Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van igazság ebben...

Szerintetek van igazság ebben az elméletben?

Figyelt kérdés

Félig családi, félig politikai kategória, amiről írni fogok. Múltkor egy politikai műsorban beszélgettek a kormány lehetséges megbuktatásáról, ahol az egyik vendég felszólaló kitért egy fontos momentumra, amire már én is gondoltam. Szerinte, ha a nyugdíjasok majd lesznek annyira nem önzők, hogy fontosabbnak tartanak egy olyan kormányt megválasztani, aki itthon tudja tartani, illetve hazacsábítani a fiatalokat, ahelyett, hogy a pénzből mág 10 forintot szétosztanának a nyugdíjasoknak, tehát, mikor eljut a nyugdíjas arra a szintre, hogy az unokája jövője fontosabb lesz neki, mint az ő kis nyugdíja, akkor lehet változás ebben az országban. Addig pedig, míg az átlag nyugdíjast 10 fillérrel (vagy csak annak az ígéretével) meg lehet vezetni és felad bárkit és bármit azért a 10 fillér plusz nyugdíjért, addig nem csoda, ha a fiatalok elmenekülnek ebből az országból. Mivel az ország régóta mindenkiről szól, csak a fiatalok (tizen-, huszonévesek) jövőjéről nem.


Korábban én is megfogalmaztam egy hasonló gondolatot, csak a saját családommal kapcsolatban. Kint éltünk Ausztriában a párommal egy évig. Én az egy év alatt nem tudtam elhelyezkedni, korábban egészségügyi problémák miatt, később mert nem vettek fel, holott jól beszélem a nyelvet. Bár a párom jól keresett, így az anyagiakra nem volt komolyabb panasz. Mégis inkább hazajöttünk, a határ mellé és a párom innen jár ki napi 3 órát. Gondoltuk, hátha itt jobb lesz, itt majd félreteszünk, itt majd nekem lesz munkám, itt majd veszünk saját lakást (régi vágyunk).

Az igazság meg az, hogy a határ mellett lassan megfizethetetlenek a lakásárak (bérlés is, vétel még inkább), a CSOK-ot nem akarjuk előre igénybe venni, pláne külföldi jövedelemre nem is jár, de az ingatlan árakat meg az egekbe szöktette. Megint a kormány undorító mutyiüzlete, hogy csempéssze az állami pénzt bele az ingatlanos haverok zsebébe.


Itt viszont kitérnék a szüleinkre, mert nekik is van szerepük ebben a történetben. Mi mindenképp azért jöttünk haza, hogy itthon lakást vegyünk. Különben kinn maradtunk volna, a télen tisztított utaknál és a kedves szomszédoknál (itthon folyamatos vita van a lépcsőházban, mint egy cigányputri, olyan, ráadásul a tulaj is át akar vágni úton-útfélen, mindent feketén akar csinálni). Közben megemelkedtek az árak, a félretett pénzünk a munkanélküliségem miatt csak csökkent, nem tudunk lakást venni. Kéne még 1-2 millió forint, tudom, hogy a szüleink lazán kisegíthetnének, mivel jobb módúak, de nem teszik. Anyámnak volt egy háza a nagyszüleimtől, amit kiadott bérlőknek, oda nem engedett, oda sem adta (kifizettem volna a húgom részét az örökségből). A nagyszüleink örökségéből kaptunk valamennyit (egy részét még a nagyszülők maguk adták), de a szüleink nem igazán akarnak segíteni. Mástól hallottuk, hogy ha pénzt nem adnak, szokás pl egy házrészt felajánlani, hogy a gyerek legalább a hitelét ráterhelhesse. Ezt sem engedik meg. Közgazdászok vagyunk, tudjuk, hogy bánjunk a hitel dolgokkal, a párom sokszáz ezret keres, fix munkája van, én hamarosan vállalkozásba kezdek, ami szintén fix lesz (már előre megvan minden, mivel magánszemélyként már most is megy). Mégsem segítenek, inkább remegnek, hogy nehogy az ő házukhoz bárki is nyúljon. A pénzükhöz úgyszintén. A nagyszüleinkben ezerszer több segítőkészséget láttam, nekik még fontos volt, hogy az utódok tudjanak boldogulni.

Ezek után az a kérdésem, hogy amikor nekem van egy olyan gyerekkori álmom, hogy külföldön akarok élni (egy dél-európai országban), miért ne menjek? Nem érdemli meg az a szülő, hogy a gyereke itthagyja őt is meg a süllyedő országot is, ha sem a szülő nem segít rajta, sem az állam, önerőből meg még átlag feletti keresettel sem tud lakást venni? Miért maradjak itt egy lakásnak, ami sosem lesz az enyém, meg egy családnak, akiknek nem is vagyok igazán fontos (más téren sem, de ezt hagyjuk)? Aki ki tudná, mégsem húzza ki a gödörből a gyerekét, az nem érdemli meg, hogy az a gyerek is csak a saját boldogságával foglalkozzon, ami ha kell, 2000 km-re innen van?


2017. jan. 18. 09:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/109 A kérdező kommentje:

Mivel a vállalkozás internetes, ezért teljesen rugalmas helyileg, itthon is üzemeltethetem, de külföldön is.

Amúgy ha annyira érdekel valakit a dolog és itt egyesek hazugsággal vádolnak, adhatok adószámot, weboldal címet, bár az adatokat nem adnám ki egy név nélküli oldalon, de ha ez kell?! Amúgy eddig havonta egy magyar minimálbérnyi összeget hozott kb, de most tavasszal jön pár nagyobb projekt, ezekkel tudok fejlődni.


Szóval felőlem mehet a személyeskedés, de ez sem a kérdés része volt!

2017. jan. 18. 13:11
 42/109 anonim ***** válasza:
73%
kérdező, a kérdésedre nem tudjuk a megoldást. Miért? mert gyűlölöd a szüleid a testvéred, a hazád, a szomszédaid, a világot - mindet. Szar életed van és lesz is, ha ezen nem változtatsz. És nem, nem azért, mert nincs családi házad. Másért.
2017. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/109 anonim ***** válasza:
80%

Én már az előző 80 kérdésednél sem értettem, mi az istenért érdekel a rokonságod véleménye arról, hogyan kellene élned az életed ill. mi az istenért hallgatsz rájuk bármiben. Amikor Ausztriában éltél, folyamatosan arról panaszkodtál, most, hogy visszaköltöztetek, erről panaszkodsz.


Nőjetek fel végre, döntsétek el, mi az istent akartok, hol akartok élni és dolgozni és ne hagyjátok, hogy bárki belepofázzon vagy csábítgasson baromságokkal, puffogjanak csak nyugodtan, ha nem tetszik nekik. Ha meg nem léptek, mert jaj, a szülők panaszkodnak, akkor meg is érdemlitek, hogy ott tartotok, ahol. Elvileg felnőtt emberek vagytok, ideje lenne elkezdeni úgy is viselkedni.

2017. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/109 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!

Őszintén kíváncsi lennék, melyik településen laktok.

Én Győrben lakom, itt a 100e Ft-os lakásbérlés realítás az AUDI (és a hatalmas Ipari Park) miatt. Ezeket az árakat el tudom képzelni mondjuk Sopronban, Szombathelyen, Mosonmagyaróváron.

De ha a párod úgyis ingázik, ha a munkátokhoz leginkább internetre van szükség, akkor lehetne egy kisebb településen keresni bérleményt. Igaz, ott általában családi házak vannak, mérlegelni kell, az mivel jár, mennyibe kerül.

Az egyértelmű, hogy a színvonalat meg kell fizetni. Ha sokallod a jó állapotúak árát, béreljetek alacsonyabb komfortfokozatút, rosszabb állapotút.

A garázst túlzásnak tartom. Keressen szabályos parkolóhelyet és kész. Pontosabban keressetek ott bérleményt, ahol nem gond a parkolás.

A lakás bérleti díjához "elegánsan" hozzáadni a rezsit nem korrekt. Azt ui. saját lakásodban is ugyanúgy fizetned kéne.

Az, hogy a külföldi munka nem jött be nektek, az is azt bizonyítja, hogy nem okvetlenül jár jobban, aki külföldre megy, ahhoz képest, aki itthon marad. Akkor miért is szidod ezt a kormányt????

Nemrég volt egy kérdés, ahol a kérdező és párja is dolgozott és azért jöttek haza, mert közben született 2 gyerekük, és így csak felélték volna korábbi megtakarításukat. Itthon pedig föl se merül ez, tehát kijönnek a fizetésükből. Na, akkor nekik érdemes volt-e a kimenniük? Nyilván nem! Ha kint a gyerekek születése előtt félre tudtak tenni, akkor itthon még többet tudtak volna.


Több ostobaságot is írtál, pl. a lakásárakat internetes hirdetéseknél kintről is le lehet ellenőrizni, tehát nem kell azért hazaköltözni, hogy kiderüljön, mégsem lehet annyiért venni, mint amennyiért szüleid mondták.


25-ben írod: "Ha tudnék házat venni, valószínű, hogy ittmaradnék."

Ha itt most általában lakhatásra gondolsz, akkor megértelek. Ha viszont úgy érted, hogy csak akkor maradnál, ha családi házat tudnál venni, társasházi lakás nem elfogadható, akkor viszont mosolygok rajtad. El kell indulni valahol, aztán majd 10-15 év múlva tudtok továbblépni.


Az tény, hogy ha a szülőnek van egy másik háza/lakása és inkább kiadja, minthogy a gyereke rendelkezésére bocsássa (aki már párkapcsolatban is él), az alávaló dolog. Joga van hozzá, de az ilyen szülő ne csodálkozzon, ha a gyereke elfordul tőle.

Tehát a szüleid iránti ellenérzéseidet megértem.


Kívánom, hogy találjátok meg boldogulásotokat akár a határszélen, akár innen 2000 km-re!

2017. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/109 anonim ***** válasza:
79%

" A nagyszüleink örökségéből kaptunk valamennyit "


AKkor kaptatok, ugyanis a nagyszülő után nem az unoka, hanem a szülő örököl, és ezek szerint adtak.

2017. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/109 anonim ***** válasza:
49%

#45: "Az tény, hogy ha a szülőnek van egy másik háza/lakása és inkább kiadja,"


VOLT egy háza, ahogy írta a kérdező.

2017. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/109 anonim ***** válasza:
71%

Hat kérdező, én sem igazán értem, hogy mi a bajod, pedig mind az 5 oldalt végigolvastam.


"Bocs, de nem az az önző, aki ül a 10 millákon a bankban, közben meg a gyerekének a középső ujját mutogatja, mondván "hehe, hazajöttél csicska, jól beetettelek, most oldd meg magad a gondodat!"? "


mi az, hogy beetettek??? a te saját életedért nem te vagy a felelős? gondolom, nem azzal hívtak haza, hogy házat vesznek nektek. Akkkor meg mi a baj?

Én is egy külföldi országban élek, engem is hiányolnak otthon, de eszem ágába se jutna hazaköltözni.


Nekem úgy tűnik, Kérdező, hogy te mindenkit és mindent okolsz a környezetben, csak a saját hibáidat nem látod. Nekem már ez is nagyon fura, hogy valaki hónapokig lakik Ausztriában úgy, hogy nincs állása és tartatja magát, holott nem akadályozza meg semmi abban, hogy dolgozzon. Sőt, azóta sincs munkád. Na ez a nagyon furcsa!! ha házat akarsz, akkor ne a szüleidet pumpold 30 évesen, hanem kezdj el dolgozni.

2017. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/109 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak a családi ház felelne meg, de szeretnénk akkora lakást venni kezdésképp is, amibe legalább egy gyereket vállalni tudunk. Most kb egy 30-40 m2-es lakásra van önerőnk, amikben általában még külön szoba sincs, nem hogy kettő.

Amúgy amikor ez a házas dolog volt, hogy a szüleim nem engedtek oda, megvásárolni sem hagyták, kértem őket, hogy akkor a testvéremék hadd menjenek oda, megbeszélem velük, hogy fizessenek nekik bérleti díjat, de nem, mert hátha nem fizetnek majd... inkább éljenek a nyakukon ingyen. Inkább elüldöztek engem, akkoriban vendéglátásban dolgoztam, de éjfélkor még a testvéremék nem hagytak aludni, hajnalban meg már vagy a gyerek vagy a kutyájuk keltett 5-6-kor. Aztán a sorozatos nem alvás, veszekedések, kosz, éjjel-nappal üvöltözés miatt inkább menekültem, amint lehetőségem volt rá. Pláne, amikor tőlem már rezsit kértek, a testvéreméktől meg nem, mikor 1,5x annyit kerestek, mint én a párommal együtt.

2017. jan. 18. 13:31
 49/109 A kérdező kommentje:

" ezek szerint adtak."


A nagyszülők adtak, míg éltek.

2017. jan. 18. 13:32
 50/109 anonim ***** válasza:
53%
Nem azèrt..de utána nèztèl a külföldi ingatlan àraknak? Austriàba pl..2 szobás lakás bèrleti dìjja 500-600 euro plus rezsi. A mi 2 szoba nappali lakasunk 850 euro..semmi extra nem volt benne, bùtorozatlan. Csaladi hàzak àra, ha szetencsèd van,kb 250 ezer euronàl kezdődnek, ami persze teljes felùjìtàsraszorul. Nem tudom mit csipogsz. Mar bocsi, hogy külföldön könnyebb??nem mondanàm. Itt nagyon kevès embernek van sajàt, csak bèrel a többsèg.
2017. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!