Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
55%
Egy barkácsolós pasit akarsz és ebből nem tudsz engedni, ő pedig nem valószínű, h meg fog változni, a bkv jegynél kiderült, h igazi lúzer. Miért nem hagyod el? És egyáltalán hogy működhet közöttetek a szex, amikor teljesen lenézed őt?
2016. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem, miért ugráltatod 12 ÓRA MUNKA UTÁN.

Oké, legyen kivakarva a ház a mocsokból, de pl a kert rendbetétele igazán ráérne pár napot, amíg a párod rá nem ér segíteni... Szerintem kezdésnek bőven elég lett volna kitakarítani, amit anyuddal simán megcsinálhattatok volna, aztán mikor a párod nem 12 óra munka után esik haza holtfáradtan, hanem otthon van egész nap, akkor kifestettetek volna, meg stb. Pár napot azért kibírsz, ha "csak" pókhálótlan, és tiszta a fal, de nincs rajta új festék....

2016. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 A kérdező kommentje:

#26os :D


Szerinted én jelenleg nem dolgozom? :D Mégis ha hazaértem, akkor megyek, és festek tovább.

2016. aug. 30. 14:19
 34/111 anonim ***** válasza:
54%

nemrég, pár hónapja költözött le hozzám.

Ott sem adott az albiba, sem anyumnál a háztartásba, ahol a költözés előtt éltem, pedig csak látogatni járt haza a szüleihez. Nem is vártam el, hogy beleadjon, hisz nem volt melója. Azzal a BKV jegyes beszólással vágta el magát, főleg hogy utána mondta, hogyha kifizeti a kaja felét, amit akkor vettünk (ő is evett belőle) akkor nem marad jegyre, és akkor azt kellene nekem fizetni. Ha meg a jegyet fizeti ki, akkor a kaját kellene nekem. Mondom mi vagyok én? Az anyád? Azért ácsi.


Fú, képes volt gyakorlatilag élősködőként a nője, meg az anyja nyakára menni? Meg ilyen szánalmas beszólást megereszteni? Eddig se tartottam sokra a pasidat, de ez egy címeres lúzer, sose lesz jobb, nem veszed észre? Te egy főnyeremény vagy neki, akkor is, ha kihozza belőled a sárkányt, mert látszik, hogy te ennél jobbra törekszel, és nem tűröd az ilyen semmirekellő lúzerkedést. Kérdés, meddig bírja az idegrendszered, hogy egy ilyen szerencsétlen mamlaszt kerülgetsz! Ennyire ronda nem lehetsz, hogy csak ilyen alak marad meg melletted...

2016. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
54%

Ez a te házad. Ő akármennyi munkát öl bele, sose lesz az övé egy része sem.

Szerintem érthető a hozzáállása.

Na meg más szívességből segíteni, mert nyilván az ember segíti a párját. Meg más úgy, hogy valaki osztogatja a feladatot neked, mint a beosztottjának, és közben b_aszogat, hogy csináld már ezt meg azt, aztán még meg is ver, ha valami nem tetszik neki.

Te egy igazi házisárkány vagy.

2016. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
78%

szerintem ez a kapcsolat halálra van ítélve. és nem a lakásfelújítás miatt, ez csak a hab a tortán.

nem igazán vagytok egymáshoz valók a leírás alapján.

de ha mégis meg akarod ezt oldani,akkor vele beszéld meg, ne az interneten szidd másoknak. le kéne ülni egy nyugodt pillanatban,akár kimozdulni otthonról és átbeszélni ezt az egészet. te is elmondanád,hogy mi bánt(nem segítkezik annyit mint vártad,úgy érzed nem érdekli a ház stb). és ő is elmondhatná a saját érveit(12 óra munka után tényleg pihenni szeretett volna stb). lehet meg tudnátok ezt még oldani. de ha nem tesztek semmit,nem beszélitek meg, nem értitek meg,hogy a másik mit miért csinált,akkor tényleg vége lesz ennek a kapcsolatnak hamarosan.

bár nekem úgy jön le,hogy felsőbbrendűnek érzed magad, a párodat kb semmibe nézed, mert még csak most kezdett el dolgozni,nem volt spórolt pénze stb.

amúgy arra lennék kíváncsi,hogy dolgoztál már valaha 12 órát? én igen. reggel 4kor keltem és indultam, este 7-re értem haza. gyakorlatilag az egész napot a munkahelyemen töltöttem és az utazással. hulla fáradt is voltam mindig. letusoltam ettem és ágyba bújtam pihenni. nem lett volna nekem sem kedvem még utána otthon is dolgozni,főleg,hogyha másnap is dolgozni kell 12 órát.

de ez csak az én véleményem

2016. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
36%

Arra a kérdésre miért nem válaszolsz, hogy megütötted e?

De mindegy is, nincs igazad. Kb azért tartod a párod, hogy segítsen be neked a házad felújításában. Szerezz olyat, aki jobb barkácsolásban és nem napi 12 órát melózik, az majd talán segít. De a pasid nem robot és nem ingyenmunkás. Igazi kis hárpia lehetsz.

2016. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
19%
A házisárkány biztos csak a házat akarná vele megcsináltatni. Utána otthagyná. Semmit tisztelet, szeretet nincs a soraiban párja iránt.
2016. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
26%
ez a kapcsolat lófüttyöt sem ér, mert te egy érzelmes pasira vágysz közben elvárnád hogy legyen végre férfi,de mindeközben te magad vagy az irányító. Bonyolult mert egyszerre szeretnéd viselni a nadrágot és szeretnéd nőnek is érezni magad, de ezzel a pasival ez lehetetlen, vagyis mivel irányító vagy neked pont jó ez a férfi aki elnyomható. Én is csináltam már hibákat és párom is,de soha semmin nem akadtunk ki ennyire hisz minden megoldaható/kijavítható az életben és emiatt kár hisztire pazarolni a drága energiát. Te egy hisztis nő vagyok a párod meg eléggé tutyimutyi alak, megérdemlitek egymást :D
2016. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 A kérdező kommentje:

#31: mint írtam, ő is barkácsolni akar állítása szerint. Nem én kényszerítettem rá, hogy ezt mondja.


#32: szerinted én nem voltam fáradt akkor? Szerinted munka után én nem vagyok fáradt? Mégis csinálom, és csinálnám, ha fordított helyzet lenne. Nem csak kitakarítani kellett. Zsákokban voltak a ruhák, omladozott a fal, dzsuvás volt minden. Ha csak fel kellett volna söpörni, nem kellett volna anyumnak 1 hét szabi. A fal sem volt tiszta, de ugyebár mindenki pikk-pakk házba költözik, aki nem, az minek vesz.

A kert se nagyon ér rá, tekintve, hogy az állatorvosi számla nem olcsó, és ha a kutyámat megcsípik, vagy kullancs megy bele, az bizony veszélyes. Hiába van rajta spot-on.


35-ös: ő akkor se segítene, ha a saját háza lenne... ugyanígy viselkedne... otthon az a saját háza, mégha a szülei nevén is van... mégse tett benne keresztbe szalmát sem.


36os: Nem nézem semmibe a párom, de úgy látom nem olvassátok a kommenteket. Próbáltam már vele beszélni, kifogásokat keres. Sokszor adtam neki esélyt a változásra, sokszor kértem, szépen-csúnyán, mindenféle módszerrel. Nem vagyok felsőbbrendű sem, értelem szerűen.


Dolgoztam már 12 órát, képzeld. Méghozzá úgy, hogy lehúztam 9 órát a melóhelyemen, hazautaztam 200 km-re, este pedig szintén dolgoztam este 8tól hajnal 5ig. Sőt, volt hogy levezettem 200 km-t, hogy kaját vigyek neki, mert nem volt mit ennie, aztán haza, utána ismét levezettem 200 km-t, bejöttem dolgozni, pontosabban elhoztam a munkaeszközöm. Ő fél óra alatt bealudt, mert őt is hazavittem munka után, és szépen kizárt az albiból. SZerencsémre lakótársam beengedett. Meséljek még ilyeneket? De igen, én vagyok a sárkány, hogy nem tűröm ezt mosolyogva :)

2016. aug. 30. 14:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!