Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 A kérdező kommentje:

Igen, biztos csak a házat akarom megcsináltatni vele :D Azért vagyok vele másfél éve. Megsúgom másfél éve még a kanyarban sem volt a házvásárlás terve.

Nem vagyok hisztis, csak maximalista. Szeretem a rendet, és ha minden meg van csinálva, és nincs nyújtva mint a rétestészta. Szeretek pihenni, de csak akkor, ha minden készen van.

2016. aug. 30. 14:56
 42/111 anonim ***** válasza:
89%
akkor fogadd el a párod közel sincs a maximalistához, ergó ennek a kapcsolatnak nincs jövője ha mégis együtt maradtok akkor agybajt kapsz.
2016. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod ö ilyen mindigis ilyen volt. 5 oldalon át engem meggyőztél, hogy egy szar alak a csávód.

Kell keresni mást, aki megfelel az elvárásaidnak, ilyen egyszerű...


És igen, ha megütötted emiatt a "párodat" akkor durván túlreagáltad, bármi is a probléma kiváltó oka!

2016. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire leszólod, akkor miért vagy vele?

Írod, hogy szereted.

De ez azért eléggé ellentmond egymásnak.

Ha valakiben ennyi minden nem tetszik, akkor nem tudom szeretni.

Ha szeretem, nem vagyok ennyire rossz véleménnyel róla.

2016. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
66%

"ugyebár mindenki pikk-pakk házba költözik, aki nem, az minek vesz"

Mi is elég romos házat vettünk, felújítottuk 2 hét alatt, aztán kész. De volt közben, hogy a malteros, omladozós szobában aludtunk. Az a 2 hét ezzel járt, elég sok szenvedés volt, de hát így lehetett megcsinálni. Nem tudom, miért nem bírod ki addig.

A kutyád meg eddig is volt valahol, miért nem hagytad ott addig, amíg nem lesz rendben a kert? Amúgy meg a mi 3 kutyánk közül egyikben se volt kullancs, mióta van rajtuk spot-on, szóval ennyire nem kell azért rettegni.

2016. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
92%

Bakker, lássuk:


1. neked a férfi akkor férfi, ha ért a házfelújításhoz

2. aki értett a házfelújításhoz az exeid közül, azoknak nem volt érzelmi háttere

3. ennek a faszinak van, de nem ért a házfelújításhoz,

4. ezért megverted.


Miért van még együtt veled, nem is értem...


Vagy engedd el ezt az elvárásodat, vagy szakíts vele, és keress olyat, aki megfelel a meglehetősen irreális feltételeidnek.

2016. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
83%
Csak a lényeget nem írtad le. Most akkor kicsit meglegyintetted, vagy megcsapkodtad a sodrófával, hogy a kezeit törte, vagy mi történt?
2016. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy értsen a házfelújításhoz. Kollégám sem ért, mégis maga csinálja, mert utána néz hogy kell. Párom ennyit sem tesz.


Szeretem, de látom a hiányosságait. Ha felsorolom a jó tulajdonságait is mellé, akkor az miben segít a jelenlegi kérdésnél?


Nyakon vertem, meg a lábát rugdostam meg, ami neki kb annyi volt, hogy arrébb löktem párszor a lábát, és meglegyintettem a nyakát. 2x akkora mint én, sokszor volt, hogy kérte szorítsam meg teljes erőből a kezét, meg se érezte... aligha fájt neki. Inkább itt a lelki dolgokról van szó. Meg hogy én a kutyámat se ütöm meg, nem még a páromat.Most sikerült kihoznia... csalódtam magamban.

2016. aug. 30. 15:37
 49/111 A kérdező kommentje:

45-ös:


Látom nem olvastad el a dolgokat. Anyum szabit vett ki, hogy segítsen. Nem, nem várhat a felújítás, mert ő képes egymaga megcsinálni, és egy 45 kilós nő... szóval nem, nem várhat, mert nem hagyom, hogy anyum csinálja egyedül. Nekem meg nincs annyi szabim, hogy végig ott legyek, míg ő nálam van.


A kutyám pedig nem lehet ott, ahol eddig volt, mivel ANYUMNÁL volt, anyum meg itt van. Érzed benne a logikai csavart?

2016. aug. 30. 15:39
 50/111 anonim ***** válasza:
49%
Mennyire kell B.$..tlan 3.14csának lenni ahhoz, hogy amiatt verekedjen valaki, hogy rossz ronggyal mosta fel a padlót? Meg, hogy "ímmel ámmal". hát bki, nem élvezte, hogy a ti bénaságotok miatt még a padlót kell felnyalni, mert annyi eszed nincs, hogy letakard?? :D Miért nem nyomtál le neki még egy sallert? XD
2016. aug. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!