Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki hogy még...

Szerintetek ciki hogy még szüleimnél lakom?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy soha nem volt pénzünk, bár lehetett volna. Apám mindig egy makacs ember volt, 25 éve uyganabban a gyárban a dolgozik ahol ro@@dt keveset keres, kb havi nettó 250 ezret és Pesten lakunk. De nem akar már kilépni régen sem akart. Ennyivel nem tudott engem se és a nővéremet sem eltartani ygerekkoromban. pámnak 5 végzettsége van azt hozzáteszem , elektronikai műszerész, technikus, plc, programozó. autóbuszvezető, villanyszerelő. Szinte midnehez ért tehát ha elmenne egyéni válallkozónak már milliomos lehetnék. De midn1. Én 24 éves vagyok, dolgozok havi 130 ezret keresek nettóban de ebből egy albérlet nem telik ki. Annyit még hozzáteszek hogy, panelakásban lakunk, és itt is születtem 1 szobás kis lakásban laktunk 10 éves koromig utána költöztünk el 2 szobás lakásba, MAi napig nem lett felújitva, tehát 15 éve ugyanugy néz ki, mint amikor dieköltöztünk, tehát kis lyukban élek és éltem mindig is. Peidg oylan jó lett volna ugrándozni egy családi házban, állatokat tartani, játszani. Ami meglehetett volna de apám makacssága és hogy nem törödöm a családommal, apénzzel, és stb. Apám szive szerint már 8 éevsen leküdött volna dolgozni. Na midn1 tehát panelban lakunk, Nem aza tipikus hogy szülői nagy családi ház, aztán a fiatal gyerek, önálló lesz aztán elköltözik átmeneti panellakásba, de mindig visszatérhet a családi házba. Na az én esetemnél nincs igy. 25 leszek nemsokára, barátnőm soha az életben nem volt, bevallom cikinek tartom azt hogyha idejön hozzám, panellakásba, székem sincs csak egy. Butorok sincsenek ez már megint egy másik téma.. Szoval igy szerintetek ciki szülökkel együtt élni, és gy hogy gyujtom azta 130 ezret is abbol elrakok midnen honapban 40 ezret a Többiiből élek. Valszeg. soha nem fogok elköltözni, mert egy ház 30-40 milliótól keződik. HA levonjuk azt hogy keresek 200 ezret mondjuk ha nem költöm el, akkor is vagy 30 év :D:D:D.D 30 év mulva már minek elköltözni?55 évesen?:D:D El nem tudom képzelni hogy hoygan a búbánatban lehet megoldani hogy 6 év lehessen venni egy átlag házat 40 milliósat . hogy a gyerekkori élméynemet szabadságérzésemet kitudjam élvezni , meg oda már barátnőt hívni. KI hoygan csinálja? Akinek van családi háza? Hogyan? Hoygan lehet 6-10 év alatt szülői segitség nélkül, hitel nélkül, és midneféle nélkül elérni hogy az embernek legyen? Sehogy... Legfelejjbb ha kimegy az ember külföldre. De akkor se nagyon. Ehhez nettó 2 milliót kéne keresni, hogy lehessen venni.
2017. máj. 17. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Nekem valahogy bűzlik ez az egész sztori.


Én anyám konkrétan fele ennyi fizetéssel, egy alkoholista apa mellett nevelt fel minket, és jól kereső, önálló emberek lettünk. Azt sem értem hova megy el a kérdezőnek havi 100 ezer forint, mikor otthon él? Azzal tüzeltek?


Amúgy meg 25 évesen már nem a szülőket kellene hibáztatni, hanem önálló életet kellene élni. A tanulás, fejlődés, barátnő szerzés mind csak rajtad áll.

2017. máj. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:
Az enyém kevés?érettségivel persze hogy kevés. Nehéz melette tanulni mert fizikai munkát csinálok orulok ha hazaérek és tudok aludni. 130ezer mire megy el? 40ezret félreraok ritkán.. ha tudok 25ezer forint a rezsi. 30 ezer forint a kaja el is ment.... ki akarok ebbol torni, de az a baj hogy anyu évek ota nem dilgozik és már nem is fog tudni, és az hogy neki nincs keresete apám meg keveset keres persze hogy nincs pénz. Munkáltato mit fizessen ki egy érettségizett embernek? Az csak egy belépö a felsöoktatásba. Anyámnak mondtam ha eltudna menni csak 2 évig, de ezt már 3 éve mondom neki, akkor tudnék tanulni és késöbb jobb fizetésért dolgozni. Dehát nem.
2017. máj. 18. 08:57
 13/79 anonim ***** válasza:
100%

Jó, a 2. Válaszodból megállapítottam, hogy Te igyanaz a semmirekellő vagy, aki multkor is itt rinyált....

Múltkor is ugyanez volt a sztori, konkrét megoldásokat kaptál, de Te utána is, hogy saját hisztidet nyomattad, hogy mindenki a hibás, csak Te nem.....

Számomra ennyi is volt.... Te az az ember vahy aki csaak sír, de nem tesz semmit, hanem várja, hogy valaki kihúzza a xarból....

Elárulom, nem fog senki, és felőlem el is lephet.....

Pl let írva.az ingyenes jogisítvány... azzal mi a bajod? Fél milliót kereshetsz vele havonta.... szállásért nem kell fizened, meet adott.... a fél millióból, csak a kaját kell fizetned.... akkor mennyit is tudsz félre tenni?

Havonta minimum 2000€ félre tudok tenni.... és az a dühitő, higy Neked ezt ingyen odaadják, és még sem kell, hanem továbbra is rinyálsz....

2017. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
100%

Az a ciki, ahogy gondolkodsz.

1. Rögtön 40M-ért kéne családi ház, mert szerinted az a "tipikus" - hát rohadtul nem az. Más örül, ha kezdetnek vesz egy garzont, de van benne kitartás, akkor mindig tovább tud lépni.

2. Szapulod apádat: milyen jogon, azt nem értem. Persze NEKED nagyon nehéz az életed, és a fizikai munkád annyira megterhelő, hogy nem tudsz mellette tanulni:) Mit gondolsz, mennyien tanulnak munka mellett, akikben tényleg van kitartás (és meg is lesz az eredménye)?


Te csak sírsz, hogy minden "ciki", de nem látszik, hogy te magad bármire is törekednél. Az érettségiddel meg kitörölheted, ezt te is tudod (nem írod, hogy szakmád lenne).


Két lehetőség van, de mindegyik azzal kezdődik, hogy alapvetően átformálod a gondolkodásod:

- vagy gyűjtesz, és kezdetnek veszel egy garzont

- vagy megpattansz albérletbe, de akkor egy csomó pénzt kidobsz bérleti díjra.


A harmadik, hogy punnyadsz, mint eddig, de akkor semmi sem változik.

2017. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:

Menj ki külföldre dolgozni. Keress lehetőségeket.. Mosogatáshoz nem kell szakma . 1200 euró. Kaja szállás ingyen.

Leszólod a lakásotokat ? Hát fesd ki, tapétázz, én nő létemre megteszem.

25 évesen nem a szüleidet kell szidni bántani hanem lépni tenni a szebb jobb jövőért..

Rajtad múlik kifogásokat keresel vagy lépsz.

Ha gondolod írj rám adok címet akik segítenek kijutni dolgozni és előtte felkészítenek németül tudd fogadni a munkaajánlatokat.. persze nem ingyen.

És nem, semmi érdekeltségemben nincs ebben..

2017. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:

Apád nagyon jól keres, mit piszkálod? Neki ez elég, te meg gáz vagy a követelőzéseddel. Anyád gondolom ellátja a háztartást.

Bútor hogyhogy nincs? Vegyél. Azt viheted majd magaddal.

Én 90 ezerből bérletem egy szobát, aztán hitelből vettünk lakást.

Ha házat akarsz, olcsót ne Bp.-en keress.

2017. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Számoljunk!

Egyszobás lakásban laktok négyen, ebből 3 kereső van?

Mennyi az összkereset?


"130ezer mire megy el? 40ezret félreraok ritkán.. ha tudok 25ezer forint a rezsi. 30 ezer forint a kaja el is ment...."


Egy egyszobás, kb. 30-40 nm-es lakásban ha 25000 Ft esik a rezsire a te fizetésedből, tehát 75000 Ft a rezsi, ott nagyon nagy bajok vannak. Nálunk egy 4szobás, 100 nm-es lakás rezsije 40 000 Ft.


2. Ez akkor is még csak 95 000 Ft.

Hol van a maradék 35000 Ft?...


3. Anyukád miért nem dolgozik?

Ha rokkantnyugdíjas, akkor van rokkantnyugdíja. Nélunk is van rokkantnyugdíjas, 130 000 Ft a rokkantnyugdíja, és köszi, nincs anyagi gondja.

Ha munkanélküli, akkor is járnak neki juttatások.

Szóval ha 0 Ft bevétele van, ott is valami nagy hiba van részetekről!

2017. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: Nem vagy te diszkalkuliás véletlenül?

Kellett érettségizned matekból?

2017. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 A kérdező kommentje:
Nem vagyok. De ez hogy jon ide? Kituno érettségim lett anno, fel is vettek a kozgazdasagi szakra.
2017. máj. 18. 14:38
 20/79 anonim ***** válasza:
Azért az nem semmi, hogy leszólod édesapád fizetését, úgy hogy te átlag alatt keresel. (Ő meg átlag felett csak úgy szólok). Neked ez kevés? Kit érdekel, szerezz te olyan állás ahol 300 felett kapsz, ne az apádat szóld meg. Főleg 25 évesen nagyon nem a szülők jövedelmére kéne mutogatni.
2017. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!