Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog ez mêg változni? Ne...

Fog ez mêg változni? Ne kövezzetek meg, de ki kell írnom magambòl!

Figyelt kérdés
Van egy kisbabàm, de nem akar elönteni az a tipikus "anya vagyok" érzés, szabàlyosan zavar, ha azt olvasom, milyen szép, stb. az anyasàg, én nem érzem...szeretem a picit, amikor nem ordit, ha ràkezdi, felugrik az agyvizem és remegek mint a kocsonya. Férjem se nagyon veszi ki a részét a nevelésbôl, ô kb azt hiszi, hogy asszony otthon a gyerekkel, ô meg csinàl, amit akar. És hiàba pròbàlom vele megbeszélni, nem hallgat ràm...

2013. ápr. 18. 08:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
A gyerek erdekeit nezd... Olyannal cseperedjen fel aki nem is szereti? El van vele aztan ennyi... A ferjed es anyosid talan azert csesztetett mert volt okuk... Hogy alljak ki olyan no mellett (mert nem vagy anya) aki a sajat gyereket nem szereti? Annyira sem tiszteled meg a gyereked hogy eselyt adj neki apja mellett normalis eletre? Mi lesz veled ha no az a gyerek es jon a dackorszak? Ez itt meg egyszeru... Egy 1 eves gyerek nem kihivas.. Majd egy 2-3-4 eves akinek rengeteg turelemmel es szeretettel kell elmondani mindent. Na ott kosd fel a gatyat "anyuci" mert ezt a korszakot szeretet nelkul vegigcsinalni lehetetlen...
2013. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
Sot.. Ket apro kerdes... Hogy fogod megtanitani a szeretetre? Hogy fog o kesobb sajat gyereket nevelni ha a Te peldad van elotte? Ugy mint sok felnott biztos! Az anya rosszpelda es csak mindent ellenkezoleg csinaljanak tole mett ugy lehetnek jo szulok... Tenyleg ez a pelda akarsz lenni?
2013. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
Nem azért csesztettek mert nem szeretem hanem mert nem volt tejem. Nem voltál ott, nem tudhatod. Rosszul látod a dolgokat és elítélő vagy. Én nem szóltalak meg téged, habár okoskodsz és előítéletes vagy. Az anyósom vallási fanatikus. Nála mindent az ezotéria határoz meg. Szerinte gyógyszett szedtem, hogy ne legyen tejem, ezt a jósnő mondta meg neki. Minél előbb megszabadulok tőlük annál jobb lesz, és talán ha nem látom a férjem nap mint nap akkor nem azzal fognak kezdődni anapjaim, hogy megyek ki hányni a fürdőbe és nem agyalok egész nap azon mennyire nem állt ki mellettem és mennyire magamra hagyott hónapokig, mert az anyját kellett istápolnia. A gyerek náluk lenne a legrosszabb helyen.
2013. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
Másrészt ne velem vitatkozz, foglalkozz a saját életeddel. Én nem kezdtelek el támadni és elítélni téged, csak a véleményem írtam le.
2013. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 A kérdező kommentje:
Kedves 77-es, nagyon sajnàlom!:(szerencsére nàlunk nem ilyen rossz a helyzet, ha belegondolok, mennyire szeretem ezt a kis bolondot, milyen jó, amikor sikit, magamhoz ölelem és elcsitul, és sorolhatnám. De mégis, igaza van az 1ik válaszolonak, nem mindig van türelmem, és orditok...nem ezt érdemli, rosszul vagyok a gondolattol, hogy anyám is ilyen lehetett...korai volt a pici, ez már biztos!
2013. ápr. 25. 10:53
 56/75 A kérdező kommentje:
Férjemék szerencsére megértenek, bármit elmondhatok nekik, Férjem nagyon szeretem. Mégis nehéz, nem akarok anyàm màsolata lenni, nagyon jol tudom, semmi kontaktom nem volt anyàmmal, most se teljes, eltartottde nem éreztem a szeretetét, kötelességből "felnevelt", és kész. Most döbbent rà hogy mit tett, bocsànatot kért. Nem akarom hogy szegény kislány ugyanezt élje át! Nem érzem magam anyának:(
2013. ápr. 25. 11:00
 57/75 anonim ***** válasza:
77-es vagyok. Sosem ordítoztam vele (meg mással sem), foglalkozok vele, épp most jöttünk be az udvarról, megnézte a virágokat, meg játszok is vele sokat, de nem érzek semmit sem. Mások iránt sem. Már belefáradtam abba, hogy magamra próbálok kényszeríteni bármiféle érzelmet. Nekem abban merül ki a dolog, hogy ülök és nézek előre, sokszor órákig képes vagyok így maradni és közben nem gondolok semmire sem. Kiüresítem magam. Ezt csak akkor tudom megcsinálni ha alszik a gyerek.
2013. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
58%
77-es remélem tudod, hogy az amit ide leírtál, nem egy normális emberi viselkedést tükröz. Teljesen elhatárolódsz a környezetedtől és gondolod, hogy ez a gyerekedre majd nem lesz rossz hatással !? A viselkedési normák nagy részét tőled fogja eltanulni! Szerintem fordulj pszihológushoz és ezt mindenféle rossz indulat nélkül írom. Biztosan tudna segíteni. Megértem, hogy valami kiváltotta belőled ezt a viselkedést, de a gyereked szempontjából mindegy, hogy mi miatt vagy ilyen.
2013. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:

Én nem veszekedni akartam. Isten ment's, ha támadásnak érzed bocs... Lehet előítéletes vagyok, de olvastam amit másodszorra írtál le hogy nem érzel semmit iránta... Iránta se és más iránt se.

Lehet tényleg a szar körülmények nyomják erre az egészre a bélyeget, de az is lehet, hogy egy elég nagy traumán/sokkon estél átelötte vagy szülés alatt tényleg. Fene tudja...


Én csak sajnálom a kicsit. És azért mert nem szeretik. Én 1 évet küzdöttem a Fiamért, hogy velünk lehessen az első fél év szar volt. Nehéz volt feldolgozni hogymajdnem a temetőben kötöttünk ki, de ez nem a Fiam hibája volt... Én is haragudtam rá is mindenre holott csórikám is annyiról tehett, mint én! Semmiről. Ő jóval nagyobb volt mint ami rajtam keresztül kifért volna 4 és fél kilósan 58 centivel. Szarrá tört belülről ha látnad az első pár napos képeit rosszul volnál, mint akit agyon vertek olyan véraláfutásos a feje ahogy törte a csontomat. Ő se tehet róla... Sírva fürdettem, mert amikor lehajoltam azt hittem soha többé nem állok fel. De mégis ha belegondolok, hogy ő becsúszik rendesen és elakad mondjuk a válla és ne adj isten eltörik a csontját, hogy kibírják szedni.. Öltem volna! Holott tudom, hogy az életéért küzdöttek volna. Már tudom. Ott hatalmas trauma volt, hogy a szeméremcsontom és véraláfutásos volt (szenzációs látványok voltunk mint akiket szülőszobán agyonvertek...) és a farkcsontom miatt ülni feküdni állni se bírtam... csodás volt.


Nem utállak csak nem értelek. Jó, hogy öszintén leírod amit érzel, de biztos (és nem sértegetés vagy egyébb miatt mondom!!!), hogy neked kell orvosi segítség! Azért kell, hogy a gyerek ne ezt a mintát lássa tanulja.

Nem tudom (bár úgy gondolom), hogy elég nyomorgatott körülmények közül jössz, hogy nem vagy képes talán érzelmekre? Férjedet szeretted (bármikor is)? Vagy csak van/volt?

Nem akarlak megfejteni, de ha már szültünk és velünk van és ragaszkodunk, hogy az a kicsi velünk legyen akkor mindent mellőzni kell és az Ő egészséges fejlődésére kell első sorban gondolnunk.

Lehet neked ez a környezeted miatt nem adott. Lehet teljesen más leszel... Bízom benne. Elhiszem, hogy jól fejlett a kicsi és értelmes, de az óvónő is mindent elmagyaráz a gyerekeknek, holott nem mindegyiket szereti (biztosan) mert vannak kifejezetten utálni való gyerekek is (bár az se a gyerek hibája) :)

2013. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:

elküldtem véletlen.

az utolsó mondatom úgy értem, hogy te inkább vagy dadus, vagy óvónője, mint az anyja.

2013. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!