Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Skizofrén anyuka mennyire...

Skizofrén anyuka mennyire lehet veszélyes a gyermekére, ha rendszeresen szedi a gyógyszert?

Figyelt kérdés

A párom volt feleségénél nemrég skizofréniát diagnosztizáltak.

Én szeretném, ha magunkhoz vennénk a párom óvodás kislányát, mert félek, hogy baja eshet.

A párom viszont azt mondja, hogy nem szeretné elszakítani a gyereket az édesanyjától, mert az nagyon megviselné a kislányt, szerinte ha anyuka normálisan szedi a gyógyszert, és mi is jobban odafigyelünk, akkor nem lehet gond.

Én viszont aggódom, és szeretném ha velünk élne. Anyuka természetesen láthatná, amikor akarja, csak nem engedném, hogy felügyelet nélkül elvigye magával.


Ti mit tennétek? Nem tudok túl sokat a skizofréniáról, valakinek esetleg bármilyen tapasztalata, ötlete?



2014. febr. 20. 11:11
 11/92 A kérdező kommentje:

#8,


oké, ez is egy vélemény, elfogadom, bár én másképp látom egy kicsit. Nem megalázni akarom a beteget, vagy elítélni. De például az én anyám alkoholista. Nem durván, nem fetreng magatehetetlenül részegen, nem is erőszakos, de minden nap iszik, és egy ponton túl már nem teljesen beszámítható. Ettől még láthatja a gyerekemet és a párom gyerekét is, de felügyelet nélkül egyik gyerkőcöt sem hagyom vele. Szeretem az anyukámat, de azért figyelek, nehogy gond legyen, ez szerintem a gyerekek érdeke.

Véleményem szerint ez ugyanaz a szitu, mint a skizofrén anyukával.

2014. febr. 20. 11:50
 12/92 A kérdező kommentje:

#10,


igen, természetesen tájékozódni fogok/fogunk, és nem célom mindenképpen elszakítani a gyereket az anyjától. Csak felmerült bennem a gondolat, és kíváncsi vagyok mások véleményére.

2014. febr. 20. 11:53
 13/92 anonim ***** válasza:
45%
Ha szedi a gyógyszert, akkor semennyire nem lehet veszélyes.
2014. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
67%

"A párom viszont azt mondja, hogy nem szeretné elszakítani a gyereket az édesanyjától, mert az nagyon megviselné a kislányt, szerinte ha anyuka normálisan szedi a gyógyszert, és mi is jobban odafigyelünk, akkor nem lehet gond."



Hallgass a párodra és ne kezdj magánakciókba. Tudom, h a GYIK nem tűri a karakán véleményt, de 8-asnak igaza van. Lehet baj, de azért vannak az orvosok, azért jó, h ti tudjátok és oda tudtok figyelni a részletekre, stb. Sem a kislánynak, sem az anyának nem tenne jót, ha elszakítanák őket egymástól. És tényleg hogy jössz te ahhoz, hogy megtiltsd egy anyának, h kettesben maradhasson a tulajdon gyermekével, miközben a tulajdon szerelmed, a gyerek apja is túlzónak tartja az elképzelésiedet a gyerek és anya elválasztásáról?! pedig ő aztán tuti a legjobbat akarja a gyerekének és még több köze is van hozzá, mint neked...


A példád nem igazán illik ide, mert te anyaként neveled a saját gyereked és a nagyival nem hagyod őrizetlenül. Hatalmas különbség...

2014. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
69%
Így van, a skizofréniának is vannak fokozatai, az enyhébbtől a súlyosig. Az a beteg, aki rendszeresen eljár a pszichiáterhez és szedi a gyógyszereit ugyanolyan életet tud élni, mint te vagy én. Azért írom ezt, mert van a környezetemben skizofrén,jól ismerem az illetőt. Nála azzal kezdődtek a dolgok, hogy belső hangokat hallott, ami különböző dolgokra utasította őt. Időben felismerte, orvoshoz ment, gyógyszert kapott és most teljesen normális életet él, 2 gyerek édesapjaként. Az anyánál milyen súlyosságú skizofréniát állapítottak meg? Hidd el kérdező, hogy ha olyan súlyos lenne a helyzet, hogy az anya veszélyt jelentene a gyermekére, akkor az orvos már megtette volna a szükséges lépéseket. Elképzelhető sajnos, hogy a későbbiekben romolhat az anya állapota, de mivel rendszeresen kell kontrollra járnia az orvoshoz, azt az orvos jelezni fogja.
2014. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
48%

Nem olvastam végig az összes választ. Csak azért írok, mert nekem is van ismerősöm, aki skizofrén. Tőle elvették a gyerekét, mert annyira rossz volt már a helyzet.

Ez tényleg olyan betegség, aminek nagyon sok megnyilvánulása lehet.

Ő már nem tudta a mindennapi teendőket normálisan ellátni (házimunka, munka) és időnként rájön valami, akkor olyanokat beszél össze-vissza, hogy még én is félek felnőttként. Tehát nála biztosan jó, hogy amíg nem gyógyul meg, másnál van a gyerek. Annyit még kell tudni, hogy ő össze-vissza szedte a gyógyszereit, gondolom ezért is súlyosbodott az állapota.

Biztosan látjátok, hogy hogyan élnek, hogyan látja el a gyereket. Ha nincs gond, akkor szerintem maradjon az anyukájával és ti meg legfeljebb gyakrabban jártok hozzájuk, hogy mindig tudjátok, hogy mi van.

2014. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
85%

Az én nagynéném is skizofrén. Még gyerekkorában megállapították, és azóta szedi a gyógyszereit. Amikor terhes lett, akkor le kellett állnia a gyógyszerek szedésével, de az egész család figyelte, nem-e lesz valami gond. Addig amíg nem kerül a skizofrén kínos helyzetben , amíg nem éri tragédia nem jön elő a betegsége. Nagynénémnek 3 lánya van, és csodás anyuka lett belőle. A lányok azóta egyetemisták, imádják az anyjukat.


Azzal, hogy te elvennéd a kicsit az anyjától, pont egy olyan reakciót indítanál el, ami komoly bajt is hozhatna magával. Szerencsére neked semmi beleszólásod nincs ebben. Csakis a kislány anyja és apja dönthet.

2014. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
80%
16-os válasza is bizonyítja, h indokolt esetben maguk az orvosok kezdeményezik a gyerek másnál való elhelyezését. ha itt nem ez a helyzet, annak oka van. nem kell beavatkoznod, főleg nem így. a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. én egyébként felfalnálak szőröstül-bőröstül, ha el akarnád venni a gyerekem.
2014. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
77%
Ha valaki olyan szinten skizofréniás, hogy veszélyt jelent akár magára, akár másokra, akkor nem eresztik szélnek egy levél gyógyszerrel, hanem gyámság alá helyezik, súlyosabb esetben ki sem engedik a pszichiátriáról. Nekünk is van ilyen ismerősünk. Szóval amíg az az anyuka kapott egy adag gyógyszert, és szedi is rendesen, addig nem lehet semmi baj.
2014. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
17%
Jó lenne tudni mennyire súlyos. Mert ezt anélkül nem lehet eldönteni. Ezt csak ti tudjátok. De teszem azt, ha olyan skizofrén mint a nagymamám akkor nem kéne ilyeneken gondolkodni, elvennék tőle a gyereket. Szóval érted... ezt csak ti tudjátok megítélni.
2014. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!