Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagáltam a dolgokat?

Túlreagáltam a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párom eléggé önállótlan, és eléggé elhagyja magát.

Nemrég vásároltam házat, az én nevemen van, viszont közösnek gondolom, hisz ő is költözött, szabad beleszólása van bármibe, ő is tervezett ezzel, és várta a dolgot.

Vállalta, hogy segít felújítani, és elvégzi amit egy férfinak el kell.

Édesanyám lejött másfél hétre, hogy ő is segítsen. A hétvégén egész végig melóztunk a házon, párom 12 órázott a melóhelyen. Mi rohangáltunk az anyagokat beszerezni, sokszor vissza kellett menni, nagy volt a stressz és nem is úgy haladtunk, ahogy szerettünk volna.


Párom számon is kérte második nap, hogy mi mit is csináltunk pontosan. Közben ugye fel is tartottak a volt tulajék, mert még vittek el cuccokat.


Páromat fuvaroztam ezeken a napokon, tehát nem busszal járt, de meg is kértem utána, hogy segítsen. Fújja le gyomirtóval a kertet, segítsen sikálni a padlóról a festéket. Neki ez látványosan nem tetszett, pihenni akart.


Ezen meg én akadtam ki, de oké, egyen, üljön le, utána csatlakozzon. Elkezdte a padlóról felszedni spaklival a festéket, csinálta 2 percig, majd kiment, hogy rosszul van. Utána visszajött, és anyum kérte, hogy segítsen sikálni a festéket, ami lecsöpögött. Erre ő fogta, és az újonnan vett kéztörlővel kezdte felsikálni a mocskos, festékes padlót.


Na én ezen totál kiakadtam. Hogy nem elég, hogy semmit sem segít, ha segít akkor is könyörögni kell érte, vagy csak ímmel-ámmal csinálja, még a kéztörlőt is tönkreteszi.


Hozzáteszem akkor már agybajt kaptam a kiadásoktól is, kb 250ezret költöttem eddig a felújításhoz szükséges dolgokra, berendezésekre. 5 nap alatt.


Nagyon nagy balhét csaptam, szégyellem is magam érte, mert olyat tettem, amit eddig még soha az életben. Bocsánatot kértem tőle, többször is. Ő is mondta, hogy hibás, és azóta jobban odateszi magát, kötöttünk kompromisszumot. Ám azóta is bánt a dolog. Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant.


2016. aug. 30. 12:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm.


Sajnos az a gond, hogy az én életemben csak ő ilyen "életképtelen". Ha apukám élne tuti sokkal tökéletesebb munka lenne házon végezve, esztergályosként ő is mindenhez értett.

Voltak előző kapcsolataim. Bármelyikkel lennék most együtt, jobb és kreatívabb munkát tudna végezni, mint párom. Neki meg kell mondani mit csináljon, lassú, kín kivárni, mire tesz valamit. Volt jó sok hiba az eddigi kapcsolataimban is, de mindegyik férfiként viselkedett, itt nekem kell annak lennem. Nem vagyok nőies nő, de nem tudok pl csempézni, hiába szeretném, kevesebb érzékem van hozzá, mint egy pasinak.


Példa: annyira fáradt voltam a kérdésben szereplő nap, hogy mikor mentem páromért nekitolattam a nagykapunak, mert nem nyílik ki teljesen, lavírozni kell. Megcsapta a visszapillantóm, annak leesett a hátulja, meg kiesett a tükör rész. Láthatóan nem tört össze, csak szétpattant. Próbáltam összerakni, nem ment. Párom is próbálta, még rosszabb lett, mint addig volt, majdnem kitépte a kábelt. Egy pasihoz mentünk a munkája után, őt kértem meg, hogy nézzen már rá. Soha életében nem rakott össze tükröt, de elsőre összerakta. Ennyit számít, hogy valaki pasi. És fáj, hogy páromra ilyenben nem számíthatok, míg az előző pasijaim gond nélkül összerakták volna.


Párom érzelmileg olyan, emberileg, akit keresek, de ez nagyon hiányzik belőle, főleg hogy olyan apa mellett nőttem fel, aki maga is mindent megcsinált.

2016. aug. 30. 13:49
 22/111 anonim ***** válasza:
75%

Hm, semmi közöm hozzá, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ti később is együtt fogtok élni, bár ez minden kapcsolatban előfordulhat. Egy esetleges szakítást persze te is előidézhetsz azzal, ha irreális elvárásaid vannak, veszekedsz, verekedsz és alapvetően nem tudjátok rendesen megbeszélni a dolgaitokat.

Nagyok az egyéni különbségek is, van olyan férfi, aki mindent szívesen felújít, de a te párod nem ilyen, egyébként az enyém sem, de el tudtam fogadni ezt a tényt, vannak más jó tulajdonságai, a szakmunkát meg más is meg tudja csinálni, amit sokszor a férjem fizet ki, de azért a saját házam felújításánál igyekeztem önállóan intézni a dolgaimat.

2016. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
53%
Oké, neked ezermester és házirabszolga kell és nem pasi, szerintem ez gáz, de a te életed, úgy éled, ahogy akarod.
2016. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
82%
Az az igazság, hogy nem vagytok egymásnak valók. Előbb-utóbb össze fogtok veszni valamin, ha nem változik meg egyikőtök sem. Két ennyire különböző ember nem lesz meg egy fedél alatt huzamosabb ideig. Szerintem.
2016. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
66%

Miért nem olyan pasival vagy, aki felér a szintedre? Nem rosszindulatból kérdezem, de nekem is volt hasonló párom, a szitu is majdnem stimmel, de nem sokáig...Meguntam, hogy férfi létére, jóval több munkaviszonnyal a háta mögött tizedannyit se tud felmutatni, mint én, és lózungoláson kívül semmit nem tett a saját jövőjéért.

A leírásodból és a válaszokból tükröződik az, hogy ő egy csóró lúzer melletted, bár te finomabban fogalmazol, úgy, hogy "önállótlan", "csak most kezdett dolgozni", "2-3 hétre lejött és nem adott a háztartásba", emellett nyilván egy büdös vasa sincs, ha munkanélküliként is az anyja adott neki pénzt, meg fel kell hánytorgatni pár BKV jegyet, ami tulajdonképpen a kajájába került.

Anyud segítsége érthető, a lány avagy, szabit vett ki. A sráccal meg másfél éve ismeritek egymást, és egyébként is úgy beszélsz róla, mint egy nyomoroncról. 12 óra munka után nyilván nem az az álma, hogy a más házát pofozgassa, meg ott folytassa a hajtást, úgy, hogy neki tulajdonképpen semmi köze hozzá, és nem is lesz, max az idejét és a munkát öltheti bele ingyen, és cserébe lakhat benne. Viszont, ha szégyellné a szitut, hogy neki semmije sincs, meg nem is tud beleadni semmit a közös életetek alapjaiba, akkor legalább összekaphatná magát, és mással kompenzálhatna. De ő ebben sem partner. Meg úgy az egészből látszik, hogy ég és föld vagytok. Hidd el, te is találsz olyat, aki hozzád való, veled egy szinten van, meg ő is.

2016. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
41%

"párom 12 órázott a melóhelyen"

Nincs több kérdésem. Jóhogy már főzni nem neki kell ennyi munka után.

Nem túlreagálod, hanem undorító nő vagy. Nem értem mit eszik a párod egy ilyenen. Egész nap dolgozik és a nője interneten alázza a háta mögött.

2016. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
55%

19-es vagyok, nálunk is ez a helyzet :)

Apukám pincétől padlásig a saját két kezével építette a házunkat, jó sofőr volt, autószerelő, bármit megjavított, sokat barkácsolt, és hihetetlen jó volt a szépérzéke.

A férjem ebből gyakorlatilag semmit nem tud, a "férfimunkáknál" is kisebb dolgokat értek, mint pl. egy polc felszerelése, mert hiába mérnök, egyszerű háztartási gépet szerelni nem tud, nem akar.

Én kinézem youtube-ról, mit kell csinálni, és gond nélkül nekiállok.

Először nekem is rosszul esett, megkérdőjeleztem a férfiasságát, de ahogy "öregedtem", rájöttem, hogy nem ezen múlik :)

Mindenki másban jó, biztosan ő is sokkal jobb valamiben apukámnál, de mivel én aput szinte mindig csak szerelni láttam, ebben nincs viszonyítási alapom.

Tudom, hogy megvéd, állt ki már értem agresszívabban, ha kellett, pedig egyáltalán nem olyan típus. Minden más területen tökéletes a házasságunk, nem ilyen kis hülyeségen kell hagyni elcsúszni.

Egy kicsit engedd el a "férfimunka" sztereotípiákat, és egyből máshogy fogod látni a dolgot. Plusz, nálunk pl., amikor a férjem rájött, hogy erősebb lettem nála, elkezdett magától edzeni, szóval lehet őket inspirálni :))

2016. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 A kérdező kommentje:

Nekem egy férfi kell :D


Az előző kommentem a 18-as válaszolónak szólt.



19-es:

Itt még azzal se lenne gond, hogy nem tanították, mert apuja tanította volna, csak vagy nem érdekelte, vagy nem ment oda.


Apuja is volt lent első nap segíteni, tökéletesen megcsinálta a vízszerelői munkát, segített levágni a füvet, és ő maga vette ki a fia kezéből a damilos fűnyírót, mert ő ímmel-ámmal csinálta.


22-es: az a vicc, hogy ő mondta, hogy majd barkácsolni akar, kell neki egy műhely, ahol csinálgathat dolgokat. Viszont most totálisan nem úgy néz ki, mintha csinálna bármit is. Bár ma elvileg aktivizálta magát, de majd meghallgatom anyum verzióját is. Sajnos neki is ilyen "nagyok" az elvárásai, mint írtam apum eléggé feltette a lécet, egy olyan férfival és boldog lennék.


Mi már kb a kapcsolatunk elejétől együtt élünk, annyi különbséggel, hogy mikor elköltöztem, akkor csak hétvégente találkoztunk, nemrég, pár hónapja költözött le hozzám.

Ott sem adott az albiba, sem anyumnál a háztartásba, ahol a költözés előtt éltem, pedig csak látogatni járt haza a szüleihez. Nem is vártam el, hogy beleadjon, hisz nem volt melója. Azzal a BKV jegyes beszólással vágta el magát, főleg hogy utána mondta, hogyha kifizeti a kaja felét, amit akkor vettünk (ő is evett belőle) akkor nem marad jegyre, és akkor azt kellene nekem fizetni. Ha meg a jegyet fizeti ki, akkor a kaját kellene nekem. Mondom mi vagyok én? Az anyád? Azért ácsi.


Na innentől kérem, hogy szálljon be mindenbe, ha velem akar lenni, mert nem a szolgája vagyok. A házba is szálljon be, ha itt akar lakni. Vagy ne szálljon be, de addig ne is lakjon itt.


Nem gondolom nyomoroncnak, egyáltalán. Igazából mint írtam, a lelki háttere, amit érzelmileg nyújtani tud, az olyan, mint amit az összes eddigi pasimból hiányoltam. De ami hiányzik belőle, az nagyon hiányzik. Az, hogy férfi legyen, és ne kelljen attól félnem, hogy valamit úgyis elront.


Tényleg elgondolkoztam már szakításon, de nehezen szakítok, mert mindig reménykedem, hogy megváltozik.

2016. aug. 30. 14:05
 29/111 anonim ***** válasza:
42%

"Kis dolog volt, normál esetben nem alkalmazok fizikai erőszakot, és nem akadok ki egy kéztörlő miatt. De ott akkor nemcsak hogy tele lett a pohár, de el is pattant."


Te MEGVERTED/ÜTÖTTED?

2016. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"Félig jogos volt"


Sosem jogos, hogy egyik ember fizikálisan (lelkileg) bántalmazzon egy másikat. Sosem. Nincs rá indok. Amúgy meg már korábban leírták, egyáltalán nem illetek egymáshoz, legkevésbé sem olvasható ki a soraidból az egymás iránt érzett ragaszkodás. Te törtető vagy (ami nem baj), ő nem, de elvárnád tőle. Ne tervezz vele hosszú időre.

2016. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!