Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki hogy még...

Szerintetek ciki hogy még szüleimnél lakom?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy soha nem volt pénzünk, bár lehetett volna. Apám mindig egy makacs ember volt, 25 éve uyganabban a gyárban a dolgozik ahol ro@@dt keveset keres, kb havi nettó 250 ezret és Pesten lakunk. De nem akar már kilépni régen sem akart. Ennyivel nem tudott engem se és a nővéremet sem eltartani ygerekkoromban. pámnak 5 végzettsége van azt hozzáteszem , elektronikai műszerész, technikus, plc, programozó. autóbuszvezető, villanyszerelő. Szinte midnehez ért tehát ha elmenne egyéni válallkozónak már milliomos lehetnék. De midn1. Én 24 éves vagyok, dolgozok havi 130 ezret keresek nettóban de ebből egy albérlet nem telik ki. Annyit még hozzáteszek hogy, panelakásban lakunk, és itt is születtem 1 szobás kis lakásban laktunk 10 éves koromig utána költöztünk el 2 szobás lakásba, MAi napig nem lett felújitva, tehát 15 éve ugyanugy néz ki, mint amikor dieköltöztünk, tehát kis lyukban élek és éltem mindig is. Peidg oylan jó lett volna ugrándozni egy családi házban, állatokat tartani, játszani. Ami meglehetett volna de apám makacssága és hogy nem törödöm a családommal, apénzzel, és stb. Apám szive szerint már 8 éevsen leküdött volna dolgozni. Na midn1 tehát panelban lakunk, Nem aza tipikus hogy szülői nagy családi ház, aztán a fiatal gyerek, önálló lesz aztán elköltözik átmeneti panellakásba, de mindig visszatérhet a családi házba. Na az én esetemnél nincs igy. 25 leszek nemsokára, barátnőm soha az életben nem volt, bevallom cikinek tartom azt hogyha idejön hozzám, panellakásba, székem sincs csak egy. Butorok sincsenek ez már megint egy másik téma.. Szoval igy szerintetek ciki szülökkel együtt élni, és gy hogy gyujtom azta 130 ezret is abbol elrakok midnen honapban 40 ezret a Többiiből élek. Valszeg. soha nem fogok elköltözni, mert egy ház 30-40 milliótól keződik. HA levonjuk azt hogy keresek 200 ezret mondjuk ha nem költöm el, akkor is vagy 30 év :D:D:D.D 30 év mulva már minek elköltözni?55 évesen?:D:D El nem tudom képzelni hogy hoygan a búbánatban lehet megoldani hogy 6 év lehessen venni egy átlag házat 40 milliósat . hogy a gyerekkori élméynemet szabadságérzésemet kitudjam élvezni , meg oda már barátnőt hívni. KI hoygan csinálja? Akinek van családi háza? Hogyan? Hoygan lehet 6-10 év alatt szülői segitség nélkül, hitel nélkül, és midneféle nélkül elérni hogy az embernek legyen? Sehogy... Legfelejjbb ha kimegy az ember külföldre. De akkor se nagyon. Ehhez nettó 2 milliót kéne keresni, hogy lehessen venni.
2017. máj. 17. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:

,,Akik kukások ők miért nem törnek ki például? Vagy akik utcát sepernek vagy közmunkások? Mert mindenki ki akar"

Nyilván... semmi munkával mindenki ki akar törni. Tanulás nélkül te is akarnál orvos lenni, vagy munka nélkül gazdag. Csak sajnos valamit tenni is kell


,,Én nem végzek egy villamosmérnőkit tudod miért?? mert nem vagyok oylan okos.." Na ez biztos és ezen az se változtat ha az egyetem professzorai csak téged tanítanak ingyen egyedül...


,,CSAKKK!! a tanulással foglalkozni"

Érdekes hogy nálad szóba se jön hogy suli mellett dolgozz... Meg 2 szobás panelben laktok és kevés a 300 3 főre....


,,nagy az iqum.... nagyon nagyon nehezen tanulok" akkor miben mutatkozik meg hogy nagy az iq-d?


,,Heti nap, gyakszi, napi 5 óra tanulás melett, hoygan dolgozzak 10 órát?? Akkor mi lesz azzal 13130 ezerrel?"

Elmondom hogy nem egy hegesztő gyakornok kap 50+ ösztöndíjat...


,,De én nem tehetek róla hogy ilyen közegbe születtem bele.." ENNYI ez a tipikus rinya:D Ezt tuti valami filmből szedted, valami motivációsból:D és akkor mondja a mester hogy "jajj fiam csak akarni kell":D


,, Kellennek a szakmunkások is."

Akkor menj el szakmunkásnak, de ne rinyálj:D

Elmész kőműbessegédnek vagy villanyszerelő mellé és betanít idővel apránként:D de ez neked túl bonyolult:D

2017. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
Fölrúgnálak 😀 A társadalom legalja vagy, aki semmit nem ad, de elvár 😀 Semmit nem érdemelsz az élettől, mert nem akarsz küzdeni, nincs benned kitartás, egy nyavalygó csöves vagy, akinek nincs semmi akarat ereje. Most pedig megyek én is, a feleségemmel étterembe megyünk, készülődünk 😀 Neked további jó siránkozást. (mellesleg amíg ide írtál, tanulhattál is volna valamit)
2017. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
A kérdésed kiirása óta eltelt 2 nap. Mit tettél, hogy az életed jobb irányba változzon? Ezt válaszold megy légyszi, de úgy sem fogod....
2017. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 A kérdező kommentje:

Dolgoztam 8 tol 4-ig, tegnap meg 6-ig, ma könnyebb vagyis kevesebb munka volt. Holnap meg kipihenem a hétkönapot.

Valaki válaszoljon meg egy kérdést amit én most igy felteszek, Hoygan lehet megoldani azt ha én tovább akarok lépni, hogy szakmát tanulok heti 5 nap kell bejárni, gyakolraltra, és mikor megyek dolgozni? Presz eleinte megoldható az hogy éjszaka megyek dolgozni de ez 2 évig sok idő. Ha ezt megválaszoljátok, nektek van igazatok.F

2017. máj. 19. 20:23
 75/79 anonim ***** válasza:

74:

1. Sehogy, viszont nincs is rá szükség, mivel vígan megélünk hárman 300 000-ből és nem egyszobás panelban, hanem hárman 3 külön lakásban, 3 külön rezsivel.

430-ból egy fél évig tudnék megélni egymagam komplett lakásrezsisvel.

Tanulni pedig ingyen lehet, az első 2 OKJ államilag támogatott.

2. Regisztrálsz a Munkaügyi Központba és ott a 3., 4. OKJ is államilag támogatott, és még 22.800 Ft-os AKE-t és tanulási támogatást is kapsz, amíg tanulsz, a kettő biztosan megvan havi 50 000.

2017. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 A kérdező kommentje:
Mégegyszer elírom, nem vagyok munkanélküli, tudom hogy 2 okj kitanulható estin , nappalin, Munkanélkülinek minimum 1 évnek el kell telnie. 360 napnak. Van rendes bejelentett munkám ami melett jelenleg, nem lehetséges hogy tanuljak, egy okokj szakmát de mivel szeretnék, ezért megoldom azt hogy gyujtom a pénzt még egy 3 évig, aztán kilépek a munkahelyről és a gyüjtött pénzemből élek amig ki nem tanulok szakmát, csak ezzel az a rossz hogy majd még 30 évesen is itthon kell laknom a szüleimmel,. Dehát ez van.
2017. máj. 19. 23:00
 77/79 anonim ***** válasza:

76: Azt nem értem, miért nem hagyod ott a munkát és regisztrálsz a Mü. központban a támogatott tanulásért? (Nem, nem kell 360 napnak eltelnie, és addig is kapsz juttatásokat.)

Vagy anélkül miért nem kezded el az iskolát. Hiszen a bevételeitek többszörösen fedezik a megélhetési költségeket a Te fizetésed nélkül is.

Anyukádnak és nővédernek mennyi a jövedelme?

2017. máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:

Ez már fájdalmas, komolyan. Kérdező most hiába hisztizel még itt 1000 oldalon keresztül, kettő lehetőség van. Vagy erőt veszel magadon és munka mkellett tanulsz, vagy maradsz a posványodban 1 szem érettségivel. Nem értem mi alópikulát vársz tőlünk higy segítsünk neked mikor semmi nem jó? Csodát vársz, valami abrakadabrát?

Egyébként nem is hinnéd milyen sok ember tanul munka mellett. Nagyon sokan. Nem csak főiskolán, egyetemen, hanem szakmákat is, vagy nyleviskolába járnak kurzusokra, ahol pl nem többezer ft egy óra. Jó ott van még pár ember a terembe, de nem kell finnyáskodni. Ha neked az kell, akkor befizetsz pár kurzusra elérsz egy használható értékes nyelvtudást.

Vagy egy okj-t pl hegesztő, marha jól lehet vele keresni.

Időbe kerül? Igen sokba, nehéz lesz de ha csak vergődsz akkor itt fogsz tartni még 50 éves kordban is. Mikor akarsz változtatni ha nem most? Fiatal vagy.

Persze könnyebb utálni azt akinek jobb vagy könnyebb. Hát elárulom mindenkinél van akinek jobb és könnyebb? Mindenkinél vannak gazdagabbak tehetősebbek: Akkor most mindenki menjen egymásnak, vagy a fene?

Abba kéne hagyni ezt a gyűlölködést és végre magaddal foglalkozni, és magad életén változtatni mert senki nem teszi meg helyetted. Senkinek nem esik az ölébe minden (nagyon kevés kivétellel). Ahogy fentebb is írták, és én is írtam rengetegen tanulnak munka mellett, de hát egyszerűbb siránkozni persze.

2017. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudja megérteni, kár is vele foglalkozni...
2017. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!