Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van igazság ebben...

Szerintetek van igazság ebben az elméletben?

Figyelt kérdés

Félig családi, félig politikai kategória, amiről írni fogok. Múltkor egy politikai műsorban beszélgettek a kormány lehetséges megbuktatásáról, ahol az egyik vendég felszólaló kitért egy fontos momentumra, amire már én is gondoltam. Szerinte, ha a nyugdíjasok majd lesznek annyira nem önzők, hogy fontosabbnak tartanak egy olyan kormányt megválasztani, aki itthon tudja tartani, illetve hazacsábítani a fiatalokat, ahelyett, hogy a pénzből mág 10 forintot szétosztanának a nyugdíjasoknak, tehát, mikor eljut a nyugdíjas arra a szintre, hogy az unokája jövője fontosabb lesz neki, mint az ő kis nyugdíja, akkor lehet változás ebben az országban. Addig pedig, míg az átlag nyugdíjast 10 fillérrel (vagy csak annak az ígéretével) meg lehet vezetni és felad bárkit és bármit azért a 10 fillér plusz nyugdíjért, addig nem csoda, ha a fiatalok elmenekülnek ebből az országból. Mivel az ország régóta mindenkiről szól, csak a fiatalok (tizen-, huszonévesek) jövőjéről nem.


Korábban én is megfogalmaztam egy hasonló gondolatot, csak a saját családommal kapcsolatban. Kint éltünk Ausztriában a párommal egy évig. Én az egy év alatt nem tudtam elhelyezkedni, korábban egészségügyi problémák miatt, később mert nem vettek fel, holott jól beszélem a nyelvet. Bár a párom jól keresett, így az anyagiakra nem volt komolyabb panasz. Mégis inkább hazajöttünk, a határ mellé és a párom innen jár ki napi 3 órát. Gondoltuk, hátha itt jobb lesz, itt majd félreteszünk, itt majd nekem lesz munkám, itt majd veszünk saját lakást (régi vágyunk).

Az igazság meg az, hogy a határ mellett lassan megfizethetetlenek a lakásárak (bérlés is, vétel még inkább), a CSOK-ot nem akarjuk előre igénybe venni, pláne külföldi jövedelemre nem is jár, de az ingatlan árakat meg az egekbe szöktette. Megint a kormány undorító mutyiüzlete, hogy csempéssze az állami pénzt bele az ingatlanos haverok zsebébe.


Itt viszont kitérnék a szüleinkre, mert nekik is van szerepük ebben a történetben. Mi mindenképp azért jöttünk haza, hogy itthon lakást vegyünk. Különben kinn maradtunk volna, a télen tisztított utaknál és a kedves szomszédoknál (itthon folyamatos vita van a lépcsőházban, mint egy cigányputri, olyan, ráadásul a tulaj is át akar vágni úton-útfélen, mindent feketén akar csinálni). Közben megemelkedtek az árak, a félretett pénzünk a munkanélküliségem miatt csak csökkent, nem tudunk lakást venni. Kéne még 1-2 millió forint, tudom, hogy a szüleink lazán kisegíthetnének, mivel jobb módúak, de nem teszik. Anyámnak volt egy háza a nagyszüleimtől, amit kiadott bérlőknek, oda nem engedett, oda sem adta (kifizettem volna a húgom részét az örökségből). A nagyszüleink örökségéből kaptunk valamennyit (egy részét még a nagyszülők maguk adták), de a szüleink nem igazán akarnak segíteni. Mástól hallottuk, hogy ha pénzt nem adnak, szokás pl egy házrészt felajánlani, hogy a gyerek legalább a hitelét ráterhelhesse. Ezt sem engedik meg. Közgazdászok vagyunk, tudjuk, hogy bánjunk a hitel dolgokkal, a párom sokszáz ezret keres, fix munkája van, én hamarosan vállalkozásba kezdek, ami szintén fix lesz (már előre megvan minden, mivel magánszemélyként már most is megy). Mégsem segítenek, inkább remegnek, hogy nehogy az ő házukhoz bárki is nyúljon. A pénzükhöz úgyszintén. A nagyszüleinkben ezerszer több segítőkészséget láttam, nekik még fontos volt, hogy az utódok tudjanak boldogulni.

Ezek után az a kérdésem, hogy amikor nekem van egy olyan gyerekkori álmom, hogy külföldön akarok élni (egy dél-európai országban), miért ne menjek? Nem érdemli meg az a szülő, hogy a gyereke itthagyja őt is meg a süllyedő országot is, ha sem a szülő nem segít rajta, sem az állam, önerőből meg még átlag feletti keresettel sem tud lakást venni? Miért maradjak itt egy lakásnak, ami sosem lesz az enyém, meg egy családnak, akiknek nem is vagyok igazán fontos (más téren sem, de ezt hagyjuk)? Aki ki tudná, mégsem húzza ki a gödörből a gyerekét, az nem érdemli meg, hogy az a gyerek is csak a saját boldogságával foglalkozzon, ami ha kell, 2000 km-re innen van?


2017. jan. 18. 09:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem a CSOK-kal meg a 85 gyerekkel mit szeretnél.

A CSOK egy csali, egy B-terv csupán arra az esetre, ha nem jönne ide a "külföldi" munkaerő vagy nem maradna meg itt.


Hidd el ha a CSOK ból kimaradtok azzal csak nyertek, mivel elég komoly röghözkötés, és számos buktatója van.


De remek módszer a gazdaság fellendítésére, azzal, hogy beindították vele az építőipart (még így januárba is nyomják), ezzel egy rakás embernek értelmes munkát adva, és a közmunkások számát csökkentve.


Plusz növelnek számos egyéb lakhatáshoz kapcsolódó szolgáltatási bevételt, és ezáltal adóbevételt is.


Ha a CSOK nem működik, majd megveszik a "bevándorlók" a házakat, és fizetnek utánna adót ki van ez találva hidd el!

Én nem vagyok közgazdász, mégis átlátom!

2017. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
37%

Plusz a CSOK-nak még annyi értelmét látom, hogy felszámolja a vidéki kis putri falvakat, mert az emberek oda mennek ahol több ember van, és több munka.

Így kevesebb pénzébe kerül az államnak a kis 500 meg 1000 lelkes putri falvak Orvosi Ellátása, Iskola biztosítása, Utak fentartása stb stb stb.

És most megint Ámerikával jövök..

Van 6-8 darab 20 milliós nagyváros, a többi meg sivatag, és ez így van jól így éri meg fenntartani.

2017. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
34%
kérdező, te szívtelen és pénzsóvár vagy
2017. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, te közgazdász diplomával, nyelvtudással egy év alatt nem találtál munkát Ausztriában? Most pedig rinyálsz, hogy a szüleid az életük munkájával összekuporgatott házukat nem ajánlják fel hitelfedezetnek, miközben neked nincs jövedelmed? Itt lakom a határ mellett, pontosan képben vagyok a helyzettel.
2017. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 A kérdező kommentje:

A trágár, provokatív válaszokat töröltetem.


A többire pedig:


"Most pedig rinyálsz, hogy a szüleid az életük munkájával összekuporgatott házukat"


Nem várom, hogy végigolvasd mind a 4 oldalnyi szöveget, de még egyszer leírnám, hogy mindkettőnk szülei a nagyszüleink által kapott házban élnek. A párom szüleinél még ott lakik a nagyanyja, úgy élnek együtt, az én anyám pedig 20 évesen házat kapott a szüleitől ajándékba. Mivel már ők sem voltak szegények. Aztán jött apám, évtizedekig jól menő vállalkozó. Most már nyugdíj mellett csinálja, bár senki nem kényszeríti, én egy fillért el nem veszek az ő megkeresett pénzéből 22 éves korom óta. Egyetem alatt is vég dolgoztam és a fizetésemet nem iPhone-ra költöttem, mint a testvéreink, hanem gyógyszerekre (mivel nem jó az egészségem), speciális étkezésre, amire szükségem van a betegségem miatt, élelmiszerre, bejárásra, kollégiumra. 18 éves korom óta alig kerültem valamibe nekik, míg a testvérem még a gyereket is odacsinálta a nyakukra. Ne én legyek már a hálátlan, szemét gyerek! Inkább azok azok, akik 30 évesen is otthon laknak, odacsinálják a gyerekeket a szülők nyakára, nem fizetnek bele még a rezsibe sem, a pénzüket meg luxus autókra meg telefonokra költik! Bocsánat, hogy én még huszonévesen el szeretnék valamit érni az életben, csak úton-útfélen akadályokba ütközöm és segítség kellene. De ha már az állam nem segít, segítene legalább a család. A szüleim is kaptak segítséget, de ők azt már tovább nem adják...

2017. jan. 18. 12:55
 36/109 A kérdező kommentje:

"Itt lakom a határ mellett, pontosan képben vagyok a helyzettel. Ha valaki olyan hülye, hogy 150+-ért bérel lakást egy fizetésre"...


A lakás 100, plusz közös költség, rezsi, net (amiből a legjobb kell, mivel a párom szabadidejében itthonról is dolgozik, plusz nekem a vállalkozás is internetes). Aztán mivel nincs hova tenni az autót, garázs kell, mert az utcán nem lehet hagyni (cetlizgetnek, bólyázgatnak, hogy senki ne álljon oda, holott elvileg szabadna). Igen, ez az a trágyadomb, ahol nem lehet sehol leparkolni és mindenhol csak cetliket meg felszólításokat kap az ember, miközben csak élni próbál, SZABÁLYOSAN.

2017. jan. 18. 13:01
 37/109 anonim ***** válasza:
55%

De mit adjanak tovabb??? Hogy lehetsz ennyire onzo?

Az en szuleimnek a nagyszuleim telket vettek. Most verjem magam a foldhoz hogy nekem meg meg egy kis kezdotoket se tudtak osszegyujteni?

Helyette kaptam tudast, eletszemleletet, gyakorlatiassagot es sok szeretetet.

2017. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 A kérdező kommentje:

"téged ne csináltak volna, jobb lenne a világ "


Szerintem itt nem bennem van a legnagyobb utálat, hanem néhány válaszadóban. Beteges vagy, ember, kezeltesd magad. Ilyet normális ember nem ír, pláne, hogy semmit nem ártottam neked. Ha nem tetszik a felfogásom, húzz el az oldalról, ne válaszolj a kérdésemre, szemet lehet hunyni felette. Nem kötelező válaszolni. Nem ismersz, én kérdeztem valamit, és a fenti az nem válasz a kérdésemre! Csak utálkozol, mocskolódsz, pont az ilyen mocskok miatt megy el lassan az összes fiatal az országból. Mert erre az ok nélküli utálkozásra, köpködésre senki nem kiváncsi. Töltsd ki a benned felgyűlt haragot azon, aki okozta, de az nem én vagyok!

2017. jan. 18. 13:05
 39/109 anonim ***** válasza:
71%

" inkább remegnek, hogy nehogy az ő házukhoz bárki is nyúljon."


Ezt speciel jól teszik. Hitelt ráterhelni az egyszem ingatlanra, na ha közgazdász vagy, akkor tudhatnád, ez mennyire veszélyes.


AKár holnap indulhatsz a délé-európai országba, ami a gyerekkori álmod. Vagy vállalkozol? Vagy mi van? Magad sem tudod mit akarsz, azonkívül, hogy pénzt a szüleidtől.

2017. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem az az önző, aki ül a 10 millákon a bankban, közben meg a gyerekének a középső ujját mutogatja, mondván "hehe, hazajöttél csicska, jól beetettelek, most oldd meg magad a gondodat!"? Nem az az önző, aki nem segít a gyerekén, mikor annak szüksége lenne rá?
2017. jan. 18. 13:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!