Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gömbvillámok: szerintetek...

Gömbvillámok: szerintetek mennyi igazság van ebben az elméletben? Nem rövid olvasmány, de nem mertem részeket kiemelni belőle.

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 8. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kísérleti bizonyíték, és bárminemű levezetés nélkül spekuláció. Szépen kitalált, de sokszor azért zavaróan homályos kitaláció. "idődimenziókat, impulzusdimenziókat, stb."


A baj megint az, hogy van egy elmélet, ami jóónak tűnik, de annyira élvonalban van, hogy szinte senki nem érti igazán, még az elmélet sincs kész, de nagyon felkapott, és ez sajnos bizonyos körökbe jutva alapot ad a teljesen haszontalan, bizonyítatlan bizonyíthatatlan találgatásnak./egyesek erre ráhúzzák az áltudomány szót, én inkább ezotériának nevezném, a tudomány szót hagyjuk meg az arra méltó kifejezéskének/



Ui.: Azért a forrása sokat sejtet

"Egely György: Kulcs a negyedik dimenzióban?

Egely György: A titokzatos gömbvillám"


Direkt nem vitatkozom, mert nem szeretek spekulatív érvek ellen spekulatív érvekkel reagálni.


Baleys

2011. jún. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már Egely György benne van, akkor csak valami baromság lehet.
2011. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
Másodiknak igaza van. Nem mintha Egelynek nem lehetne igaza, de amilyen hírneve van, komoly tudós nem fog hivatkozni rá. Ha mégis hivatkozik, akkor ő is nyúédzses, alternativ fizikás légvárépítő.
2011. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ez egy 20 éves cikk. 20 éve Egely hírneve nem olyan volt, mint most, nyugodtan hivatkozhattak rá komoly emberek is...


kiváncsi lennék történt-e valami a témában ez alatt a 20 év alatt. minden esetre érdekes...

2011. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szkeptikus vagyok, és Egely tényleg mondott már pár elég vad dolgot, de járatja az agyát, ötletel, és legalább megpróbál tudományos alapokon maradni. (Más kérdés, hogy sikerül-e neki.) Sok nagy felfedezés volt már, amit akkor totál baromságnak hittek, ki tudja, egyszer lehet, hogy beletrafál valamibe.
2011. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D.O.81 ***** válasza:

Gömbvillámokat laboratóriumi körülmények között sikerült már létrehozni, igaz nagyon rövid ideig.

A kutatók rájöttek, arra villámlás, azaz a statikus kisülés olyan tartományban is sugároz energiát, ami ha elég nagy erősségű, akkor az a levegőt egy plazma szerű állapotba hozhatja. Ehhez az kell, hogy a térben a villamos kisülések által keltett sugárzások úgy interferáljanak, hogy az egy pontban annyi energiát halmozzon fel, amitől a levegő plazmaállapotba kerüljön.

A megfigyelés lényege ez, a kutatók ez alapján hozták létre laboratóriumi körülmények között a gömbvillámot.


Nagyjából ennyire emlékszem, a dolog eléggé érdekes és ezt a dokumentumfilmet vagy az NGC vagy a Discovery sugározta.


Üdv!

2011. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Neugebauer Tibor elmélete a plazma, amit mindenhol átvettek tőle, igen, olvastam, és a szilíciumos elméletet is - igazából az egész gömbvillám témába csak véletlenül botlottam bele, amikor a villámok hosszát keresgéltem, de akkor már olvasgattam róla, hogy képben legyek :)

Engem is az zavar, hogy az ezotéria körüllengi a témát, és a gimis órákon kívül nem foglalkozom fizikával :/


Köszönöm!

2011. jún. 9. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!