Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki hogy még...

Szerintetek ciki hogy még szüleimnél lakom?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy soha nem volt pénzünk, bár lehetett volna. Apám mindig egy makacs ember volt, 25 éve uyganabban a gyárban a dolgozik ahol ro@@dt keveset keres, kb havi nettó 250 ezret és Pesten lakunk. De nem akar már kilépni régen sem akart. Ennyivel nem tudott engem se és a nővéremet sem eltartani ygerekkoromban. pámnak 5 végzettsége van azt hozzáteszem , elektronikai műszerész, technikus, plc, programozó. autóbuszvezető, villanyszerelő. Szinte midnehez ért tehát ha elmenne egyéni válallkozónak már milliomos lehetnék. De midn1. Én 24 éves vagyok, dolgozok havi 130 ezret keresek nettóban de ebből egy albérlet nem telik ki. Annyit még hozzáteszek hogy, panelakásban lakunk, és itt is születtem 1 szobás kis lakásban laktunk 10 éves koromig utána költöztünk el 2 szobás lakásba, MAi napig nem lett felújitva, tehát 15 éve ugyanugy néz ki, mint amikor dieköltöztünk, tehát kis lyukban élek és éltem mindig is. Peidg oylan jó lett volna ugrándozni egy családi házban, állatokat tartani, játszani. Ami meglehetett volna de apám makacssága és hogy nem törödöm a családommal, apénzzel, és stb. Apám szive szerint már 8 éevsen leküdött volna dolgozni. Na midn1 tehát panelban lakunk, Nem aza tipikus hogy szülői nagy családi ház, aztán a fiatal gyerek, önálló lesz aztán elköltözik átmeneti panellakásba, de mindig visszatérhet a családi házba. Na az én esetemnél nincs igy. 25 leszek nemsokára, barátnőm soha az életben nem volt, bevallom cikinek tartom azt hogyha idejön hozzám, panellakásba, székem sincs csak egy. Butorok sincsenek ez már megint egy másik téma.. Szoval igy szerintetek ciki szülökkel együtt élni, és gy hogy gyujtom azta 130 ezret is abbol elrakok midnen honapban 40 ezret a Többiiből élek. Valszeg. soha nem fogok elköltözni, mert egy ház 30-40 milliótól keződik. HA levonjuk azt hogy keresek 200 ezret mondjuk ha nem költöm el, akkor is vagy 30 év :D:D:D.D 30 év mulva már minek elköltözni?55 évesen?:D:D El nem tudom képzelni hogy hoygan a búbánatban lehet megoldani hogy 6 év lehessen venni egy átlag házat 40 milliósat . hogy a gyerekkori élméynemet szabadságérzésemet kitudjam élvezni , meg oda már barátnőt hívni. KI hoygan csinálja? Akinek van családi háza? Hogyan? Hoygan lehet 6-10 év alatt szülői segitség nélkül, hitel nélkül, és midneféle nélkül elérni hogy az embernek legyen? Sehogy... Legfelejjbb ha kimegy az ember külföldre. De akkor se nagyon. Ehhez nettó 2 milliót kéne keresni, hogy lehessen venni.
2017. máj. 17. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 A kérdező kommentje:
Tudod nekem ha lenne 5 szakmám, én nem 250 ezret kereshetnék, hanem kimennék külföldre,, és apámnak meglett volna rá a lehetsőége, Tudod miért nem ment ki? Mert nem mert, mert fél mai napig az emebrektől, ahgy én is.. Nem ment ki, nem akart belevágni, fel is ajánlottak neki amikor 12 éves voltam, hogy kimehetne Németországba 500-600 ezres fizetéséért mert remek szakember, nem ment ki. Inkább robotolt tovább meg mai napig. Nem Nagyon jo szakember. nincs ezzel a gondom. CSak sosem tudta eltartani a családot. De anyám meg 10 éve apám nyakán élősködik..
2017. máj. 19. 14:56
 42/79 A kérdező kommentje:
Van egy csaj ismerősőm aki 28 éves és ő is a szülei nyakán él.
2017. máj. 19. 14:57
 43/79 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, azok akik jól keresnek vitték valamire az életben nekik nem volt ám idejük, panaszkidni, sajnáltatni magukat.....

Jól keresek, pedig még szakmám sincs, (dolgoztam minimalbérért is).... forintra atszámolva 960.000 ft-ot keresek egy hónapban (netto)... 700.000 ft minimum félre teszek/ hónap... Te is kereshetnél ennyit, le is irtam hogyan.... még csak szakma sem kell hozzá... de bizony ezért tenni kell....

Vagy mit vársz? Adjak havonta Neked pénzt? Senki nem fog megsajnálni, sőt az emberek ellenszenvét váltod ki....

Megkétdezhetem, hogy a kérdésed kiirasa óta eltelt 2 nap... mit tettél annak erdekében, hogy jó irányba változzon az életed? Miert nem válaszolsz erre az 1 kérdésre?

2017. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:
Te hoygan keresel annyit? Magyarországon? Szakma nélkül? erre kiváncsi lennénk mondjuk,.:) De szerinted akik rengeketeken vannak és 120 ezret keresnek nagyon sokan vannak iylen évek óta, és szegények porbálnak kitörni, azook mit tesznek? Mindneki akar tenni midnneki porbál tenni, valakinek sikerül valakinek nem. Nyilván könnyű, egy orvostan halggatónak, akinek csak a tanulásra kell figyelni, ( nem könnyű azt sem ) de addig el van látva anyagilag jó kkörülmények között. Aztán kimegy külföldre és keres havi 3-4 milliót. Lenneének nekem is ötleteim tudod, csak ehhez pénz kell, ha lenne nálam 1 millió tudnék csinálni 1 millió 300 ezret belőle, mert értek hozzá. De 130 ezerből, nem tudok csinálni, sőt nem is lehet. Rengeteken vannak akik okosak mégis segédmunkások, mert ezt adta a soros. Ki szeretnék törni, de nem tudom hogyan, Ha egy kicsikét is jobb körülméynek között élnk aakkor kilehetne.. Így nem tudom. Vgy kimenni külföldre, de én nem szeretnék kimenni. Ugyanazt örököltem azta stílust részben amit az Apám is. Apámnak az volt annoa szerencséje hogy jokor volt jó helyen, és azota ott dolgozik.. amikor megépült az a gyár. De lassan áállitóéag megfog szűnni illetve kiköltözik külföldre, a csomöri gyárról beszélek amúgy. ÉS akkor vele is utána mi lesz? Megyünk a híd alá? Ő se keres , anyám se keresek, csak én- Kap majd végkielégítést-.... De az mire elég? maximum 6 honapig. Azért dieges ő is, mert foylamatban az hogy ki fognak költözni mert nagy veszteséggel zárt a cég. Autobuszvezetőnek meg kerek perec megmondta hogy ő nem megy vissza buszvezetőnek mert neki az stresszes munka.
2017. máj. 19. 15:24
 45/79 anonim ***** válasza:
Én meg 29 éves koromig, de nem a nyakukon, hanem őket támogatva és mellette gyűjtögetve. 30 éves koromra pedig meglett a saját lakás is (hitellel).
2017. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 A kérdező kommentje:
Akik kukások ők miért nem törnek ki például? Vagy akik utcát sepernek vagy közmunkások? Mert mindenki ki akar, Ha én kilépek a munkahelyről hogy továbblépek, aztán nem fogok találni állást jobb lesz? Jelenleg legalább van munkahelyem, ami nehéz, fizikálisan de megszoktam. De ennyi pénzből nem tudok önálló életet élni, tehát lakást fennntartani egyedül, ezért irtam ki a kérdést hogy ciki-e ,, Nyilván dolgozok szoval megválaszolom magamnak hogy nem ciki együtt élni a szüleimmel. Sőt akik dolgoznak is keresnek ha nem is sokat de legalább becsületesen dolgoznak, úgy nem ciki. Úgy igen hogyha semmit nem csinál csak élősködik...
2017. máj. 19. 15:29
 47/79 anonim ***** válasza:
100%
Menthetetlen vagy, pusztulj bele a posványodba, egy nulla vagy, egy senki. 8-16-ig dolgozol te szerencsétlen, én amikor tanultam angolul 3000 volt egy óra, heti 1x mentem, elteszel negyvenet, nem tudnád belőle kifizetni? Te lusta dög. Hazamész délután és vered a farkad egész este, nem csinálsz semmit, csak siránkozol, az ilyenek nem érdemelnek semmit az élettől, siránkozzál csak, az egyik kollégám 30 évesen két munkahely mellett járt levelezőre, és lett villamosmérnök, tette le a nyelvvizsgáját, nem siránkozott mint te, te kis görcs. Fú de pofán vágnálak apád helyében.
2017. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:
Utolsó.ne itt éld ki az agreszsivitásod én nem látok bele más családi helyzetébe. más körülményeimbe.. Ha itt sértegetsz szolok a moderátoroknak hogy töröljék ki a kommentet. Hány 100 ezer ember él együtt a szüleivel, hány kis csitri hány millió ember a világban anyuci meg apuci vesz az édes kicsi ygeremékenk 18 éves korára egy autót, 20-ikra egy házat. Iylenektről is halottam. Én nem végzek egy villamosmérnőkit tudod miért?? mert nem vagyok oylan okos.. és nem tudnám flefogni levelezőn... Örülök hogy van munkám nem elég?? Jha...Magamnak jó, azt hogy nem kapok többet ahol a munkáltató tehet hogy nem add több fizut de arról nem én tehetk hogy egekben vannak lakásárak.. és nem tudok fenntartani egy albérletet sem. Ez van. Ilyen az élet.. Miért midnenkinek el kell költözni a születől? Mindenkinek scaládot kell alapítani? . Midnenki oylan jol keres hogy fen tud tartani egy albérletet, akkor az emberek miért mennek el tünteteni? Midnenki oylan üyge hogy milliokat keresnek havonata. Akkor mirét megy el mindneki tüntetni? Akkor miárt van sok Szegény az Országban?? Ha ez oylan egyszerű lenne. akkor midnenki mérnők, meg agytudos lenne, és mindenki 1 milliót keresne..
2017. máj. 19. 15:44
 49/79 anonim ***** válasza:

Akkor utoljára leirom hogy hogyan keresek annyut, de elvárom, hogy válastolj arra a kérdésemre, higy mit tettél ebben a 2 napban, hogy Neked jó legyen...

Nettó 95.000 ft-ot kerestem gyárban szalagmunkásként.... mivel leirtad sok esély nekem se volt, ezért letettem a kamionos jogosítvanyt... Magyarországon 400.000 ft alatt nem is lehet vele keresni, persze nemzetköziben...

De mivel ugyanazt csinálom Ausztriába is, mint Magyarországon ezért evidens, hogy kicsi tapasztalattak, meg német nyelvtudással ott fogok dolgozni dupla pénzert.

És tudod mi a vicc? Hogy én 5 évig sporóltam rá, 650.000 ft-ba került nekem, de Te ezt ingyen megkaphatod ugyanis állami támogatással megszerezheted júniustól....

Egy konkrét lehetőség.... 1 éven belül szuper fizetésed lehet.

2017. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"ha lenne 5 szakmám"

Semmire nem mész 5 szakmával, ha ahhoz is hülye vagy hogy egyet kitanulj. Nem kell 5, elég 1 darab, azért az nem nagy feladat.


"Tanuljak meg dolgozzok?"

Egyem a szíved, a valamire való emberek mind ezt teszik...


"Menjek esti vagy levelező egyetemre? Ami roha@@t nehéz?"

Igaz, sokkal egyszerűbb otthon verned a farkad... :D


"most fognak egy vállalkozást létrehozni.. Irigylem ezeket ezeket az embereket"

Nem irigyelni kell őket, hanem tanulni tőlük, levonni a következtetéseket és magadnak is megtanulni előrelépni. Persze megint sokkal egyszerűbb a semmittevés.


"dologzik és tisztességesen megkeresi azt a 130 ezret"

Mindig is rühelltem az ilyen semmirekellő proli embereket, akiknek nem elég hogy a kisujjukat nem tették keresztbe az életben és szartak a világra, még van pofájuk úgy beállítani a dolgot mintha ők lennének a rendszer áldozatai mindenki más akinek jól megy az meg szemét mocskos ember. Holott csak szimplán kib..szott lusták.

2017. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!