Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki ha valaki a szüleivel a...

Ciki ha valaki a szüleivel a nagyszülő házában lakik?

Figyelt kérdés

A legtöbb család akit ismerek azok építettek házat, örököltek, vagy vettek egy régebbit, de nagyon kevés van aki az anyósához-apósához költözött a párjával, vagy a szüleihez költöztette a párját.

Apám gyámoltalan volt, nem mert hitelt felvenni, mindig azzal védekezett hogy ha meghal akkor mi örököljük tesómmal és fizethetjük hosszú évekig. Volt mindig normális fizetése, tudott volna hitelt fizetni, sose volt még munkanélküli és még kiegészítésként maszek munkát is vállal ha akad. Mások se kerestek többet de mégis vállalták a hitelt és építettek. Ha épített volna akkor már lejárt volna a hitel azóta és lenne most egy 25-17 éves házunk.

Végülis a mamánál lakunk de a ház nem az övé teljesen mert anya tesójának is van része a házban.

Olyan jó lenne szép, modern házban lakni. Hiába újítgattunk rajta, sose lesz olyan mint egy új mert ahhoz több millió kellene hogy modern és olyan komfortos legyen mint egy új ház, ráadásul előtte illene anya tesóját is kifizetni a házból.


Ha összeköltözök a barátnőmmel akkor lehet hogy kezdetben mi is a szüleinél fogunk lakni, ha engedik de amint lehet megyünk albérletbe, majd saját ház ha kapunk hitelt. Inkább fizetek hitelt 70 éves koromig minthogy albérletet életem végéig vagy hogy másnál lakjak pusztán szívességből mert beházasodtam a családba.


2016. nov. 26. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

"Ha összeköltözök a barátnőmmel akkor lehet hogy kezdetben mi is a szüleinél fogunk lakni, ha engedik de amint lehet megyünk albérletbe, majd saját ház ha kapunk hitelt."

Magyarul szerinted te IS odamész a barátnőd szüleinek a házába, bár még azt sem tudo, hogy engedik-e. Albérlet amint lehet? Mitől függ, hogy mikor lehet? "Saját ház, HA kapunk hitelt" - és ha nem kaptok?

Szerintem se jó egy életen át anyósnál lakni, de miközben apád savazod, pont ugyanúgy kívánsz cselekedni, ahogy ő. Ha már saját házra nem költöttek a szüleid (mert nemcsak apja van az embernek), legalább tettek félre valamennyit? Te mit teszel azért, hogy jobb körülmények között élj majd?

2016. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Az a ciki, ahogy apádról nyilatkozol.. jobb lenne adósságcsapdában vergődni, netán kilakoltatva végezni egy csili-vili házból, az utcára?

Majd ezt megoldod magadnak, nem leszel gyámoltalan.

Tudod, így biztos több pénz jutott a családra, rád is..

2016. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez egyáltalán nem gyámoltalanság. Ha egyébként semmi nem kényszerítette a külön lakásra és a szüleid meg a nagyszüleid nagyobb konfliktus nélkül is ellaktak egymással, akkor mi a gond ? Csak nem az, hogy apád miért nem épített NEKED külön házat ? Most te leszel pont olyan helyzetben, amilyenben apád volt annak idején. Ezt örökölted.
2016. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Messze lakunk egymástól barátnőmmel úgyhogy odaköltöznék és amint lesz stabil munka már jöhet is az albérletbe költözés.

Hitelt meg csak akkor kapsz ha van rendes kereseted és önrész. Csak úgy nem adnak.


Ha az egész családból senki nem épít, se én, se a gyerekem akkor még az unokáim is az én nagymamám házába laknának tehát ez nem megoldás mert ez a ház már most 40 éves. Szüleim szerencsések voltak hogy a mamáék építtek és nem voltak sokan testvérek mint egyes családoknál ahol van 6-7 gyerek is.

2016. nov. 26. 20:55
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
örülj hogy van hol laknod...
2016. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

"Hitelt meg csak akkor kapsz ha van rendes kereseted és önrész. Csak úgy nem adnak. "


Tudom, hogy megy a hitel, mert vettem már fel és 20 helyett 5 év alatt vissza is fizettem. Ahhoz pedig nagyon rendes kereset kell, vagy igen jól kell tudni spórolni, hogy albérleti díj fizetése mellett összerakd az önrészt is. Ezért is kérdeztem, hogy mit teszel azért, hogy neked majd jobb legyen? Szakma, diploma, nyelvtudás pl.? Tudod, mennyibe kerül egy új ház felépítése, mennyi egy építési telek?

2016. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van szakmám és igyekszek hogy bizniszben csináljam és ne alkalmazottként
2016. nov. 26. 21:16
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem apád szégyene, hanem az államé!
2016. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Volt kollégám 5 gyereket nevel, felesége anyaságin és ő meg egyszerű kétkezi munkás. Mégis vett fel hitelt, hogy vegyen saját házat.

Tudom hogy nem könnyű Magyaroroszágon de mégis nagoyn sokan belevágtak úgy is hogy nem volt magas keresetük.

Manapság már nehezebb szerintem de pl nagyszülők állami gazdaságnál illetve TSZnél dolgoztak mint munkások és kaptak hitelt, építettek házat.

2016. nov. 26. 21:22
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
Volt kollégád? Miért, hány éves vagy és mióta dolgozol?
2016. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!