Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
 71/117 anonim ***** válasza:

A "könyves" csaj vagyok.Én csak azt szeretném, ha vigyáznál magadra és a babára.Dolgoztam segélyvonalon, hallottam dolgokat és a környezetemben is volt segítségre szoruló édesanya.Az ilyen férfiak sohasem javulnak meg.

Kérj segítséget.Ha lehet, kísérjenek el, ha mész valahová.Kerüld a férjed, amennyire lehetséges.És nagyon vigyázz magatokra.

2010. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek! Most értem haza,megkaptam a kiskönyvemet. Szerencsére nem volt semmi gond. Priviben inkább nem válaszolok, maradjon anonim a dolog, így biztosan nem"bukok" le, ha véletlenül kiderül, hogy én irtam a kérdést. Igyekszem mindig vkivel menni, de sajnos vannak dolgok, amiket egyedül kell intéznem. A férjem változatlanul hivogat, igérget és fenyegetőzik felváltva. Próbál lyukat dumálni a hasamba ezért inkább nem hallgatom végig.

Ha valakit még érdekel a sorsom, irok szivesen, jól esik kibeszélni magam, mégha csak ilyen módon is.

2010. máj. 19. 12:04
 73/117 anonim ***** válasza:
Engem érdekel, szurkolok! Utálom az ilyen férfiakat, szánalmasak, amikor egy 40 kilós nővel szemben fenyegetőznek... néha magukba szállhatnának az erősebb nem tagjai!
2010. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/117 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülj a babádnak elsősorban és nagyon vigyázz magadra, próbáld meg elhesegetni a rossz gondolatokat...soha ne maradj egyedül, utcán ha mész, akkor mindig nappal legyen és forgalmas helyeken, ott tudsz segítségért kiáltani, ha esetleg bántani akarna, de nem hiszem, hogy fényes nappal a forgalmas utcáról elvitetne...

Az egyébként nem jutott eszedbe, hogy felvedd a telefonbeszélgetést? Ha fenyegetőzik a telefonban, akkor az is bizonyíték lehet a bíróságon!!!

Nagyon szerencsés vagy, hogy babát vársz, ne törődj az apjával, bárcsak én is terhes lennék, de sajnos nemrég 11 hetesen elment a pici! :(

Neked boldog és felhőtlen babavárást kívánok és egy gyönyörű, egészséges kisbabát! :)

2010. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 A kérdező kommentje:

Őszintén sajnálom! Nekem is volt két éve egy vetélésem, majdnem ilyenkor. Jún. végén operáltak, szintén 11 hetes voltam. Többek közt ezért is ragaszkodom a picihez.

Új fejleménynincs az életemben, igyekszem mindig valaki mellett lenni. A párom egyenlőre lenyugodott, bár hivogat folyamatosan, de most azzal a szöveggel, hogy hagy időt nekem, gondolkodjak a dolgon. Ő bármikor visszavár engem és a picit is.

2010. máj. 24. 12:07
 76/117 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Szerintem semmiképp ne hagyd magad meggyőzni!! Akkor sem, ha fenyeget és akkor sem, ha szép szóval próbál visszacsalogatni! Sajnos aki egyszer megvert, az nem fog változni, újra és újra megteszi majd...és ott lesz a baba, akinek nyugodt környezet kell! :)
2010. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 A kérdező kommentje:
20hetesen "megszületett" a babám... Elaltattak, nem is láthattam. Mielőtt elkezdtem volna görcsölni, volt egy durva szóváltásunk, a férjem elkezdett meggyanúsítani azzal, hogy nem tőle van a gyerek, ami abszurd és ezzel ő is tisztában van. Szeptemberig elnapolták a tárgyalást is. Azt hiszem végkép összeomlott minden.
2010. jún. 15. 12:29
 78/117 anonim ***** válasza:
32%

Mi van?

20 hetes kor után nem lehet abortuszt végezni. Vagy elvetéltél?

2010. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 A kérdező kommentje:

igen, elvetéltem. és mivel hivatalosan még nem számít szülésnek, így nevet sem kaphatott, anyakönyvezbe sem lesz, még sírja sem lesz ahol meglátogathatom.

nagyon kiborultam, igazán nincs kedvem élni sem.

2010. jún. 15. 12:53
 80/117 anonim ***** válasza:

É vagyok az, aki szintén elvetélt! Nagyon átérzem a fájdalmadat! Pihenj pár napig, az jót tesz, gyászolj nyugodtan, hiszen idő kell neki, hogy feldolgozd! Engem elhagyott a párom, még mielőtt kiderült volna, hogy terhes lettem és utána is nagyon sokat bántott (szóval)... Egyesek szerint örülhetek neki, hogy így alakult, hiszen ilyen embertől minek gyerek?! De persze én nem így gondoltam, hiszen akartam azt a babát, hiszen az én vérem csörgedezett benne! Sajnos nem úgy alakult, ez így lett megírva, nehéz lesz, de egy idő után beletörődsz és lesz majd másik babád egy olyan férfitól, aki megérdemli!

Kitartást és sok-sok erőt kívánok Neked! Majd írj nyugodtan, ha meg szeretnél osztani valamit! :)

2010. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!