Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólnom kell a páromnak a...

Szólnom kell a páromnak a babáról?

Figyelt kérdés
2hete elhagytam a páromat, igaz még csak különköltöztünk. Most derült ki, hogy 13hetes terhes vagyok. (rendszertelen menzesz miatt mentem orvoshoz, nem is tudtam eddig a babáról) nagyon rossz kapcsolatban élünk, sokat bántalmazott, eddig tűrtem. végre elhatároztam magam arra, hogy továbblépek, nem hiszek már neki. A babát nagyon szeretném, gyakorlatilag 3éve várok rá, de úgy néz ki a helyzet, hogy ő is a férjem erőszakosságának következménye. Ezen túl tudok lépni, nem kérdés a megtartása. A családom, szerencsére mellém állt, szüleimhez költöztem és ők is örülnének a picinek. Muszáj az apjának is szólnom róla? Anyagiak nem érdekelnek, a váláskor úgyis osztozni kell majd. Van jogom megtagadni a kicsitől az apját? Vagy úgy fair ha tud róla és eldöntheti mit akar?
2010. máj. 17. 11:38
 61/117 anonim ***** válasza:
79%
Majd írd meg mi lett :) Sok sikert !
2010. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért nem árt vele már az elején tisztázni, hogy ettől közöttetek még semmi sem változik. Külön éltek, közös élet lezárva, mindenki élje tovább a saját életét.
2010. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 A kérdező kommentje:
Igaz, csak telefonon keresztül, de szóltam a babáról.Azt is elmondtam, hogy bármit is tesz, ez a kicsi meg fog születni. Könyörgőre fogta a dolgot, menjünk vissza, minden másként lesz..stb,krokodilkönnyekkel, de nem hagytam túlságosan kibontakozni. Közbevágtam és leállítottam. Jött a másik verzió, a fenyegetőzés. Mindent meg fog tenni azért, hogy ne maradhasson nálam a gyerek. Azért a végén rendesen megijesztett, mert hozzátette, ha egyáltalán megszületik. Megnyugvás helyet azt értem el, hogy most nem merek egyedül maradni. Nem tudom mi hogyan alakul, de ha máshol nem legalább itt nyoma marad a történteknek, ha valami nem úgy sül el ahogy elterveztem. Nem bujkálhatok örökké, de félek,hogy bárhol utánam jöhet és hazavihet.
2010. máj. 17. 20:19
 64/117 anonim ***** válasza:
100%

először arra gondoltam én is, hogy ne mondd el neki.

De belegondolva, még ha most fenyeget is, sokkal jobb, hogy elmondtad. Amúgyis megtudta volna, és mit csinálna ha azt mondanád neki h megcsaltad mással, vagy ha eltitkoltad volna...

Későbbiekre nézve jobb hogy elmondtad, idővel úgyis mással fog majd foglalkozni!

Igy adtál is esélyt a gyerek anyagi hátterére vonatkozóan.

Szerintem ha beszélsz vele, vagy találkozol, akkor titokban diktafonnal vedd fel (később bizonyiték gyanánt-talán ér is valamit) és mindig legyen veled valaki!

gratulálok a kisbabához, vigyázz magadra és rá :)

És ne dühöngjön, hogy nem lehetettek a részesei az életének, hiszen őmaga taszított el benneteket tőle....

2010. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha már eddig nem gyűjtöttél semmi bizonyítékot, most feltétlenül használj ki minden alkalmat arra, hogy bizonyítsd azt, hogy alkalmatlan lenne apának, mert agresszív, durva, felelőtlen ember. A telefonnal is lehet hangfelvételt csinálni. Magát a telefonbeszélgetést is fel lehet venni? Ezt nem tudom, de ha igen akkor minden telefonbeszélgetést vegyél fel. Biztos vagyok benne, hogy el fogja szólni magát. Pl. a fenyegetés, amit írtál " HA megszületik" a baba. Szerintem személyesen ne találkozz vele, esetleg csak akkor, ha két "kétajtós szekrény" meg tud téged védeni. Vagy akkor sem! Nincs szükséged átélni újra azt a zaklatott életet, ami mellette volt.

Ha bizonyítani tudod az alkalmatlanságát, akkor még távolságtartást is ítélhetnek meg a gyerektartás mellett.

A gyerektartásról ne mondj le, főleg, ha ilyen jól áll anyagilag és a gyereked jövőjét sem húzhatod keresztül, ha esetleg mégis megváltozna és jó apa lenne belőle.

Összefoglalva: igen, tudjon róla, hogy van egy gyereke, a gyerek is tudja, hogy van egy apja, de csak akkor engedd a közeletekbe ha Te jónak látod. Ha nem, akkor a fentiek segítségével távol kell tartanod. Sokkal erősebbnek kell lenned, mint voltál, remélem, hogy a gyereked biztonsága fontosabb lesz mindennél és megsokszorozza az erődet. Legyél okos, higgadt és következetes!

2010. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, 12 hetes kora után nem vetetheted el a babát, tehát ne ijedj meg, ha azt mondja, hogy "ha megszületik." Rajtad kívül senki sem dönthet az abortusz mellett vagy ellen, csak te.
2010. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 anonim ***** válasza:
100%

Elmondtad amire ő fenyegetőzik. Bizonyíték, bizonyíték ismétlem bizonyíték gyűjtés. Családsegítő megkeresése.

Szörnyű! Sajnálom.

2010. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/117 anonim ***** válasza:
100%

Te nem egy könyv vagy, hogy fog és hazavisz.

Látod, mondtam én, hogyha elmondod, keresztbe fog tenni.Hallottam én már olyat, hogy apuka megígérte, hogy kirugdossa anyukából a babát.Kerüld el messzire.A fenyegetése nem jelent túl sok jót számotokra.

2010. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 A kérdező kommentje:
Eléggé be vagyok sz..va. most éppen egyedül vagyok, de tudom, hogy a férjem dolgozik, vagyis mire hazaérnek a szüleim,még bent lesz. Viszont holnap mennem kell terhesgondozásra és oda egyedül kell mennem. Nem gondoltam volna, hogy bp-n előfordul olyan hogy hetente egyszer, 10-12 között lehet csak menni. Nagyon remélem, hogy nem fog várni rám sehol, elviekben dolgoznia kell. valóban nem vagyok könyv, de attól még bármi előfordulhat, sajnos volt már rá példa az én életemben is.
2010. máj. 18. 12:46
 70/117 anonim ***** válasza:
Szorítok Neked! Ne légy ideges.
2010. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!