Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
 71/111 anonim ***** válasza:
65%
Remélem nem fogsz szaporodni. Egy is sok belőled. Csoda, hogy van párod. Szerintem inkább becsüld meg, amiért elvisel téged.
2016. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom egyszer egy vita alkalmával majd azt fogod a fejéhez vágni, hogy ez az én házam.
2016. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
75%

Az én férjem is önállótlan a te szavaiddal élve. A különbség az, hogy ő mindent meg tud csinálni egy házon a pincétől a padlásig, kivéve a villanyt. Mi is most felújítunk, és maga a felújítás is idegölő. Mondjuk ebben is különbözik a te párodtól, mert ezt kérés nélkül csinálja. Na de ha egy polcot akarok feltenni, vagy egy képet, vagy akár egy szúnyoghálót, akkor kérhetem én őt napestig. Ilyenkor már csak annyit mondok neki, hogy ha nem érsz rá, nem gond, szólok xy-nak, akivel járnak fusizni, majd ő megcsinálja. Mivel ezt soha nem akarja, így még aznap megcsinálja az éppen aktuális dolgot.


Kicsit bő lére eresztettem, de ezzel azt akartam mondani, hogy megértelek. Kínszenvedés sokszor egy ilyen férfivel élni, még akkor is, ha már tudok hatni rá, és amúgy el nem cserélném semmiért sem. Sajna ezzel nem nagyon tudsz kezdeni semmit, talán az idő majd megadja hozzá a kulcsot jó esetben.


A kéztörlőben meg szerintem nem az ára volt a kiakasztó. Hanem az, hogy direkt vadonatúj dolgot pocsékolt el. Na ez már bosszantó. Ráadásul engedtessék már meg a kérdezőnek, hogy egy kicsit kiakadjon ez miatt. Le lehet szólni, hogy 100Ft-os kéztörlő, de ennyi erővel lehetett volna selyem kisestélyi is. A párját nem hiszem ,hogy érdekelte volna.

2016. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
64%
Minek vagy vele, ha neked nem jön be, hogy ő ilyen? Ő nem fog házat újítani, tükröt szerelni, padlót lerakni. Kész, pont, ennyi. Mivel ezt elfogadni nem tudod, ideje lenne keresni valakit, aki megfelel a maximális igényeknek. Csak lehet, azt nem lehetne nyakon verni, meg rugdosni, mert kisétálna az ajtón, végleg.
2016. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
81%
A lényeget kihagytam. Az én párom is hasonlóan analfabéta a kétkezi munkához, baromira nem is érdekli. Ha valóban vele akarsz lenni, magaddal kell hatalmas kompromisszumot kötni. Én direkt nem is szoktam ezzel csesztetni, mert nem lesz jobb a helyzet. Neked is el kell döntened: ha akarod őt, így kell elfogadni, és nem fejéhez vágni a hibáit. Ha ez nem megy, búcsúzz el tőle.
2016. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
79%

73 a kéztörlő amiatt vicces, hogy a kérdező fel is rúgta szegény párját miatta. Ha az én férjem a 100 ezres selyem kisestélyimmel törli fel.a padlót, akkor talán nem mindenki ítél el, ha pofán vágom emiatt, de egy 100 forintos új kéztörlő miatt felesleges a fizikai erőszak, dühből se nagyon érthető kategória.

Ugyanakkor, bár nem adott szimpatikus válaszokat a kérdező, valahol megértem, a lakásfelújítás még úgy is borzalmas általában, ha szakmunkások segítenek benne és valóban teljesen idegbeteg lesz tőle az ember, nulla segítséggel ez nagyon nehéz lehet, de néha fel kellene ismerni, ha stressz miatt hülyén viselkedünk, vagy ha tök másmilyen párt szeretnénk magunk mellé.

2016. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 A kérdező kommentje:

A 63-64-65ös válaszolóknak üzenném, olvassák el a kommentjeimet alaposan, vagy kérjenek meg valakit, hogy olvassák fel nekik.

Idézném a 33as számú kommentem:

"Szerinted én jelenleg nem dolgozom? :D Mégis ha hazaértem, akkor megyek, és festek tovább."


Szóval akkor hogy újítsak fel, ha egyszer dolgozom. Tudod nem lottón szoktam nyerni a pénzt :D


És mint írtam: nem kellett volna egy kéztörlő miatt így kiakadni. De nálatok még nem volt úgy, sok kis dolog felgyűlt, és robbant?

2016. aug. 30. 19:20
 78/111 anonim ***** válasza:
45%
Férfiként elmondhatom: 12 óra munka után már tököm tele lenne ha a párom elkezdene valami ,,új kéztőrlővel" cseszehetni
2016. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 A kérdező kommentje:
Akkor 12 óra munka után legyél annyira észnél, ha ne az egyértelműen kéztörlésre szánt rongyot kapod fel, és kezded el dörgölni vele a dzsuvás földet, hanem a mosdónál található szivacsot. Sok ész kell hozzá.
2016. aug. 30. 20:14
 80/111 anonim ***** válasza:
35%
Az egy dolog, hogy túlreagáltad a dolgot (valóban - se kéztörlő, se semmi miatt nem verekszünk, én kaptam már ököllel is az arcomba, nem éreztem jogosnak, pedig nem piti ügy volt..), de az, hogy egy élősködő majommal élsz együtt, nekem ez lenne a necc. Miért tartasz te el bárkit is?
2016. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!