Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/111 A kérdező kommentje:

Hát ma mindenképp elbeszélgetek vele, ha ház nehezebbik része meglesz ma vagy holnap, így csökken a teher.


Jelenleg annyi van megbeszélve, hogy rezsi fele, plusz kajából számoljuk, hogy miből eszik, abba ad bele és fordítva. Viszont a BKV-s beszólása után közöltem vele, hogy x összeg albi pénzt is elkérek tőle, ugyanígy benzint is, ha csak miatta megyek, mert úgy látszik nem tudja mi mennyibe kerül, és úgy érzem visszaél a dolgokkal. Jelenleg az az érzésem, hogy úgy gondolja a benzin is ingyen van, bármikor rohangálhatok a kocsival. Mivel most azzal járok, míg anyum itt van, hogy minél hamarabb hazaérjek.

2016. aug. 31. 14:52
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!