Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható, ha az...

Mennyire elfogadható, ha az apa a gyermeke megszületését egy kiadós baráti társasággal való berúgással ünnepli meg? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 22:05
 121/149 anonim ***** válasza:
100%

114:

" Valahol olvastam is, hogy a gyerek kb. 8 éves koráig nem tud önzetlenül szeretni."


Erre a tanulmányra anyaként és a pszichológia iránt erôsen érdeklôdô civilként is nagyon kíváncsi lennék.

Mire alapozzák ezt a kijelentést?

Elég bemenni egy gyermekotthonba, és megnézni az ottani gyerekeket. Elhanyagoló, gyakran brutális szülôk gyerekei is ugyanúgy sírnak anya-apa után, mint azok, akik otthon megkapnak mindent. És ez egy 8 év alattira sokkal inkább igaz, mint a 8 év felettire. Mert egy nagyobb gyerek már sokkal inkább fel tudja mérni, hogy a szülô mennyire szereti, vagy nem szereti ôt, mennyire törôdik vele. A kicsikre ez nem igaz. A kicsik azért szeretik anyát, mert ô az Anya. Ôk azok, akik igazán feltétel nélkül szeretnek. Lehetsz kövér, sovány, bibircsókos, fekete vagy sárga, gazdag vagy szegény, ôk akkor is szeretnek. Érdekbôl "szeretni", elôítéletesnek lenni a felnôtt világtól tanulnak meg.

Szociális ágazatban dolgozóként, és kétgyerekes anyukaként is ezt tapasztaltam.

2013. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/149 anonim ***** válasza:
100%
hm..majd meglátod, ha már anya leszel...most csak beszélsz a nagyvilágba, de ha hiszed, ha nem, olvadozni fogsz tőle, és ő lesz a leg...
2013. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/149 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hogy te olyanokhoz hasonlítod magad, akik halálra verik a gyereküket? :)

Egyébként tőlük is elvették a híradások szerint, nemrég kapták vissza. Sajnos.

Na látod, ezért nem kell olyannak gyerek, aki alkalmatlan rá. Pont úgy mint te most.

2013. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/149 anonim ***** válasza:
100%

Intuitívcica! Még így gondolkodsz, mert még nincs gyereked, de hidd el, a gyerek az (amíg kicsi) aki tud feltétel nélkül szeretni, ill. ez fordítva is így van, mert akármilyen a gyerekünk (lehet lázadó kamasz), akkor is szeretjük, rendíthetetlenül.

Férfiak terén nekem is kijutott a "jóból", nem is vagyok képes egyet sem úgy szeretni, ahogy szeretném. De egy kisbaba, olyan mértékű szeretetet képes felszabadítani bennünk, hogy nem is gondolná az ember, ilyen létezik.

Most lehet, hogy azt gondolod, a rabszolgaság az egész, de majd ha anya leszel másképpen fogsz gondolkodni. Azt már tudod, milyen férfit nem akarsz magad mellé, vannak antialkoholisták is, hasonló gyerekkori tapasztalattal, mint a tied.

2013. dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/149 anonim ***** válasza:
73%
Az a legnagyobb baj, hogy senkiben nem tudok megbízni. Márpedig úgy lehetetlen gyereket vállalni, hogy mindig az jár a fejedben, hogy mi van ha egyszerűen nem jön haza a férj/élettárs, és mindennap azt gondolni, hogy biztos ma fog elhagyni.
2013. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/149 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj IC. de ha nekem ilyen élettársam lenne mint te én se mennék haza.
2013. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/149 anonim ***** válasza:
30%
Ez az, ostorozzatok csak, nem kaptam még eleget az élettől. Valaki írta, hogy a valóság rossz szelete jutott nekem. Hát akkor nincs jogom a valóság rossz szelete ellen lázadni, és mindenáron elmenekülni onnan? Fogalmatok sincs az életemről. Lehet, hogy beteg vagyok, de ez nagyszerű világ, és ez a nagyszerű tipikusan magyar képmutatás, szemforgatás, színjátszás, állandó hazudozás és megalázások, bántalmazások tettek azzá. Éljétek a kis életeteket, és örüljetek, hogy nem kellett olyan diszfunkcionálisan felnőnötök, mint nekem. De szálljatok le rólam! Komolyan, csak magyarázok és magyarázok, és senki nem ért meg! Milyen emberekkel vagyok én körülvéve?
2013. dec. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/149 anonim ***** válasza:
30%
126-os: De igen, megharagudtam! Egyszer már akartam öngyilkos lenni, átkozom a napot, mikor nem tettem meg!!!!
2013. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/149 anonim ***** válasza:
100%

Húúú,mi bontakozott itt ki.

A férjem és a legközelebbi barátai megünnepelték a babánk világra jövetelét,a mai napig kedvenc témájuk.:)Konyhapadlóról pizza evés,másnap takarítás kollektíve,rendőri üldözés.:) Egy szálat nem zavart.Rend volt mire hazajöttem és volt egy jó és emlékezetes estéjük.

2013. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/149 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el mi is átkozzuk azt a napot .... NA jó azért nem, de nem veszed észre, hogy nem lehet veled normálisan kommunikálni? Ne állítsd már úgy be mintha te ártatlan lennél, olyan hangnemben savazol mindent és mindenkit aki nem te vagy, hogy még a legnyugodtabb emberben is felmegy a pumpa. Én elhiszem,hogy történtek rossz dolgok az életedben de akkor menj el valami dokihoz vagy nemtudom. Szerinted elfogadható,hogy megállás nélkül fröcsögsz, hogy a magyarok milyen rosszak és olyanokat mondasz, hogy nem fogsz 3 évig otthon rohadni ,hogy egy kis elkényesztetett dögöt nevelj? Ja és arra nem gondoltál, hogy nem minden magyar pasiban van a hiba hanem benned? Félre ne értsd biztos találkoztál olyanokkal mint írtad és sajnálom, hogy ilyen rossz volt az életed de szerinted ez a megoldás ami itt művelsz?
2013. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!