Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Skizofrén anyuka mennyire...

Skizofrén anyuka mennyire lehet veszélyes a gyermekére, ha rendszeresen szedi a gyógyszert?

Figyelt kérdés

A párom volt feleségénél nemrég skizofréniát diagnosztizáltak.

Én szeretném, ha magunkhoz vennénk a párom óvodás kislányát, mert félek, hogy baja eshet.

A párom viszont azt mondja, hogy nem szeretné elszakítani a gyereket az édesanyjától, mert az nagyon megviselné a kislányt, szerinte ha anyuka normálisan szedi a gyógyszert, és mi is jobban odafigyelünk, akkor nem lehet gond.

Én viszont aggódom, és szeretném ha velünk élne. Anyuka természetesen láthatná, amikor akarja, csak nem engedném, hogy felügyelet nélkül elvigye magával.


Ti mit tennétek? Nem tudok túl sokat a skizofréniáról, valakinek esetleg bármilyen tapasztalata, ötlete?



2014. febr. 20. 11:11
 21/92 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk nagynéném volt az. Nála is detto mikor szedte a gyógyszerét akkor nem volt gond, tisztában volt a betegségével és tök normális életet élt semmi baj nem volt vele. Aztán voltak időszakai úgy évente, kétévente egyszer bekattant ilyenkor abbahagyta a gyógyszereket, erre még elkezdett inni is és olyankor bekattant. De ha szedi a gyógyszert akkor nincs baj ugyanolyan egészséges mint bárki más. Szóval szerintem azzal rosszabbat tesztek ha elszakítjátok a gyerektől, mert akkor egy egészséges nő is megőrülne ha elvennék a gyerekét így meg csak ártotok az anyának, ha az anyjának rossz akkor meg a gyereknek is ártotok. Nem egy agyhalottról beszélünk, mert ahogy olvasom van egy kis lenézés az írásodban az anyuka felé nyilván azt gondolod hogy most akkor bolond az anyja akitől el kell venni a gyereket és csak felügyelettel láthatja, de tényleg ebbe te nem szólhatsz bele. Amit tehetsz esetleg hogy elmész az anyukához, szépen leültök megbeszéled vele hogy mi is ez a betegség, hogy segíteni akarsz első sorban NEKI, mert így tudtok közösen a gyereknek jót tenni. Nem az a megoldás, hogy elvenni az anyjától aki ráadásul imádja a gyerekét és normálisan neveli is. Ha az anyukánál van a gyerek többet, márpedig ahogy olvasom ott van akkor jó kapcsolatban kell maradni vele, az apukának is sűrűbben fel kell járnia hozzájuk, ránézni a gyerekre és z anyukára, hogy minden oké. Ha nem szedi a gyógyszert azt nem lehet eltitkolni azt úgyis észre veszitek, de nem hinném hogy ezzel gond lenne csak van annyi felelősség az anyukában. De ezt tényleg csak doki tudja megmondani, mi itt nem diagnosztizálhatunk hogy ez milyen fokú nála.
2014. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
63%

Tudod mi a vicc az egész aggódásoddal?

Hogy nagyon sokan szintén skizofrének, csak éppen nem tudják magukról, mert soha nem diagnosztizálta egy orvos sem. Sokan nevelnek így gyereket, hogy ha rájuk jön csapkodnak, hisztiznek, depressziónak nevezik, szedik az ismerősök által javasolt gyógyszereket, és fogalmuk sincs, hogy a skizofrén bizonyos fokú tünetével kínlódik.


Nyugodj bele. Ha ön és közveszélyes lenne az anyuka, akkor az orvosok is intézkedtek volna.

A legtöbb diagnosztizált skizofrén beteg normálisabban viselkedik mint azok akik nem tudják magukról, hogy betegek.

2014. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 Girgoy ***** válasza:
60%
Gondolom, nem vagy túl jóban a párod exével, de ezt nem feltétlenül kell ennyire túlzásba vinni és hangsúlyozni, hogy ez csakis a gíerek érdekében történik (amikor valszeg az ex iránti utálat is benne van). Mint más is írta, ha szedi a gyógyszert, nincs gond, az anyjától meg elvenni a gyereket elég kegyetlen dolog. Ha nagyon aggódsz, akkor max gondoskodj arról (ha ez nem történt meg eddig esetleg), hogy ott is legyen velük valaki, pl. gyerek+anya+nagyi (vagyis a nő anyja). A férjed gondolom láthatja a gyereket, meg meg is hívhatjátok Ti is Hozzátok, ennyi. Aztán legyen saját gyereketek is, abban tanuld meg, hogy kell valóban gondoskodni egy gyerekről, nem a Te, hanem az ő érdekét szem előtt tartva.
2014. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 Girgoy ***** válasza:
64%
Egyébként a skizofréniáról még annyit: ez nem a tudathasadás, hanem annak egy enyhébb változata, amikor szétcsúszik a személyiség. És nem kell messze menni: a legtöbb fórumozónak és online használónak van bizonyos mértékű skizofréniája (sőt, szinte midnenkinek). Amint beírod a nickedet, az agyad átkattan egy másik személyiségre, a te online alteregodra. Ez a mai kor népbetegsége. KOrábban már ezt is kezelték, ma szinte általánossáv álkt ez a személyiségzavar minden online felhasználónál... Tari Annamária pszichológusnő (szerintem az egyik legjobb mai pszichológus író, aki tényleg a vlaóságról ír és nem saját életidegen elméleteit népszerűsíti csak) is írt erről.
2014. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
1%
Az orvost nem érdekli, hogy a betege gyereke veszélyeztetve van -e, vagy nem. Nem az ő dolga, ő nem fog lépéseket tenni. Továbbá, ha a kislány kettesben él az anyukával, nem tudhatjátok, hogy szedi -e a gyógyszereit vagy sem. Tehát szerintem jogos az aggodalmad. Mindenki csak akkor próbál beleavatkozni egy család életébe, mikor az már késő, emiatt történt már néhány tragédia. Továbbá a gyerek nem tud kiállni a saját érdekei mellett, így könnyű mellőzni is azt egy jó kis humánus indokkal, mondván, hogy legyünk már liberálisak az anyukával. Persze, legyünk, de ne a kislány legyen a próba alany, hogy bekattan -e anyuka, vagy nem, még akkor sem, ha a saját gyereke, mert attól még nem a tulajdona, akivel ezt tesz, amit akar.
2014. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
70%
Tudod Kedves #25, az a hatalmas szerencse, hogy a Kérdezőnek a világon semmi esélye nincs beleavatkozni ebbe a dologba, bármit is gondol. A párjának lenne, de a párja meg szemmel láthatóan jól áll a dologhoz, és ő ezt nyilván nem a kisujjából szedi, hanem ő ismeri az exét, ő ismeri a gyerekét, és talán még beszélt is az exe orvosával is ebben a kérdésben.
2014. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 A kérdező kommentje:

Látom, a többség nem ért velem egyet, rendben van, de azért ne kiáltsatok már ki gonosz boszorkánynak, meg élhetetlen, szemét dögnek, amiért aggódom a kislányért.

Szerintem sehol sem írtam olyat, hogy márpedig én erőszakkal el akarom venni a gyereket, meg hogy bele akarok avatkozni. Annyit mondtam, hogy eszembe jutott, meg hogy SZERETNÉM, ha mi nevelnénk.

A két dolog között azért óriási különbség van.

És arra is kíváncsi lennék, hogy ha a ti volt párotokról derülne ki esetleg, hogy skizofrén, akkor is nyugodt szívvel nála hagynátok-e a SAJÁT gyereketeket, ha a diagnózis előtt ő nevelte. (És légyszi ne gyertek azzal, hogy a kislány nem az enyém, ezt én is tudom, de ettől még szerethetem sajátomként.)


Az orvos pedig, ha jól tudom, nem adhat ki semmilyen információt a beteg állapotáról, még családtagnak sem, ha a beteg nem akarja. A párom pedig, aki a hölgy VOLT férje, jogilag még családtagnak sem minősül, tehát nem kaphat felvilágosítást a kezelőorvostól.

2014. febr. 20. 16:16
 28/92 A kérdező kommentje:

Ja, és valaki írta, hogy lesajnálást érez abban, ahogy az anyukáról nyilatkozom. Ez így nem igaz. SAJNÁLOM, ez tény, de másokat is sajnálok, akik akármilyen gyógyíthatatlan betegségben szenvednek, legyen az rák, AIDS, scelrosis multiplex vagy bármi más.

Sajnálatot érezni szerintem normális dolog, és nem összekeverendő a lesajnálással, megvetéssel.


Komolyan rosszul esik tőletek, hogy engem tesztek meg bűnbaknak, amiért aggódom a gyerekért.

2014. febr. 20. 16:24
 29/92 Girgoy ***** válasza:
89%

Akkor ezért kapott mindenki ilyen vacak pontozást?


De egyébként magától a gyerektől ki kérdezte meg, hogy mit szeretne? Van olyan, akit tényleg érdekel maga a gyerek?

2014. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 A kérdező kommentje:

Ez ugyan elég abszurd példa, de ha a te ötéves gyereked az út közepén állna, ahol épp nincs ugyan forgalom, de bármikor elüthetné egy autó, te kikérnéd a véleményét arról, hogy szeretne-e ott maradni, miután felhívtad a figyelmét az ESETLEGES veszélyre? És ha igent mondana, akkor ott hagynád? Vagy pedig a tiltakozása ellenére is megfognád és elvinnéd onnan?


Vagy hasonló esetben, mint a miénk, ha a SAJÁT gyerekedről lenne szó, ott hagynád az anyukájával, aki mentálisan beteg és a betegségéből adódóan veszélyeztetHETi? Persze nem biztos, hogy fogja is, de az esélye igenis megvan.

2014. febr. 20. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!