Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki ha valaki a szüleivel a...

Ciki ha valaki a szüleivel a nagyszülő házában lakik?

Figyelt kérdés

A legtöbb család akit ismerek azok építettek házat, örököltek, vagy vettek egy régebbit, de nagyon kevés van aki az anyósához-apósához költözött a párjával, vagy a szüleihez költöztette a párját.

Apám gyámoltalan volt, nem mert hitelt felvenni, mindig azzal védekezett hogy ha meghal akkor mi örököljük tesómmal és fizethetjük hosszú évekig. Volt mindig normális fizetése, tudott volna hitelt fizetni, sose volt még munkanélküli és még kiegészítésként maszek munkát is vállal ha akad. Mások se kerestek többet de mégis vállalták a hitelt és építettek. Ha épített volna akkor már lejárt volna a hitel azóta és lenne most egy 25-17 éves házunk.

Végülis a mamánál lakunk de a ház nem az övé teljesen mert anya tesójának is van része a házban.

Olyan jó lenne szép, modern házban lakni. Hiába újítgattunk rajta, sose lesz olyan mint egy új mert ahhoz több millió kellene hogy modern és olyan komfortos legyen mint egy új ház, ráadásul előtte illene anya tesóját is kifizetni a házból.


Ha összeköltözök a barátnőmmel akkor lehet hogy kezdetben mi is a szüleinél fogunk lakni, ha engedik de amint lehet megyünk albérletbe, majd saját ház ha kapunk hitelt. Inkább fizetek hitelt 70 éves koromig minthogy albérletet életem végéig vagy hogy másnál lakjak pusztán szívességből mert beházasodtam a családba.


2016. nov. 26. 20:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Inkàbb lettem volna úgy, mint ti. Apàmék felépítkeztek hitelbõl. Jó volt és biztos a keresetük. Aztàn beütött a baj. Anyàm nagyon beteg lett, majd meghalt. Ott voltam 10 évesen, iskolàztatni engem, elviselni a felesége hiànyàt, egy fizu minusz, rezsi, hitel. Nem ment! Elàrverezték a házunkat. 20-on éves lettem, apám is meghalt. A szive nem bírta. Itt maradtam egyedül. Fantasztikusan jól jàrtam, hogy volt valamikor sajàt hàzunk... MOST! Sajàt lakàsban élek és most vagyok 30. Hogy csinàltam? Mikor összejöttem a párommal, még egy-két évet itthon laktunk, mert BEFEJEZTEM a fõsulit, majd kimentünk külföldre. Nem anyósékhoz! Összeszedtük magunkat és hazajöttünk, vettünk lakàst. Igaz nem csalàdi hàzat, de nem akartunk olyan sokàig kint lenni. Most van egy pici babànk. Kössz, de én egy életre negtanultam, ha NEM MUSZÁJ, akkor SOHA hitel!!!
2016. nov. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én is külföldre megyek mert barátnőm ott lakik a szüleivel. Mehetnék máshova is de legalább ő legyen közel a családjához ha már én távol leszek.
2016. nov. 27. 09:56
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát azért elég szerencsésnek kell lenni,hogy külföldön jó munkát talalj,amiből megelsz, spórolsz. Régebben sokkal könnyebb volt
2016. nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!