, még hely is jut nekünk benne, igaz csak egy szoba.
2010. máj. 17. 12:01
 26/117 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az első vagyok :)

Ne rémizgessétek már.Gyedet vagy gyest fog kapni,utána dolgozni fog,a szülei mellette állnak,miért vennék el a babát? Azért nem fogják az apjának ítélni,mert ő 20ezres cipőt tud venni,a kérdező meg csak 3 ezrest.Éhezni biztos nem fog.És ha még erőszakos is apuka pláne nem kapja meg.

2010. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/117 anonim ***** válasza:
96%
Na látod semmi baj nem lesz :)
2010. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/117 A kérdező kommentje:
sajnos az is kérdés, hogy egyáltalán az erőszakot vagy a verést rá tudom-e bizonyítani. ahhoz elég nagy marha voltam, hogy soha, sehol ne legyen nyoma a dolognak. senki nem látott összeverve, orvosnál nem jártam, rendőrségen szintén nem. vagyis az én szavam áll majd szemben az övével.
2010. máj. 17. 12:05
 29/117 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam végig a válaszokat.


Ne mond meg!!!! Ismerek hasonló esetet, a pasi nem válgozott. Sőt! A gyerektartást nem fizeti, a gyereket csak hébe hóba látja. Persze, akkor eljátsza, hogy hú, ő mekkora apa, de amúgy szarik rá nagyívben. Viszont nagyon benne van a pakliban, hogy ha a gyerek nagyobb lesz, többet akarja majd vinni és tuti, hogy az anyja ellen akarja majd nevelni. Már az anya mondja, hogy jobb lett volna, ha nem szól az apjának! Pedig az elején még ő is azon az állásponton volt, hogy hú, de hát az apja, az ő vére, meg akar apát a kislánynak, meg ezek a szokásos erkölcsi dumák.

Hát most majd meglátjuk, hogy a kislány milyen lelki nyomás alatt fog felnőni, ha az apja az anyja háta mögött uszítgatja szépen. Márpedig fogja... mert az ilyenek nem változnak. Állatok és kész. És egy gyereknek jobb, ha egy ilyenről nem tud egyáltalán, hanem abban a tudatban nő fel, hogy ő egy egyéjszakás kaland eredménye.

2010. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/117 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem valószínű,hogy az apának ítéljék a gyereket,hisz nem híd alatt lakik az anya és van segítsége,nem fog a gyerek semmiben hiányt szenvedni.Egyébként sem veszik el csak úgy pikk-pakk az újszülöttet az anyjától,mivel még jó ideig szüksége van rá.Komoly indok kell ahhoz,hogy az apa kapja,aki mellesleg nem makulátlan így az esélye is csökken a gyerekre.

Mellesleg akármilyen állat is a férj,sajnos joga van a gyerekéhez és a gyereknek is az apjához.A kérdező 3 éve küzdött a gyerekért,nyilván a férj nem tegnap kezdte el verni,pontosan tudta,hogy egy erőszakos állatnak készül gyereket szülni,szóval számolni kell vele,hogy a gyerek egy életre összeköt titeket,mint minden elvált párt,akinek közös gyermeke van.

2010. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!