Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki hogy még...

Szerintetek ciki hogy még szüleimnél lakom?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy soha nem volt pénzünk, bár lehetett volna. Apám mindig egy makacs ember volt, 25 éve uyganabban a gyárban a dolgozik ahol ro@@dt keveset keres, kb havi nettó 250 ezret és Pesten lakunk. De nem akar már kilépni régen sem akart. Ennyivel nem tudott engem se és a nővéremet sem eltartani ygerekkoromban. pámnak 5 végzettsége van azt hozzáteszem , elektronikai műszerész, technikus, plc, programozó. autóbuszvezető, villanyszerelő. Szinte midnehez ért tehát ha elmenne egyéni válallkozónak már milliomos lehetnék. De midn1. Én 24 éves vagyok, dolgozok havi 130 ezret keresek nettóban de ebből egy albérlet nem telik ki. Annyit még hozzáteszek hogy, panelakásban lakunk, és itt is születtem 1 szobás kis lakásban laktunk 10 éves koromig utána költöztünk el 2 szobás lakásba, MAi napig nem lett felújitva, tehát 15 éve ugyanugy néz ki, mint amikor dieköltöztünk, tehát kis lyukban élek és éltem mindig is. Peidg oylan jó lett volna ugrándozni egy családi házban, állatokat tartani, játszani. Ami meglehetett volna de apám makacssága és hogy nem törödöm a családommal, apénzzel, és stb. Apám szive szerint már 8 éevsen leküdött volna dolgozni. Na midn1 tehát panelban lakunk, Nem aza tipikus hogy szülői nagy családi ház, aztán a fiatal gyerek, önálló lesz aztán elköltözik átmeneti panellakásba, de mindig visszatérhet a családi házba. Na az én esetemnél nincs igy. 25 leszek nemsokára, barátnőm soha az életben nem volt, bevallom cikinek tartom azt hogyha idejön hozzám, panellakásba, székem sincs csak egy. Butorok sincsenek ez már megint egy másik téma.. Szoval igy szerintetek ciki szülökkel együtt élni, és gy hogy gyujtom azta 130 ezret is abbol elrakok midnen honapban 40 ezret a Többiiből élek. Valszeg. soha nem fogok elköltözni, mert egy ház 30-40 milliótól keződik. HA levonjuk azt hogy keresek 200 ezret mondjuk ha nem költöm el, akkor is vagy 30 év :D:D:D.D 30 év mulva már minek elköltözni?55 évesen?:D:D El nem tudom képzelni hogy hoygan a búbánatban lehet megoldani hogy 6 év lehessen venni egy átlag házat 40 milliósat . hogy a gyerekkori élméynemet szabadságérzésemet kitudjam élvezni , meg oda már barátnőt hívni. KI hoygan csinálja? Akinek van családi háza? Hogyan? Hoygan lehet 6-10 év alatt szülői segitség nélkül, hitel nélkül, és midneféle nélkül elérni hogy az embernek legyen? Sehogy... Legfelejjbb ha kimegy az ember külföldre. De akkor se nagyon. Ehhez nettó 2 milliót kéne keresni, hogy lehessen venni.
2017. máj. 17. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
92%
Pont ugyanazt csinálod, mint Apád. Beleragadtál egy rosszul fizető munkába. Hát, miért nem váltassz? Pesten, fiatalként, bármilyen végzettséggel 1-1,5 évente új munkahelyre kéne menned, minden alkalommal jelentősen nagyobb fizetésért. Ha valami szerelem melót csinálsz, amit nem akarsz otthagyni, akkor pedig itt az ideje másodállást keresni.
2017. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
egy érettségivel nem sok választási lehetsőég van. Sajnos mivel nincs pénzünk anyám 8 éve nem dolgozik kénytelen voltam elmenni gyárba, ilyen kamion pakoloi munka. Nem szeretem dehát ez van.
2017. máj. 17. 22:50
 3/79 anonim ***** válasza:
92%
Menj ki pár évre külföldre, pl. hajóra, megszeded magad, lesz pénzed szakmát tanulni és értelmesebb munkát végezni jobb pénzért.
2017. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ez tipikus az, hogy ezt láttad és csak azért is te is úgy alakítod az életed, hogy ugyanolyan legyen, mint a szüleidé. Az én bátyám elvégezte az egyetemet, de sz.rt vbele a szakba, elment targoncázni (letagadta a diplomát persze), és keres vvagy 250ezeret itt dél-alföldön, itt nagyon jónak számít ez. Barátnője is keres kb. ennyit és vígan élnek. De mi ezt is láttuk itthon, hogyha sz.r a meló vagy nem fizetik meg, akkor van más lehetőség is rengeteg.

Anyum 40 évesen megcsinálta a saját vállalkozását, kb 6-7 éve csinálja, mellette dolgozott minimlbérért titkárnőként a polgármesteri hivatalba, most ott hagyta azt, hogy egész nap tudjon a vállalkozásával foglalkzni, így 4X annyit keres, mint elötte.

Szóval mindig van lehetőség, csak akarni kell.

Egyébként rengetegen vannak úgy, mint te, sajnos ők hitelt vesznek fel a lakásra, nem mindig jó döntés az viszont. Esetleg ha lesz bnőd és el tudtok menni albérletbe ketten és gyüjtögettek mellette, akkor szereztek egy kis kezdőtőkét. Mi pl. másokkal lakunk együtt albérletben a barátommal, mert ha csak ketten laknánk, akkor rámenne a fele fizu, teljesen feleslegesen

2017. máj. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdező....mit teszel annak erdekében, hogy ebből kiszakadj?

Ugyanígy éltünk csak ezt még súlyosbította az, higy én 1 szobába aludtam.még a 2 tesómmal.... na oda aztán vegképp nem lehetett nőt oda vinni....

5 évig dolgoztam minimálbérét, ami nekem rohadtul nem volt jó, de eszembe nem volt siránkozni, sajnáltatni magam... nagy nehezen letettem a kamionos jogosítvanyt... ezzel együtt a lakhatasod is megoldódott, és azzal, hogy gyakorlatilag benne élsz 500.000 ft alatt még nem kaptam.... annyival lett jobb, hogy kis tapasztalatzal ugyanazzal a munkával, csak más szinü kamionnal Osztrák szekerét tolva 3100€ fixen 1 hónapra.... lassan eljutok oda, hogy házakat fogok nézegetni... es hitelt sem kell hozzá fel vennem.


Es akkor elarulom, hogy ide Te is elérhetsz, ugyanis júniusban indul az ingyenes jogosítvany szerzés.... még ki sem kell fizetned a 650.000 ft-ot a jogosítványra...


De persze sajnaltatni magad könyebb... és mar elertél oda, hogy a szüleidet lassan már nem hibaztathatod...

2017. máj. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
5%
Az első elég hülye, már nem haragudj. Teljesen realista vagy, a valóság szomorú. Azt tanácsolom hogy próbálj tartalékolni és ügyesen forgatni a pénzed. A pénz termel pénzt nem a munka. Jól döntéseket kell hoznod, jó befektetésekben kell részt venned a tartalékodból. Olvass közgazdaságtanról szóló könyveket, nézz utána a kamatos kamatnak, amire a kapitalizmus épül. Munkából nem lesz pénzed, feltéve ha nem olyan szakmád van amit a piac nagyon megfizet. Gondolok itt orvosra, vagy tanult programozóra. Kitartás, higyj benne hogy a sorsod jobbra fordul, és napi szinten tegyél érte. :) Ismétlem, olvass utána a kamatos kamatnak és nagyon kezd el takarékoskodni, lesz ára, de eredménye is.
2017. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most láthatod, hogy mennyire nem egyszerű a mai világban eltartani egy családot. Az egy dolog, hogy lehetett volna jobb (szerinted), de ha már igy alakult, akkor mutasd meg, hogy hogy is kellene. Miben lenne más a helyzeted, ha pl egy 3 szobás luxuslakásban élnétek? Oké szebb, de még mindig nem a tiéd.


Felnőtt vagy már, kezdj el gyűjteni sajátra, vagy akár azonnal költözz el és a saját otthonod saját izlésed szerint rendezd be.


Mi is olyan körülmények között laktunk kiskoromban, hogy nem jöhetett hozzánk szó szerint senki. Természetesen elköltöztem és azóta én alakitom az életem.


Neked mostanra már ott kellene tartanod, hogy nem Apádat hibáztatod a sorsodért, hanem teszel valamit a változásért.

2017. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
91%

Ez az, hogy 1. anyukád nem dolgozik, de sírtok, hogy kevés a pénz, négyen alszotok egy szobában (?), 2. 8 milliót érő ingatlanban laktok, ennyit tudtatok megteremteni négyen 30 év alatt, de te egyedül 40 milliósat akarsz.

Nem lehetne, hogy egyedül akkor mondjuk egy 3-8 milliósat akarjál venni első körben?...

3. Neked havi 2 milliós kereset kéne ahhoz, hogy 6 év alatt összegyűjts belőle 40 milliót ???!!!

2017. máj. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
100%

Más hogy csinálja?? 15 evesen elmenekültem otthonrol, az iszákos szüleim mellől, roskadozó áram nélküli házból..mivel anyámék nem adtak egy árva vasat sem, így diákmunka mellett érettségiztem es szereztem szakmat. Alberletben lakom, ősszel elkezdek lakáskasszát rakni amiből 29 évesen hitelre veszek egy max 10milliós házat..

Nem rinyálok...és nem azt csinálom amit anyam otthon..

2017. máj. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%

Apád 250-e mióta kevés? Teljesen normális kereset, főleg hitel nélkül.


Miért rá mutogatsz? A tiéd kevés!

2017. máj. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!