Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van igazság ebben...

Szerintetek van igazság ebben az elméletben?

Figyelt kérdés

Félig családi, félig politikai kategória, amiről írni fogok. Múltkor egy politikai műsorban beszélgettek a kormány lehetséges megbuktatásáról, ahol az egyik vendég felszólaló kitért egy fontos momentumra, amire már én is gondoltam. Szerinte, ha a nyugdíjasok majd lesznek annyira nem önzők, hogy fontosabbnak tartanak egy olyan kormányt megválasztani, aki itthon tudja tartani, illetve hazacsábítani a fiatalokat, ahelyett, hogy a pénzből mág 10 forintot szétosztanának a nyugdíjasoknak, tehát, mikor eljut a nyugdíjas arra a szintre, hogy az unokája jövője fontosabb lesz neki, mint az ő kis nyugdíja, akkor lehet változás ebben az országban. Addig pedig, míg az átlag nyugdíjast 10 fillérrel (vagy csak annak az ígéretével) meg lehet vezetni és felad bárkit és bármit azért a 10 fillér plusz nyugdíjért, addig nem csoda, ha a fiatalok elmenekülnek ebből az országból. Mivel az ország régóta mindenkiről szól, csak a fiatalok (tizen-, huszonévesek) jövőjéről nem.


Korábban én is megfogalmaztam egy hasonló gondolatot, csak a saját családommal kapcsolatban. Kint éltünk Ausztriában a párommal egy évig. Én az egy év alatt nem tudtam elhelyezkedni, korábban egészségügyi problémák miatt, később mert nem vettek fel, holott jól beszélem a nyelvet. Bár a párom jól keresett, így az anyagiakra nem volt komolyabb panasz. Mégis inkább hazajöttünk, a határ mellé és a párom innen jár ki napi 3 órát. Gondoltuk, hátha itt jobb lesz, itt majd félreteszünk, itt majd nekem lesz munkám, itt majd veszünk saját lakást (régi vágyunk).

Az igazság meg az, hogy a határ mellett lassan megfizethetetlenek a lakásárak (bérlés is, vétel még inkább), a CSOK-ot nem akarjuk előre igénybe venni, pláne külföldi jövedelemre nem is jár, de az ingatlan árakat meg az egekbe szöktette. Megint a kormány undorító mutyiüzlete, hogy csempéssze az állami pénzt bele az ingatlanos haverok zsebébe.


Itt viszont kitérnék a szüleinkre, mert nekik is van szerepük ebben a történetben. Mi mindenképp azért jöttünk haza, hogy itthon lakást vegyünk. Különben kinn maradtunk volna, a télen tisztított utaknál és a kedves szomszédoknál (itthon folyamatos vita van a lépcsőházban, mint egy cigányputri, olyan, ráadásul a tulaj is át akar vágni úton-útfélen, mindent feketén akar csinálni). Közben megemelkedtek az árak, a félretett pénzünk a munkanélküliségem miatt csak csökkent, nem tudunk lakást venni. Kéne még 1-2 millió forint, tudom, hogy a szüleink lazán kisegíthetnének, mivel jobb módúak, de nem teszik. Anyámnak volt egy háza a nagyszüleimtől, amit kiadott bérlőknek, oda nem engedett, oda sem adta (kifizettem volna a húgom részét az örökségből). A nagyszüleink örökségéből kaptunk valamennyit (egy részét még a nagyszülők maguk adták), de a szüleink nem igazán akarnak segíteni. Mástól hallottuk, hogy ha pénzt nem adnak, szokás pl egy házrészt felajánlani, hogy a gyerek legalább a hitelét ráterhelhesse. Ezt sem engedik meg. Közgazdászok vagyunk, tudjuk, hogy bánjunk a hitel dolgokkal, a párom sokszáz ezret keres, fix munkája van, én hamarosan vállalkozásba kezdek, ami szintén fix lesz (már előre megvan minden, mivel magánszemélyként már most is megy). Mégsem segítenek, inkább remegnek, hogy nehogy az ő házukhoz bárki is nyúljon. A pénzükhöz úgyszintén. A nagyszüleinkben ezerszer több segítőkészséget láttam, nekik még fontos volt, hogy az utódok tudjanak boldogulni.

Ezek után az a kérdésem, hogy amikor nekem van egy olyan gyerekkori álmom, hogy külföldön akarok élni (egy dél-európai országban), miért ne menjek? Nem érdemli meg az a szülő, hogy a gyereke itthagyja őt is meg a süllyedő országot is, ha sem a szülő nem segít rajta, sem az állam, önerőből meg még átlag feletti keresettel sem tud lakást venni? Miért maradjak itt egy lakásnak, ami sosem lesz az enyém, meg egy családnak, akiknek nem is vagyok igazán fontos (más téren sem, de ezt hagyjuk)? Aki ki tudná, mégsem húzza ki a gödörből a gyerekét, az nem érdemli meg, hogy az a gyerek is csak a saját boldogságával foglalkozzon, ami ha kell, 2000 km-re innen van?


2017. jan. 18. 09:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/109 anonim ***** válasza:
74%

Ja és ksj már le a szüleidrök, ha szr gyerekkprod volt, akkor fel lehet számolni velük a kapcsolatot, nem márturkodni, meg várni tölük a pénzt. Ja, hogy azzal nincs vajod?


Tudod, én 10 évig szenvedten mostohaanyám mellett (testi-lelki agresszio), de amiota elköltöztem egy szot nem váltok vele. Nem érdekel, mi van vele, és ha akarna sem fogadnék el töle semmit. Hagyjon engem békén.

2017. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/109 anonim ***** válasza:
10%

"Nekem nem volt rá szükségem, de sokszor emlegetik, hogy az ilyen légkörben felnövő embernek érdemes elolvasnia a "Mérgező szülők" c. könyvet (szerzőt sajnos nem tudok). Próbáld meg, hátha neked is hasznodra lesz."


Bakker, ezen hangosan felröhögtem :-DD Mérgezö szülök?? :-)

Bocsi Kérdezö, de ezek a bizonyos mérgezö szülök tanittattak ki téged, meg viselték a gondodat, mig nagykoruvà nem vàltàl.Finansziroztàk az egyetemet neked, meg az ausztriai tartozkodàsodat. Ami szàmomra még mindig rejtély, hogyha ennyire szar szülök voltak, akkor mégis mi a fenének kellett miattuk hazamenni külföldröl?? Ez nem vilàgos, de biztos én vagyok a hülye. Szerintem ha valakinek ennyire sz.r csalàdja van, ahogy te ezt most be akarod àllitani, akkor arra törekszik, hogy minél tàvolabb legyen tölük.

2017. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/109 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként pedig, a macskàs kérdésnél is hàrit a Kérdezö. Ott is mindenki hülye és szemét, öt kivéve. Az anyja azért, mert nem viseli rendesen gondjàt a macskànak, a pàrja meg azért, mert olyan lakàst vett ki, ahova nem mehet àllat.

Kérdezö, nem kéne végre a sorsodat a sajàt kezedbe venni, és nem mindig azt vàrni, hogy sodorjon az àr, ahova akar? példàul, kereshettél volna te is lakàst, olyat, ahova mehet a macska is, ha anyukàd nem jol bànik vele. Ja, de ahhoz még àllàs is kéne, hogy legyen szavad meg döntési lehetöséged.

Egyébként az jutott most eszembe, hogy nem arrol volt szo, hogy a lakàsra, amiben laktok,nincs szerzödés? akkor hogy tudja megtiltani a tulaj, h ne menjen oda àllat?

2017. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/109 anonim ***** válasza:
81%

98-as válaszoló vagyok, meg a 80-ast is én írtam. A kérdező már nagyon régóta írogat, még olyan kérdésére is emlékszem, amikor a tesója gyereke meg sem született. Ezt is ő írta ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Én eddig tényleg mindig együtt éreztem vele, de most minden szimpátiámat elvesztette, csak addig tétlenkedett, míg az anyja kinyírta a macskát is. :( És persze ezért is más a hibás, ő nem tehet róla.

2017. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/109 anonim ***** válasza:
88%
a kérdező RÁÉR! reggel elhajtja eltartóját munkába, majd hozzálát a család, a szomszédok, az emberek, a világ, a kozmosz szidásához - mert más dolgunk nincs is a világon
2017. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/109 anonim ***** válasza:
75%
Majd a következő kérdése az lesz, hogy miért van ennyi köcsög szemét és buta ember a gyakorin, akik nem értik meg őt:-)
2017. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/109 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiszem, hogy troll, szimplán baj van az agyával, a felfogásával.


Nem értem Kérdező, ha ennyire rosszak a szüleid mint írod, akkor a segítségük miért kell?

Menj el dolgozni, vegyetek fel némi hitelt ha ennyire sürgősen lakást akarsz.De amíg nem dolgozol, ne pattogj!


Tudod pár hónapja nincs munkám, jövő héten kezdek.Én is, és a kislányom is páromra vagyunk/voltunk utalva, de eszembe nem jutott egy percig sem követelőzni senkitől semmit.

Igyekeztem tőlem maximálisan mindent megcsinálni a házban, (nem kis házról van szó, sőt plusz egy hatalmas udvarról), és mindent megtettem állásügyben.

Szálljál magadba, de nem kissé!

2017. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/109 anonim ***** válasza:
61%

És még annyi, ha nekem éltek volna a szüleim anno, és van aki taníttasson, a két kezem összetettem volna.

Ha közgazdasági diploma van a kezemben, nem hiszem, hogy hónapokig munka után kajtatok.

Nincs diplomám, nekem anno ezt dobta a gép, mégis találtam munkát.

Pedig hidd el, mi se a küszöböt rágjuk, de minden normális ember akar dolgozni.

A kifogásokat keresed, semmi mást.

Képzeld, dolgoztam én is külföldön, szobalányként.És nincs nyelvvizsgám.Ellenben van akaraterőm, előre nézek nem hátra, hisz a 7 éves lányom fel kell nevelni!

Tudod, valószínű, hogy én nem fogok tudni lakást ajandékozni neki, (párom háza amiben lakunk, nem az apjáé) de velem/rólam soha nem fog így beszélni a gyerekem.Tudod miért nem?Mert bár sokmindent megkap, nincs elkényeztetve.

Sanszos, hogy te el voltál kapatva, és amikor a saját lábadra kéne állni, kapálózol.

109 voltam

2017. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/109 anonim ***** válasza:
87%

Édes fhaszom...Most, hogy elolvastam a korábbi kérdéseket is (amikből mellesleg egyre nyilvánvalóbb, hogy kedves kérdezőnk sose járt egyetemre, nappalin legalábbis biztosan nem), az jutott eszembe, hogy a szülei helyében fognám magam, eladnám a sz..rul szigetelt fatüzeléses házat, és az árából meg az örökségből vennék magamnak egy normálisat, jó messze az elmebeteg, ingyenélő kölykeimtől. A maradékot betenném bankba, nyugdíjpénztárba, akárhová öreg napjaimra, aztán éljen meg mindegyik úgy, ahogy tud, egye meg, amit főzött magának. Majd ha feldobjuk a pacskert, akkor örökölnek, de ha sokat rinyálnak, még azt is megtenném, hogy kötök eltartási szerződést valami normális fiatal párral, akik nemcsak a sült galambot lesik, hogy mikor repül a szájukba.

Komolyan, az életkedvem is elmegy ettől a sok rosszindulatú, önző, ostoba hisztitől...

2017. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!