Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van igazság ebben...

Szerintetek van igazság ebben az elméletben?

Figyelt kérdés

Félig családi, félig politikai kategória, amiről írni fogok. Múltkor egy politikai műsorban beszélgettek a kormány lehetséges megbuktatásáról, ahol az egyik vendég felszólaló kitért egy fontos momentumra, amire már én is gondoltam. Szerinte, ha a nyugdíjasok majd lesznek annyira nem önzők, hogy fontosabbnak tartanak egy olyan kormányt megválasztani, aki itthon tudja tartani, illetve hazacsábítani a fiatalokat, ahelyett, hogy a pénzből mág 10 forintot szétosztanának a nyugdíjasoknak, tehát, mikor eljut a nyugdíjas arra a szintre, hogy az unokája jövője fontosabb lesz neki, mint az ő kis nyugdíja, akkor lehet változás ebben az országban. Addig pedig, míg az átlag nyugdíjast 10 fillérrel (vagy csak annak az ígéretével) meg lehet vezetni és felad bárkit és bármit azért a 10 fillér plusz nyugdíjért, addig nem csoda, ha a fiatalok elmenekülnek ebből az országból. Mivel az ország régóta mindenkiről szól, csak a fiatalok (tizen-, huszonévesek) jövőjéről nem.


Korábban én is megfogalmaztam egy hasonló gondolatot, csak a saját családommal kapcsolatban. Kint éltünk Ausztriában a párommal egy évig. Én az egy év alatt nem tudtam elhelyezkedni, korábban egészségügyi problémák miatt, később mert nem vettek fel, holott jól beszélem a nyelvet. Bár a párom jól keresett, így az anyagiakra nem volt komolyabb panasz. Mégis inkább hazajöttünk, a határ mellé és a párom innen jár ki napi 3 órát. Gondoltuk, hátha itt jobb lesz, itt majd félreteszünk, itt majd nekem lesz munkám, itt majd veszünk saját lakást (régi vágyunk).

Az igazság meg az, hogy a határ mellett lassan megfizethetetlenek a lakásárak (bérlés is, vétel még inkább), a CSOK-ot nem akarjuk előre igénybe venni, pláne külföldi jövedelemre nem is jár, de az ingatlan árakat meg az egekbe szöktette. Megint a kormány undorító mutyiüzlete, hogy csempéssze az állami pénzt bele az ingatlanos haverok zsebébe.


Itt viszont kitérnék a szüleinkre, mert nekik is van szerepük ebben a történetben. Mi mindenképp azért jöttünk haza, hogy itthon lakást vegyünk. Különben kinn maradtunk volna, a télen tisztított utaknál és a kedves szomszédoknál (itthon folyamatos vita van a lépcsőházban, mint egy cigányputri, olyan, ráadásul a tulaj is át akar vágni úton-útfélen, mindent feketén akar csinálni). Közben megemelkedtek az árak, a félretett pénzünk a munkanélküliségem miatt csak csökkent, nem tudunk lakást venni. Kéne még 1-2 millió forint, tudom, hogy a szüleink lazán kisegíthetnének, mivel jobb módúak, de nem teszik. Anyámnak volt egy háza a nagyszüleimtől, amit kiadott bérlőknek, oda nem engedett, oda sem adta (kifizettem volna a húgom részét az örökségből). A nagyszüleink örökségéből kaptunk valamennyit (egy részét még a nagyszülők maguk adták), de a szüleink nem igazán akarnak segíteni. Mástól hallottuk, hogy ha pénzt nem adnak, szokás pl egy házrészt felajánlani, hogy a gyerek legalább a hitelét ráterhelhesse. Ezt sem engedik meg. Közgazdászok vagyunk, tudjuk, hogy bánjunk a hitel dolgokkal, a párom sokszáz ezret keres, fix munkája van, én hamarosan vállalkozásba kezdek, ami szintén fix lesz (már előre megvan minden, mivel magánszemélyként már most is megy). Mégsem segítenek, inkább remegnek, hogy nehogy az ő házukhoz bárki is nyúljon. A pénzükhöz úgyszintén. A nagyszüleinkben ezerszer több segítőkészséget láttam, nekik még fontos volt, hogy az utódok tudjanak boldogulni.

Ezek után az a kérdésem, hogy amikor nekem van egy olyan gyerekkori álmom, hogy külföldön akarok élni (egy dél-európai országban), miért ne menjek? Nem érdemli meg az a szülő, hogy a gyereke itthagyja őt is meg a süllyedő országot is, ha sem a szülő nem segít rajta, sem az állam, önerőből meg még átlag feletti keresettel sem tud lakást venni? Miért maradjak itt egy lakásnak, ami sosem lesz az enyém, meg egy családnak, akiknek nem is vagyok igazán fontos (más téren sem, de ezt hagyjuk)? Aki ki tudná, mégsem húzza ki a gödörből a gyerekét, az nem érdemli meg, hogy az a gyerek is csak a saját boldogságával foglalkozzon, ami ha kell, 2000 km-re innen van?


2017. jan. 18. 09:56
 81/109 anonim ***** válasza:
26%

Igen kérdező, elég sok a feszült ember :D ez van. Az utcán is akad, aki dafke csak azért lök fel, mert ő akar azon az oldalon közlekedni ahol lehúuódva én sétálgatok :D épp ma lökött fel egy punci :D

Meg ügyintézés közben is olyan totál állat feszült a legtöbb ember aki ott van :D

És akkor a nap fénypontja, mikor jön nekik a kérdés és hű de megírják a tutit...

Ezen rétegek viselkedése megért egy South Park részre :D jó kis kritikára.

Na ha valamiért, nekem ezért itthon élni, mert semmi pozitív élményt nem kapok tartósan- hiába vagyok kedves nap, mint nap... :/

2017. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/109 anonim ***** válasza:
24%
* ezért nehéz/nem könnyű itthon élni. Ez a telefon mindig megtréfál
2017. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/109 anonim ***** válasza:
25%

73-ra:

Ne mossuk össze a lakás és az állás kérdését!


1. A kérdező munkanélküli. Hogy erről mennyire tehet, azon vitatkozhatunk, de napi megélhetésben nem szorul a szüleire, tehát kizárólag a párja róhatná föl ezt neki.


2. A kérdező szüleinek saját lakásukon felül volt egy megörökölt házuk, melynek árán jelenleg ott csücsülnek, miközben elnézik, hogy gyerekük (párjával együtt) albérletbe önti ki a pénzét.


Akár életképtelen a kérdező, akár nem, a 2. pontban írtak szerint nincs meg a számomra természetes családi összetartás. Akkor viszont a másik fél (a szülők) sem várhatnak segítséget, amikor pl. fát kell vágni és behozni.

Ez teljesen független a kérdező munkanélküli lététől, vagy attól, hogy melyik országban képzeli a jövőjét.


Azzal viszont egyetértek, ami több más válaszban is előjött, hogy hiába ilyenek a kérdező szülei, ezen nem érdemes egy életen át rágódni. Ez van, lehettek volna segítőkészebbek is, sajnos nem azok. De innen előre kell tekinteni és azt nézni, hogy a jelenlegi lehetőségekből hogyan fognak boldogulni.

2017. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/109 anonim ***** válasza:
88%

"analfabétáknak magyarázzam az ábécét."


Töröltesd a saját bunkóságaidat, csillagom. Mivel én távolról sem vagyok analfabéta, a felsőoktatás területén sem, továbbra is érdekel, hogyan lett neked 10 féléves képzésben közgázdiplomád, miközben legalább 3 éve végeztél, és állításod szerint a 20-as éveid elején vagy?:D Milyen alapon ócsárolod állítólagos szaktársaidat, akik itthon dolgoznak és fizetnek adót, miközben te eltartatod magad, és a szüleidet, a testvéredet, a kormányt és egész Magyarországot köpködöd? Húzz a fenébe el innen, ha ennyire nem tetszik itt, kitartott hisztis r!bancokra tényleg nincs szükség, azok aztán semmivel nem viszik előbbre a gazdaságot. Lehet, hogy ezt a könyvelő OKJ-don is elmondták, csak nem figyeltél.:D

2017. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/109 A kérdező kommentje:

""miközben elnézik, hogy gyerekük (párjával együtt) albérletbe önti ki a pénzét."


Köszönöm, hogy valaki megérti, amit írok. Persze, én sem vagyok szent, de azért amit itt kaptam, jócskán túl megy minden erkölcsi és illemhatáron... kígyót-békát összetrágárkodtak rám tök ismeretlenül, miközben én senkire ilyeneket nem írtam és nem is fogok ok nélkül.

A szüleimről: a fent linkelt helyzet még nem is lenne irritáló, ha nem kritizálnák folyton, hogy miért vagyunk albérletben, Ha nem húznák az ideinket azzal, hogy micsoda pénzkidobás és micsoda pazarlóak vagyunk, amiért nem sajátban lakunk. Fel meg nem fogják, hogy nem tudunk venni. Mert szerintük 2011-ben az XY is, a válság kellős közepén majdhogynem ingyen is jutott lakáshoz, biztos mi vagyunk a bénák, amiért nekünk nem megy.



"100 mèterről süt rólad, hogy ágról szakadt r1banc vagy."


Ez mutatja a TE szintedet, aranyom! Én ilyet nem írtam senkire és soha nem is fogok ok nélkül, ismeretlenül (a r*b*ncozás ok rá!), mert ez nem az én stílusom! Egy ostoba kis proli vagy, aki rajtam akarja a nap alatt összegyűjt feszültségét kitölteni. Nem lennék az ismerőseid helyében, látszik, hogy milyen elmebeteg vagy, képzelem, velük hogy bánsz, ha itt képes vagy ismeretlenül így viselkedni.

Attól, hogy engem zavar egy dolog a szüleimmel kapcsolatban, méghozzá az, hogy önzőek és nem gondolnak a gyerekeik jövőjére (a testvéremére sem, különben nem tartanák a szoknyájuk mellett, hanem önállóságra tanítanák), mindez még nem jelenti azt, hogy én általánosságban, am block ilyen vagyok, mint egész ember! Ez csak egy milliomod része a személyiségemnek és az életemnek. És igen, mindenki önző a maga módján, mert ez ösztönös, alapvető emberi tulajdonság, tanulhatnál egy kis pszichológiát. Bár akinek a szép magyar beszéd gondot okoz...?! Ha mindezt nem bírod felfogni, a te nyomorodat mutatja.

Amúgy meg ha a külsőmre vagy kiváncsi és azt kritizálod látatlanban, megadom valamelyik social media elérhetőségemet, aztán ott legyen nagy a szád! Ott majd meglátjuk, melyikünk az ágról szakadt, én büszkén vállalom magam.

2017. jan. 19. 08:15
 86/109 A kérdező kommentje:

"továbbra is érdekel, hogyan lett neked 10 féléves képzésben közgázdiplomád, miközben legalább 3 éve végeztél"


Azt írtam, hogy a huszas éveim első felében vagyok - 24 múltam jó pár hónapja amúgy, ha érdekel. 22 sem voltam, mikor lediplomáztam, ugyanis nem vagyok évvesztes. Időben elvégeztem a képzést, nem csúsztam, ennyi a "titok". Diploma után elég hamar kimentem Ausztriába dolgozni, de már diákként is több nyarat kinn töltöttem vendéglátásban. Így jön össze a 3 év, a diákmunkákkal együtt.

2017. jan. 19. 08:20
 87/109 anonim ***** válasza:
25%
nem védjük a szüleidet, segíthetnének valóban. És azért nem védjük továbbá a szüleidet, mert egy gonosz, pökhendi, pénzsóvár buta embert neveltek belőled.
2017. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/109 anonim ***** válasza:

Ahogy itt, a gyakorin szokás, sikerült nagymértékben eltérni az eredeti témától, lásd: a kérdező külseje; hány év alatt végezte el az egyetemet; stb...


Kérdező!

- Hányszor álltatok a szüleid elé és kértetek pénzbeli segítséget a ház megvásárlásához?

- A szüleid ülnek az eladott házból szerzett pénzükön. Gondoltatok már arra, hogy tőlük vegyetek fel "hitelt"? Ügyvéd előtt lepapírozható, de közgazdászként ezt tudnod kell.

- Azt írod, az álmod az, hogy déli országba költözz. Most az a legnagyobb szívfájdalmad, hogy szüleid nem adnak pénzt. Ha adnának, megvennétek az 50 m2-es lakást, majd szülnél egy gyereket, akkor életed legnagyobb álma - a külföldre költözés - szerinted elillanna?


Nem bántás egyik szavam sem. Kíváncsi vagyok a válaszaidra.

2017. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/109 A kérdező kommentje:
Meglepődnél, ha ismernél élőben, mert pont egy olyan ember vagyok, aki soha a légynek nem ártott. :D Ezt bárki igazolná, aki ismer. Nem tudom, akkor hogy lehetnék gonosz.
2017. jan. 19. 08:25
 90/109 anonim ***** válasza:
53%
nem kell ehhez legyet csapkodni, ölni. A szemléleted gonosz - mindenkit szidsz, anyádtól kezdve az ország népéig. És mindeközben te semmit sem teszel, hogy bármi jobb legyen. A szidástól nem lesz semmi sem jobb.
2017. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!