Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
55%

Megverted vagy mi???

Nem tűnik önállótlannak a párod.

Szerintem teljesen érthető, hogy más nem tud úgy lelkesedni a te házadért mint te saját magad.

Nyilván te szívvel-lélekkel csinálod, mert a tiéd.

De nem az övé. Az egy dolog, hogy majd ott lakik veled, de ez akkor sem az övé, és így tényleg kicsit nehezére esik az embernek még munka utána az megmaradt erejét mind erre fordítani.

Szerintem elég durva vagy.

2016. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 A kérdező kommentje:
És a fő kérdésem: hogyan tehetném jobbá a tettem? Félig jogos volt, de ennyire nem volt nagy a bűne :( Nagyon bánt tényleg, ő elhagyni nem akar, esze ágában sincs. Hosszú távon jóvá tudom tenni, rövid távon nem tudom mi tehetné ezt "semlegessé".
2016. aug. 30. 12:38
 3/111 anonim ***** válasza:
60%
Na de negütötted anyád előtt?
2016. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
34%
új telefon, proci, vga
2016. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
66%

én igazából a párodnak adok igazat. 12 órát ledolgozott,utána meg még basztatod,hogy otthon is dolgozzon.

nem tudom hova kapkodni? miért kell most azonnal mindent felújítani? ha pár héttel lesz később,akkor mi van? komolyan kérdezem.

annyiban adok neked igazat,hogy rosszul esett,hogy a párod számon kérte rajtad,hogy mit csináltatok ,mert nem haladtatok semmit.

amúgy az egész helyzet egész faramuci. a ház a tied. hiába fog ott élni a párod,attól még neki jogilag semmi köze,főleg ha te fizeted a felújítást is. egy szakítás esetén semmi nem lenne neki a házból.akkor miért kéne most agyon törnie magát a felújítás miatt? mióta vagytok amúgy együtt? komolyan terveztek egymással?

2016. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
68%
Jézusom,én otthagynálak,milyen nő vagy te?Kezdjük ott,hogy szerintem fingod nincs róla,hogyan kezdj neki egy felújításnak.Miért nem hívsz szakemberz?Miért várod el,hogy 12 óra munka után majd ô nekiáll sikálni a lecsöpögött festéket?Miért csöpögött le egyáltalán?Alátétről hallottál már?Miért olyan házat vettél,amibe még rengeteg pénzt kell ölni?Sorolhatnám...Birka türelmű párod van,ha olyan szerencséd van,hogy megbocsájt,akkor húzd meg magad nagyon kicsire,de én elhagynálak,az fix.
2016. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem beszéljétek meg a dolgot.

Őszintén szólva 12 óra (valószínűleg fizikai) munka után én se nagyon bírnék még otthon dolgozni. Sajnos, rosszkor jött ez a 12 órázás, de nem lehet mit csinálni. Talán kap érte mihamarabb szabadnapot.

Érthető, hogy te meg feszült voltál az anyagbeszerzés meg az egyebek miatt. Te is futkostál egész nap, gondolom, holtfáradt voltál te is.

Nem történt semmi baj, csak fáradt emberek könnyen összevesznek. Béküljetek ki, beszéljétek meg, hogy nem bántani akartátok egymást, csak fáradtak voltatok, és fogadjátok el, hogy a rendrakás lassabban fog menni, mert beledögleni nem érdemes semmilyen házfelújításba.

2016. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
44%
Ja,azt kifelejtettem,hogy mi csak komplett fürdőszobát csináltunk,mi vettük az anyagokat.Tudod mennyi időbe telt?30 percbe.És egyszer sem kellett visszamenni.Pedig ahhoz elég sok dolog kell ám.
2016. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 A kérdező kommentje:

De, sajnos eléggé önállótlan, ezt ő is elismeri.


És lehet, hogy az én nevemen van a ház, mivel ő semmivel nem szállt bele, pénzügyileg a dolgokba. Ő 1 hónapja kezdett dolgozni, most kapja majd az első fizuját. Illetve megnézném, hogy 20on évesen hány ember vásárol közös házat másfél év kapcsolat után ;)


Itt lakik velem, az ő háza is, nem hinném, hogy van különbség, hacsak nem nélkülem tervezi az életét, az esetben megértem a kisebb lelkesedést.



Azért kell mindent felújítani, mert a falak omladoznak, a festék kb 40 éves, a pókok rajtunk alszanak szinte. Nem egy luxusingatlant vettem, olyat vettem, amilyenre pénzem volt. Nem omlik ránk, és kívülről viszonylag jó állapotban van. Viszont belülről bizony meglátszik, hogy jónéhány éve nem lakják.



Illetve azért is kell kapkodni, mert most vagyunk hárman. Anyum nagyon nagy segítség, csak ezért vett ki szabit, hogy eljöjjön 200 km-re, és segítsen. És bizony vannak olyan munkák, amiket mi nők nem tudunk megcsinálni. Arról nem is beszélve, hogy 3 ember jobban halad. Másfél hétig van ez a hajtás, addig kell minél több mindent kijavítani, utána már csak úgy csináljuk, ahogy időnk lesz rá. Úgy gondolom ez logikus.


Ő komolyan tervez velem, én meg csak megyek előre. Ha ő velem marad, akkor én is vele maradok, nem hagyom el, mert szeretem. De ha menni akar, szíve joga. És nem, nem azért mert nem szeretem, hanem egyrészt első kapcsolata vagyok, másrészt az előző párommal nagyon komolyan terveztem, és jókora pofont kaptam tőle. Így én megyek előre, ha gondolja velem marad, ha nem, akkor elmegy.

Nem ragaszkodom semilyen házassághoz, vagy bármihez. Ha már hosszabb ideje leszünk együtt, átbeszéljük, hogy mi hogy legyen az anyagiak terén, hogy egy szakítás esetén senki ne bukjon.


Eddig ő semmit nem adott a háztartásba, mivel nem volt keresete. Mikor amiatt is beszólt, hogy miattam költötte el a pénzét, mert BKV jegyet kellett heti 2x vennie miattam, és nem marad kajára a heti 10ezer ft-jából amit a szüleitől kapott, akkor felhúztam magam. Főleg úgy, hogy mikor ráért, lejött 2-3 hétre hozzám, akkor nem adott a háztartásba.

2016. aug. 30. 12:53
 10/111 anonim ***** válasza:
89%

félreértetted kérdező, teljesen megértem,hogy a te neveden van a ház, hiszen a te pénzedből vetted.

csak a barátod helyébe is gondold magad. 1 hónapja dolgozik,gondolom még nem nagyon mer ellenkezni,hogy ne hétvégére osszák már be 12 órára, hanem örül,hogy van munkája.

a sok bkv jegy helyett meg inkább vett volna bérletet :D de mindegy

próbáljatok kibékülni és átérezni a másik helyzetét.mert mindkettőtöknek igaza van részben

2016. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!