Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 anonim ***** válasza:
88%

Nem akartam hozzá szólni, de most már nem hagyom ki.

Szerintem a kérdező is túlzásbavitte, nem ütünk meg senkit ilyen apróság miatt, meg másnap is fel lehet sikálni azt a bizonyos padlót. Akik nekiestek a kérdezőnek, hogy milyen béna volt, és pucolja fel ő, akkor van az a mondás, hogy "Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik"

Kérdező, a problémátokra a kommunikáció az egyetlen megoldás, ha együtt akartok maradni. Ha nem tud/akar felújítani, akkor főzzön ő ebédet, takarítson ki stb. De én például nem furikáznám dolgozni, vegyen bérletet, azt kész. Hiába mondod az ellenkezőjét, te is elkényezteted a pasit.

Másrészről (csodálkozom, hogy ezt eddig senki sem említette), de mi az, hogy ennyit számít az, ha valaki férfi? (A visszapillantó tükrös eset)???? Bocsi, de ez egy borzalmasan szexista és sértő hozzáállás! Miért szerelne jobban, csak azért, mert farka van? Vékony fiatal nő vagyok, de nekünk volt egy rozoga szinte széteső szekrényünk. Apám nem tudott vele hónapokig semmit sem kezdeni, csak szívott vele, mert ezt várta el mindenki, mert "ő a férfi". Egyik nap anyám ott pakolt és ledőlt az egész. Akkor úgy döntöttem elég volt, anyát odaállítottam, hogy tartsa, amit kell, én meg hoztam a szerszámaim. Egy óra meló volt. A szekrény azóta sem dőlt le, meg se mozdul, pedig azóta egyre nehezebb dolgok kerülnek rá. A szüleim nem győznek ámélkodni, és azóta nem hallottam azt tőlük, hogy "férfimunka". Ezt csak azért írom le (nem támadásból), csak szeretném ha tudnád, hogy egy-egy ilyen megszólalással több embert is megsértesz, és lealacsonyítod a női nemet. Mert nem ettől függ, hogy megtudunk-e szerelni egy visszapillantót (most jut eszembe, olyat is csináltam már apám kocsiján).

Szóval visszatérve, tényleg furcsa, ahogyan a párodról beszélsz, de szerintem a kommentelők is túlzásba estek egy kicsit. Szerintem te csak egy fáradt nő vagy. Nekem ilyenkor tanácsolta anyukám, hogy állítsak prioritásokat. Ezekszerint a kert a legfontosabb, ugye? Akkor kezdjétek azzal, max egy délután lenyírni a füvet. A szépítgetés ráér. Utána: Kit érdekel a vakolat? Először kitakarítod a házat, hogy élni lehessen benne. Aztán spaklival lekapod a vakolatod, betömöd a lyukakat, csiszolsz, ha szükséges. De ezt sem kell egy nap alatt. Utána letakarod, amit kell, és festesz. Elég először egy réteget, a fal nem szalad el.

Szóval érthető, hogy nagy az izgalom az első saját lakás miatt, de nem kell kapkodni, mert minnél fáradtabb vagy, annál többet hibázol. Összedőlne a világ, ha csak hétvégente újítanátok fel? Addig egyetek anyukáddal egy fagyit és pihenjetek. A maximalizmusodat, meg pihentesd. És ne tegyél meg olyanokat a párodért, amiket nem jó szívvel teszel. Mint a munkábafurikázás. Nem lesz baja, ha buszozik, te meg legalább kialszod magad. És törekedj rá, hogy többet ne üss meg senkit, de nem történt tragédia! Pihenj! :)

2016. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igazad volt. Fedelet adsz a feje fölé, eltartod az a minimum, hogy segít. Ha komolyan gondolja Veled, be kell, hogy lássa, a kettőtök közös életéért teszitek. Személyszerint én sem bírom elviselni a teszetosza embereket, akik nem előmozdítói, hanem kerékkötői a sikernek. Biztos, hogy jól választottál magadnak párt?
2016. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, kéredező, tegyél magadnak egy szívességet, és pihenj egy kicsit, akár csak kísérd haza anyudat, aludj ott a hétvégén! Tudom, ez most nem a legjobb időszak ehhez, ordít az írásodból, hogy kimerült vagy és kezdesz miatta becsavarodni: dolgozol, felújítasz, költekezel, mindezt gyakorlatilag egyedül. Anyukád segítsége tök jó, de alapvetően nem az ő kötelessége lenne. Azon azonban tényleg érdemes lenne legondolkoznod, hogy Te egy ambiciózus, dolgos nő, aki nem rest hajtani, hogy előrébb legyen. A párod a totális ellentéted, ráadásul sem anyagilag nem lehet számítani, sem a munka frontján, ő ilyen. Hidd el, ez kimondva-kimondatlanul rohadtul tudja frusztrálni az embert, tudom, mert nekem is volt ilyen. Én hajtottam, mindent megfogtam, amivel előrébb juthattam, ő meg legfeljebb szóban bírt nagy tervekkel, tenni nem tett érte semmit, neki járt a pihenés munka után, sőt! volt, hogy maszek munkára hívták volna hétvégén, de direkt nem vette fel a telefont, mondván, neki is jár a pihenés hétvégén. De a pénze mindig elfogyott már hónap közepére...az nem zavarta annyira, mint ha a pihenésben zavarják. Lusta volt és elvolt a posványban. Lakva ismerszik meg az ember, én ilyen mentalitású ember mellett valóságos sárkány lettem, sokszor nem is ismertem magamra, mert nem bírtam elviselni az olyasmit, amit a Te párod is művel. A jövőkép meg egyszerűen nem is jelent meg előttem, mert annyira rettegni kezdtem attól, hogy mindenben egyedül leszek. A férjem hozzám hasonló, nagyon jól meg is vagyunk, nem véletlen házasodtunk össze.
2016. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 A kérdező kommentje:

101es válaszolónak:

Igazad van a tükrös eset miatt, ne haragudj. Én is eléggé gyakorlati ember vagyok, de ott olyan ideges voltam, hogy nem tudtam összerakni rendesen. A pasinak valószínű szerencséje volt, hogy pont akkor bepattant a helyére a tükör, és az is tény, hogy páromat a közelébe sem engedtem, mert az elektronikája még ment, a kábelek rendben voltak, őt ismerve csak ártott volna ha hozzányúl. Igen, sajnos már nem bízom benne, de ezt fokozatosan érte el.


102es:

Nem vagyok biztos benne. Sok minden szól a szakítás mellett, és a szakítás ellen is. Még megpróbálom átbeszélni vele a dolgokat. Ő arra hivatkozik, hogy nem könnyű megváltozni, de úgy gondolom a hozzáállásán változtathatna. Sok kommentelő nem tudja átgondolni, hogy ez nem 1 eset miatti kiakadás.



A furikázáshoz még annyit, hogy szinte kiharcolja magának azt, hogy vigyem. Látványosan szenved, és látványosan nem tetszik neki hogy mikor ér haza, és mikor kell indulnia. Én megértem, az ő műszakjához képest rosszul járnak a buszok. Viszont ő választotta a munkát, tényleg lett volna választási lehetősége, neki tetszett ez az időbeosztás, és már akkor is tudta, hogy hova költözünk.

2016. aug. 31. 12:25
 105/111 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nem kell megváltoztatni, mert akkor már ez nem őszinte szerelem. Hisz az ember ha szerelmes valakibe nem akarja gyökeresen megváltoztatni(mivel ennek nincs is értelme)vagy azért szereted ami vagy felejtsd el.
2016. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 anonim ***** válasza:
50%
Valahol megértem a kérdezőt, én sem tudnék férfiként nézni egy emberre ha hasonló dolgokat csinálna, de kedves kérdező átvetted a férfi szerepet és persze, hogy ki vagy, mert ez nem fekszik neked. Viszont én nem tűrnék egy ilyet magam mellett, még akkor sem ha érzelmileg megfelelne. Nekem fontos, hogy tiszteljem a másikat, mint férfit. Viszont a kéztörlős dolog meg hülyeség, de valószínű, hogy egy szivacs, egy kavics vagy bármi miatt felrobbantál volna abban a helyzetben.
2016. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
33%

#100

Akkor átfogalmazom. Azokra reagálsz csak, amelyekben vagy

a) leszólnak téged, azokon háborogsz

b) tovább tudod görgetni a párod hiányosságait, és tudod halmozni, mi minden van még a rovásán.


Ez szimpla hárítás. Magadon kell dolgoznod, nem a pasidon. Senki se a másik kedvéért változik, hanem a saját érdekei miatt. Ha érdekeltté tennéd őt a változásban, mindjárt boldogan sikálná a padlódat. Amíg a kéztörlőn hisztériázol, addig leszarja ám ő ezt az egészet. Ha viszont azt mondod neki, hogy akkor szervusz, menjen mindenki a saját útján, mert te nem neveled tovább, mint anyuka, akkor lehet, összekapná magát. Ennyi a sztori, nem kell ehhez 106 komment.

2016. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 A kérdező kommentje:

Hidd el, már nagyon sokszor megkapta ezt az ultimátumot... mindig időt kért, meg hogy nem olyan gyors az a változás.

De mintha fel sem fogná, hogy min háborgok. Neki tök természetes, hogy elkölt 20ezret junk foodra, aztán amikor kölcsönkérek tőle 3ezret, mert nem akarom felváltani a pénzt, akkor rögtön kéri vissza, nem is gondol bele, hogy az mehetne közös kajapénzbe vagy benzinpénzbe.

Ő abból vett 2000ért KFC-t meg 1000ből automatás szendvicset a melóhelyén, mert nem tetszett neki az otthon lévő reggeli.


Tudom, szíve joga, hogy mit kezd a pénzével, de kissé felháborító, hogy tőlem visszaköveteli a pénzt, de beleadni a költségekbe nem ad. Kíváncsi leszek mi lesz, ha saját fizetése lesz.

2016. aug. 31. 14:22
 109/111 A kérdező kommentje:
Azt már meg se említve, hogy én fizettem minap a pizzákat, azt mondta megadja... azóta is adja. Én nem kérem számon, nem azon a 600 Ft-on múlik a dolog, de kissé unfairnek érzem a dolgot.
2016. aug. 31. 14:23
 110/111 anonim ***** válasza:
75%

Ha tényleg szereted, akkor most már várd be a fizuját, már csak kíváncsiságból is.

Itt majd sok minden kiderül számodra a közös jövőt illetően.

Ha magától ad x ezret, vagy megkérdezi, hogy akkor hogyan is legyenek a költségek, akkor ok.

Ha kérni, szólni kell neki, az már neccesebb, de ha végülis megbeszélitek és ad, még az is ok.

Viszont ha hárít, felháborodik, vagy kiszúrná a szemedet havi 5000ft-al a "közösbe" (most csak írtam valamit, ti tudjátok mennyi a reális), akkor küldd haza anyuhoz.

Mindent nem lehet azért elnézni a végtelenségig.

2016. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!