Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog ez mêg változni? Ne...

Fog ez mêg változni? Ne kövezzetek meg, de ki kell írnom magambòl!

Figyelt kérdés
Van egy kisbabàm, de nem akar elönteni az a tipikus "anya vagyok" érzés, szabàlyosan zavar, ha azt olvasom, milyen szép, stb. az anyasàg, én nem érzem...szeretem a picit, amikor nem ordit, ha ràkezdi, felugrik az agyvizem és remegek mint a kocsonya. Férjem se nagyon veszi ki a részét a nevelésbôl, ô kb azt hiszi, hogy asszony otthon a gyerekkel, ô meg csinàl, amit akar. És hiàba pròbàlom vele megbeszélni, nem hallgat ràm...

2013. ápr. 18. 08:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 Bence_ ***** válasza:
100%

Akkor volt az első.

Nálunk is az ivás volt a móka tárgya.

Néha tényleg szomja de inkább ez az ugráltatásról szól.

Most azt csináljuk, hogy ha kér akkor menjen ki, töltse meg, pisiljen, húzza le a wc-t, és kapcsolja le a villanyt.

Ezt már 2x megtette.

Mivel mi szülők vagyunk a világuk. Ezért hihetetlen jól ismernek minket. Tudják kivel, mit és hogyan lehet megcsináltatni.

Okosak!

Éppen ezért lehet velük mindent megbeszélni. Nálunk eddig ez bevált.

2013. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
:) igaz amit írsz! ott a pont.. ot vesz hülyére ahol tud hogy szélesítse a határvonalakat
2013. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 Bence_ ***** válasza:

Pontosan! :)

Mi emberek így vagyunk összerakva keressük a határokat. Ezért mászunk hegyekre, repülünk minél magasabbra. Néha elnézünk a holdra.

Ember gyerek pont olyan mint a többi ember. Különbség csak a születési dátumban meg az eszközökben van. Minél régebben született annál dörzsöltebb az eszközök terén.

Kicsit a kérdező is legyen.

Szerintem jól tetted, hogy írtál. Lényegesen könnyebb úgy ha tudod, hogy más is a cipődben jár.

2013. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ìrtatok, jókat rötyögtem:) ebben a rafinàlr gyerek-elméletben szerintem is van igazsàg:))
2013. ápr. 18. 21:59
 45/75 anonim ***** válasza:
76%

Figyeled, hogy a végén minden hsz. A babák édes dolgairól szólt??!!:-)))


A sajátodat is beleértve!


Ne aggódj! Fáradt vagy és még nagyon új ez az egész!


Én szégyellem, de sajnos én is a toporzékolósok közé tartozom. Ráadásul hiába voltam tök fáradt és tapasztalatlan, mindent, de mindent egyedül akartam csinálni.


Az én babám is sírt, sírt...talán érezte a feszültséget.


Amit így utólag tanácsolni tudok:


Ne törődj a napirenddel, aludj a babával. A háztartást majd szépen apránként rendben tartod.


Ha megteheted, rendelj kaját, ameddig csak jól esik.


Apa igenis vogye el tologatni a kicsit, te pedig addig pihenj. Csináld, ami jól esik.


Vegyél hordozókendőt, kösd magadra a kis hercegnőt, a legtöbb baba imád anyucin csüngeni. Nekem nagyon hasznos volt! Baba aludt, én meg neteztem....az enyim ui. Csak így szeretett szundikálni.


Hallgass zenét, táncolj a babával. Az én cseppem imádta ezt.


Én felszereltettem egy függőszéket a szobába, és együtt ringatóztunk, alukáltunk, vagy ő aludt én olvastam.


A textil hinta is isteni!!!! Nekünk az is nagyon bevált.


A babád még nagyon kicsi, ebben a korban még pont semmi nem köti le, nincs el magában és rém követelőző. Hamarosan hatalmasat fog változni.


Addig is programozd át az agyad: ez igenis csodás dolog, szerencsés vagy, hogy kisbabád van, gyönyörködj benne, fotózd, beszélj hozzá.


Amikor megismer, és rád nevet, oda leszel!


Nekem azóta már kettő van. És a másodikkal sem voltam tökéletesen gondtalan, sőt, a testvérféltékenyseéggel is meg kellett küzdenünk, de én szívesen visszamennék az időben, hogy újra lássam őket icurka-picurkának.


Imádom őket, mégis annyira fel tudnak néha bosszantani, hogy kimenekülnék a világból!!!


Boldog babázást!!!!!!

2013. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nem vártál eleget erre a gyerekre. Én nem tudom fog-e változni... Az enyém 5 hónapos, de ha egy órát nincs velem, már borzasztóan hiányzik, nagyon szeretem. De mi sokat vártunk rá és megküszködtünk érte.

Könnyebb lenne, ha segítene a férjed.

2013. ápr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
9%

Ne kövezz meg: nem szabadott volna még (vagy egyáltalán soha) gyereket vállalnod. Mivel nem azért vállatad, mert te magad akartad, mert belül mélyen érzeted, hogy itt az ideje és nekem mindneáron kell az anyaság, kell a gyereke, hanem valaki kedvéért, nem is csoda, hogy így érzed magad.


Az a jelzésértékű, ahogyan reagálsz zsigerből, amikor a pici ordít: ez azt jelenti, hogy amikor te ennyi idős voltál, benned ez így ragadt meg, mert veled szemben így viselkedett az édesanyád. Bizonytalan volt, aggódó, vagy elutasító, és ahelyett, hogy nyugodt maradt volna és megvígasztalt volna, "felment az agyvize és remegett..".


Változni akkor fog, ha felemeled a hátsódat és elsöpörsz egy pszichiáterhez - ha már eddig a saját érdekedben nem tetted meg, akkor éppen itt az ideje a saját gyereked érdekében. Ugyanis nem a Sors ismétli önmagát, hanem a rossz családi minták "öröklődnek" tovább.

2013. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
Nálam nem változott és már letettem róla. Megetetem, szép ruhákat adok rá, játszok vele, de próbálok minél kevesebbet hozzáérni, kerülöm a fizikai kontaktust vele is és másokkal is. Pedig vártuk, de már nem akarom, tulajdonképpen amióta megvan nem akarom. Túl sok volt a megaláztatás amikor született meg azután is. Eleve a magánorvosom kizsigerelt anyagilag szinte az utolsó három hétben minden nap visszarendelt valamiért és minden nap elkért 15 ezer forintot, majd a szülésért még 120-at, ráadásul túladagolta az oxitocint és császár lett a vége, kértem, hogy altasson el, de nem tette, végig úgy érzetem élve boncolnak, amíg a kórházban voltam úgy érzetem fogva tartanak, rá se tudtam nézni a gyerekre szinte. Szoptatni sem tudtam akkor meg amiatt csesztetett a férjem anyja hónapokig. Most egy éves a gyerek,elég fejlett szellemileg is, mert azért foglalkozok vele, meg ami kell, csak szeretni nem tudom sem őt sem másokat. Szerencsére leépítettem az elmúlt egy év alatt az összes emberi kapcsolatom, a közeljövőben a válási papírokat is beadom, és anyámmal is meg fogok szakítani minden kapcsolatot. Körülbelül ez a tervem a maradék életemre. Már semmi más vágyam nincs, csak az, hogy ne kelljen emberekkel találkoznom, szerencsére van lakásom, és otthon dolgozok (fordító vagyok) Azt a minimális kommunikációt amit a munkahelyemen illetve a boltban kell majd megcsinálnom kibírom valahogy.
2013. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
8%
Utolso! Gratulalok... Remelem sikerulnek a terveid es egyedul maradsz orokre. A picit te akartad jogod van nem szeretni de akkor hagyd el ferjed mihamarabb, hogy annak a kicsinek egy nornalis gondoskodo potanyat talalhasson, te meg inkabb hagyd oket egy eletre. Mondjuk ha valakinek kell doki akkor az te vagy... Szerintem tokeletesen passzol rad a depresszio es egy kis kedely javito eszhez teritene... Az erzeseidert nem lehet haragudni mert legalabb oszinte vagy de az o erdekukben hagyd el oket mihamarabb! Lesz eselyuk egy teljes eletre
2013. ápr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
Nem fogom elhagyni a gyereket,ezt sehol sem írtam le, csak a férjem. Mert nem állt ki mellettem, hanem az anyjával együtt csesztetett hónapokon keresztül.
2013. ápr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!