Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar sok embert az...

Miért zavar sok embert az hogy nem dolgozom és a férjem tart el?

Figyelt kérdés

Ha megyek valahová és megkérdezik mit dolgozom és azt válaszolom hogy semmit mindig meglepődnek.


Házasságom előtt is így volt. Párom az rég külföldön dolgozik. Házasságom előtt is kaptam autót azt veszek/vettem amit akartam.


Egyrészt meg tehetjük másrészt van egy ok amiért inkább kímélni kell engem. Ez sokakat zavar és nem értem miért.


2014. máj. 29. 12:28
 121/132 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nem unatkozol?
2014. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/132 anonim ***** válasza:
82%

Inkább az a gond, hogy neked miért okoz ez akkora problémát és akkora bűntudatot, hogy külön kérdésben akarsz megnyugtatást kapni rá a GYK-n?


Nyílván megvan az okod, hogy miért nem dolgozol, vagy miért nem dogozhatsz. De kinek mi köze van ehhez?


Azért zavarja őket, mert ingyenélőnek látnak, aki a férje pénzén él (ezt a múlt rendszerben büntették is, hacsak nem írta be az ember, hogy htb. (= háztartásbeli, anyám jó ideig ez volt)) és a férjét hajtja a lóvéért, és azért, mert irigyek.

2014. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/132 anonim ***** válasza:
38%
Ha egy nő két-három kisgyerekkel otthon van, az teljesen érthető, mert a gyerekek adnak annyi munkát, hogy az inkább 16,mint 8 óra meló naponta. Gyerek nélkül viszont nem értem. Én igenis haszontalannak érezném magam és magányosnak is kollégák nélkül ha ráadásul a férjem is távol van. Persze ha azért tanulsz, mert később dolgozni szeretnél, vagy terveztek gyereket, az más, de ha hosszú távon nincsenek ilyen céljaid, az kicsit gáz szerintem. És még egy szempont. Ha ne adja úristen valami történik a pároddal, azt tudod, hogy se jövedelmed, se nyugdijad, de még tb ellatasod sem lesz? Mert ha valaki mondjuk 15-20 évet kihagy a munkaeropiacon, utána nagyon nehéz visszailleszkedni...
2014. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/132 anonim ***** válasza:
24%
Nekem konkrétan olyan érzésem van, hogy lenyomod a kínálatot, mert ha egy magadfajta nőt is megkaphat a férfi, akkor kinek kellenék én, aki nem is akar egyáltalán otthon maradni?
2014. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/132 anonim ***** válasza:
46%

biztos irigykednek... különben nem zavarná őket, hisz ha valakivel rossz történik, általában sajnálkoznak, ha érdektelen, akkor nem konstatálják, ha jó, meg örömüket kell kifejezzék, viszont akik irigy típusúak, a mással történő jót sajnálják, és a másikat valahogy bántani akarják, ha másképp nem, leszólni, beszólni.


nekem pl. ez az infó közömbös, így "nem érdekel" hogy eltartanak, esetleg egy fárasztó munkanap után arra gondolok, bárcsak engem is inkább eltartanának... de nem irigylem mástól, csak én is szeretnék kicsit kiszállni a mókuskerékből :)


ne foglalkozz mással, vagy ha piszkálnak, tedd fel magadban a kérdést /vagy akár hangosan/ "MOST IRIGYKEDSZ?" :):)

2014. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/132 anonim ***** válasza:
77%
125-ös: Én egyáltalán nem gondolom, hogy jó dolog otthon maradni, tehát mire irigykednék? Az anyagi kiszolgáltatottságra? Az elvárásokra, hogy házitündér legyen? Vagy arra, hogy nem dolgozik a szakmájában? Semmi irgylésre méltót nem látok ebben.
2014. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/132 anonim ***** válasza:
61%
Na kérdező, beszéljünk csak, mi is az az ok, ami miatt téged kímélni kell?
2014. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/132 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csodálkozom kérdező,hogy bosszant,hogy ennyire írigyek az emberek,néha én is hülyét kapok tőlük.Én sem dolgozom a párom külföldön dolgozik,mint Neked,annyi különbséggel,hogy Ő minden nap hazajön.

Végigolvasva is az összes hsz.-t,hát döbbenet,komolyan :))) Az egyik azt írta,hogy nem dolgozol,tehát soha nem lesz önbecsülésed :D El kell mondanom,én 4 évvel ezelőtt még dolgoztam,ápolónőként,12 órában,heti 5x,imádom a szakmámat,szerettem a betegeimet,a kollégáimat,de a hozzátartozók,gyógytornászok olyan lekezelően,tudtak viselkedni,hogy az ember pár év munkaviszony után néha tényleg azt érezte,sz@art sem ér,úgyhogy az önbecsülés az max lefelé épült nem felfelé.Mióta itthon vagyok,és csak a háztartás vezetése a dolgom,plusz a két gyerek "rendezése" (nem kicsik már)az önbecsülésem teljesen a helyén van,önértékelési gondjaim sincsenek,látom a gyerekeken,hogy mennyivel jobb nekik ez az életforma,mint a régi,amikor volt,hogy hetente 2-3 napot nem is találkoztunk.Kivirultak-kisimultak ők is,és ez ad nekem sikerélményt,nem is keveset.Sajnos mi is sok irigy emberrel találkozunk,ahogy egyre jobban élünk,de akármilyen bosszantóak,nem kell velük foglalkozni.


Ha jól emlékszem,volt aki azt kérdezte,mi lesz majd,ha megöregszel és elhagy,se TB-d,se nyugdíjad,se munkád.Én erre csak annyit tudnék válaszolni,hogy a tb-t fizetjük nekem,nyugdíj megtakarításunk van(nekem is,mielőtt bárki belekötne) euró alapú,egy svájci biztosítónál,a nyugdíjam több lesz,mint az ő fizetése.Ha otthagyna a férjem,és elválnánk,akkor a vagyon feleződik,munkát meg akkor találok amikor akarok,az én szakmámmal.

2014. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/132 anonim ***** válasza:
54%
128-as,ez nem irigység, hanem csodálkozas. Neked van két gyereked és egy férjed. Én is most vagyok itthon a második gyerekemmel, és ha csak a mosást,vasalást , ide-oda fuvarozást, játszóteret összeadom , már az kitesz vagy napi 8 órát és akkor még nem főztem, takaritottam semmit. Mondjuk nekem olyan munkám van, hogy mindenképp vuszamegyek, még nem tudom, hogy fogom csinálni. De kerdezonek ha jól értem, nincs gyereke, férje meg heti egyszer megy haza. Ez így azért más.. Mert ha egy nő a családja érdekében van otthon, az jó és érthető, de itt nem ez a helyzet.
2014. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/132 anonim ***** válasza:
100%
Ott az a helyzet,hogy a férje és Ő úgy döntöttek,hogy Ő nem dolgozik,mert nincs szükség a keresetére.Én nem találok ebben semmi elítélendőt,vagy rosszat.
2014. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!