Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Skizofrén anyuka mennyire...

Skizofrén anyuka mennyire lehet veszélyes a gyermekére, ha rendszeresen szedi a gyógyszert?

Figyelt kérdés

A párom volt feleségénél nemrég skizofréniát diagnosztizáltak.

Én szeretném, ha magunkhoz vennénk a párom óvodás kislányát, mert félek, hogy baja eshet.

A párom viszont azt mondja, hogy nem szeretné elszakítani a gyereket az édesanyjától, mert az nagyon megviselné a kislányt, szerinte ha anyuka normálisan szedi a gyógyszert, és mi is jobban odafigyelünk, akkor nem lehet gond.

Én viszont aggódom, és szeretném ha velünk élne. Anyuka természetesen láthatná, amikor akarja, csak nem engedném, hogy felügyelet nélkül elvigye magával.


Ti mit tennétek? Nem tudok túl sokat a skizofréniáról, valakinek esetleg bármilyen tapasztalata, ötlete?



2014. febr. 20. 11:11
 81/92 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe - olvasva a rengeteg választ és vélemények ütközését, hogy ha valamilyen weborvos.hu, vagy hasonló oldalon keresel olyan fórumot ahol pszichiáternek tehetnek fel kérdéseket és ott kérdezed meg és leírod az összes aggodalmadat, akkor hozzáértő választ fogsz kapni, míg itt többnyire hozzá nem értők próbálnak tanácsot adni a témában (mint amilyen én is vagyok).
2014. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

#81, ez jó ötlet, köszi szépen. :)


Most megmutatom a páromnak a válaszaitokat, hátha segít neki a döntésben. Ha lesz valami fejlemény, még írok.

2014. febr. 24. 08:55
 83/92 anonim ***** válasza:
lett fejlemény?
2014. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos van folytatása a dolognak.


Múlt héten hívtak minket az oviból, hogy a gyerek nagyon lázas és köhög, menjünk érte, mert anyukát nem tudják elérni.

Elmentünk, elvittük orvoshoz, aki kétoldali tüdőgyulladást állapított meg, a gyerek 4 napig volt kórházban 40 fokos lázzal.

Már hazahoztuk, nálunk van, lábadozik.


Kérdeztük tőle, mi történt, hogy betegedett meg.

Azt válaszolta, hogy "hát anyának azt mondta a láthatatlan doktor bácsi, tudod, aki néha vigyázni szokott rám este, míg anya nincs otthon (???), meg akivel anya máskor beszélgetni meg kávézni szokott (???), hogy minden este hideg vízben kell fürdenem, és akkor nem leszek majd beteg többet. És anya sosem engedett kiszállni a kádból, hiába sírtam, hogy nagyon hideg a víz, még jégkockákat is tett bele, és ott kellett ülnöm, amíg el nem kékült a szám. Anya megtiltotta, hogy elmondjam ezt másoknak, ne szóljatok neki hogy mégis elmondtam nektek. Nagyon rossz volt, aztán egyre rosszabbul éreztem magam, és aztán be kellett mennem a kórházba."


Most itt tartunk, a gyereket semmi esetre sem fogjuk hazaengedni anyukához. Próbáljuk meggyőzni, hogy egyezzen bele, meg esetleg feküdjön be hosszabb kórházi kezelésre, vagy amit ilyenkor kell. Eddig nem sok sikerrel, de ha kell, bíróságra visszük az ügyet. Tudom, hogy anyuka beteg és nem tehet róla, hogy ez történt, de én nagyon haragszom rá. Nem térünk magamhoz a férjemmel a sokkból.

2014. márc. 19. 08:13
 85/92 anonim ***** válasza:
32%

Na ennyit a sok jogvédő aktivistáról, meg családjogi szakértőről. Ezt kellett volna elkerülni okostojások.

Csesszétek meg!!!

A skizofrénia rohadtul nem játék!

2014. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 A kérdező kommentje:

A férjem teljesen összeomlott és magát hibáztatja, amiért nem lépett azonnal, amikor anyuka betegsége kiderült, és én is haragszom magamra, amiért nem voltam erőszakosabb.

De igyekszünk azzal vigasztalni magunkat, hogy "csak" ennyivel megúszta a gyerek, eshetett volna sokkal komolyabb baja is.

2014. márc. 19. 08:45
 87/92 anonim ***** válasza:
4%
bár ezt senki se tudhatta előre, megkövetlek, kérdező és elnézést kérek tőled. az idő téged igazolt, neked volt igazad. minden jót nektek'
2014. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 Girgoy ***** válasza:
7%
Sajnálom én is, hogy ez történt. :( Most viszont már mindenképpen van alapotok arra, hogy lépjetek és ott legyen a gyerek Nálatok. A mi családunkban nem volt ilyen eset hála Istennek (bár ott azért meg tudtuk oldani a plussz felügyeletet), de ez akkor tényleg súlyosabb, ez az anya tényleg nem szereti a gyerekét (és gondolom, most már ez kölcsönös is). Remélem, most már jól van a kislány és jól felnevelitek szeretetben. Sok sikert!
2014. márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok? Sikerült magatokhoz venni?
2014. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést. Igen, a kislány nálunk van, mi neveljük. Anyukát pszichiátrián kezelik, sajnos nem látogatható. Már egészen jól van a gyerek, lassan kezdi kiheverni a traumát. Jár pszichológushoz, és mi is sokat beszélgetünk vele a történtekről.
2014. júl. 4. 08:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!