Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
24%
nyomd má el magad.
2016. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
56%

hiába ellenkezel, mindenki leírta a lényeget:

- a kéztörlő miatti kiakadás akkor is gáz ha a párod előtte már felhúzta az agyad, mivel a kéztörlő pár 100 ft-os tétel

- ti okoztátok a bajt, mert nem takartátok a padlót és erre az idegességedet a párodon vezeted le, pedig a padló bepiszkítása és a kéztörlő bepiszkítása között nagy a különbség, hisz padlót órákig tisztítasz, míg kéztörlőt max veszel újat.

- párod nyámnyila és nem való melléd főleg ha így beszélsz róla, jó nem kell a jó tulajdonságait felsorolni, de ilyen szavakkal sem illetné senki a szerelmét ha tényleg tiszteli és szereti(de te egyiket sem teszed)

- anyád minek ment át ha igazán ő sem volt segítségedre és még a kutyát is hozta én amúgy sem engedtem volna neki hogy átjöjjön, mert nem az ő dolga a ház felújítás hanem a tiétek

- és végül maximalista vagy , a legelviselhetetlenebb fajtából, mert az a típus vagy aki azt hiszi mindig igaza van. Pedig nincs, ha 100-ból 100 ember azt írja hülye vagy akkor az is vagy nincs mit tenni :D

2016. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 A kérdező kommentje:
Utolsó, te aztán tényleg egy barom vagy :D Semmit se értesz, nem is baj :) Milyen szavakkal illettem a párom? Azt se tudod milyen te agyatlan :D Lökjétek csak a dumát, jókat mosolygok rajtatok, ahogy pörögtök azon, hogy milyen gonosz vagyok, pedig nem is ismertek :D
2016. aug. 31. 09:17
 94/111 anonim ***** válasza:
66%

Figyi, kérdező, igazából érthető a problémád a pároddal kapcsolatban; meg az is, hogy fáj a kritika. Én a helyedben a 66-os kommentet olvasgatnám serényen, mert abban van a lényeg. Ha valamit meg akarsz javítani, akkor mindig saját magadon kell dolgoznod. A párod valószínűleg nem lesz se szorgalmasabb, sem pedig hálásabb egészen addig, amíg te vagy 200 km-t utazol hozzá, hogy megetesd, mert nincs neki miből kaját venni, vagy pedig megrugdosod, mert akármiért, tökmindegy, mi volt az oka. Magadon kell állítani, ha változást akarsz, nem pedig rajta, mert őbenne csak saját maga tudja a változást meghozni.


Nekem anyám és sógornőm is ilyen maximalista típus, elvárják a segítséget, de ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy ő gondolja, megindul az ég meg a föld is. Ezt kéne kicsit helyretenni, mert ezzel így együtt élni - hát minden elismerésem a párodnak, ha ezt kibírja (bár valószínűleg csak azért teszi, mert eltartod, de akkor meg nem csoda, ha nem nézed férfinak).

2016. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
24%

pl én nem mondanám soha a páromra, hogy életképtelen vagy hogy apuci tartja a mércét és azt sosem éri el, akkor minek vagy még vele? jaaa hogy érzelmileg megadja azt amit a többi pasi nem, hát ez van érzelmileg egy érzékeny nő de ugye nem férfi,de ugye végre érzéseket is ad feléd nem úgy mint a többi pasid. bár mondjuk ha szeretek valakit nem hasonlítgatom folyton apámhoz vagy az exeimhez, mert ha ezt teszem akkor annak a kapcsolatnak már rég annyi. Igen pasid életképtelen ez tény de ha szereted elfogadod így, ha nem tudod elfogadni akkor meg maga a kapcsolat is életképtelen.

és a stílusod olyan közönséges. Nem azért de elegánsan is meg lehet valakit sérteni, a te szavaid meg hogy is mondjam egy lakótelepi proli stílusát tükrözik :S

2016. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 A kérdező kommentje:
Lakótelepi :D Még jó, hogy soha nem éltem ott :D És tudod... a stílusom olyan, mint amilyen embereknek szól :D Van, aki nem érti az elegáns sértést, annak stílust váltok :D Gyakorin már nem is erőltetem a műveltséget egy bizonyos mérce megütése után.
2016. aug. 31. 10:17
 97/111 anonim ***** válasza:
47%

furcsa vagy, mert én nem váltok stílust akkor se ha lejjebb levő színtü emberrel beszélgetek, nekem az hogy is mondjam lealacsonyító lenne, hogy leereszkedem a másik szintjére, plusz fölöslegesnek is tartom hogy vitatkozzak olyannal akinek láthatóan az érzelmi intelligenciája egyenlő egy bolháéval.

Nézd itt töröd magad hogy a párod ilyen meg olyan szar akkor minek vagy még vele, ezt kéne megértened. Azért kapod fel a vizet semmiségeken mert már tele a hócipőd a férfival és akár jogos ez akár nem a stílusod kezd elkorcsosulni a rossz kapcsolat miatt.

Szépen szakíts és keress egy erős,de érzelmes férfit oszt annyi.

itt köpködsz a többiekre ahelyett hogy leülnél és átgondolnád a dolgokat, hogy ha ennyire hárpia lettél a pasid mellett akkor vajon megéri e együtt élni?

2016. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
50%

#97

Tényleg érdekes, hogy csak azokra a kommentekre reagál, amelyek tényleg támadják meg leszólják. A segítő szándékú, értelmes, normális hangvételű válaszokat figyelmen kívül hagyja. Na mindegy, van, akin nem lehet segíteni.

2016. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
44%
Mosogatószivacs vs kéztörlő :-D
2016. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 A kérdező kommentje:
Reagáltam a segítő kommentekre is, de nem is értem miért várok még mindig olvasást az itteni néptől... Azokat megfontolom, és átgondolom. De ezt nem is magyarázom :D Mert felesleges.
2016. aug. 31. 11:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!