Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elhagyni, ha...

Miért nem tudom elhagyni, ha egyszer elhatároztam, és tudom hogy soha semmi nem fog változni?!

Figyelt kérdés
Együtt vagyunk már egy ideje a párommal, sőt már együtt is élünk, csak azt nem értem, hogy jutottunk idáig. :( Oké, persze ameddig csak együtt jártunk együttélés nélkül, addig nem nagyon volt ilyen. De azért a kapcsolatunk meghatározó része a vita, sajnos rendkivül féltékeny, minden barátjára, ha elmegyünk valahova, de akár csak vásárolni, mindig az megy, hogy én ezt nézem, azt nézem. De az összes férfi rokonára is féltékeny, egyszerúen mindenkire, és szerinte én minden férfi nemű előtt illegetem magam, tizenévestől a hatvanasokig... ami persze nem igaz... Emellett nagyon agresszív, és folyton kiabál velem, nem tud normálisan, szépen viszonyulni hozzám, pedig nem is adok rá okot, ő persze elvárja, hogy én szépen beszéljek vele. Az édesanyja elmondta, hogy korábban, megismerkedésünk előtt még agresszívabb volt, vele is folyton kiabált :( De én már félek tőle, ráadásul elég bántó dolgokat mond, mikor vitázunk, pl., hogy én milyen csúnya vagyok és milyen csúnya testem van, csak azt nem értem akkor miért féltékeny annyira????!!!!! Meg úgy kezel, mintha valami rabszolga lennék, vagy legalábbis a gyereke, előszeretettel próbálja meghatározni, hogy mikor mit csináljak. Pl ha olyanja van, én nem használhatom az internetet, amit persze közösen fizetünk, mert ő kikapcsolja... De van, amikor meg tényleg normális, és akkor érzem, hogy szeret, csak az a baj, hogy mindezek előtt el kell szívnia egy ...cigit, és csak akkor tud normális lenni és nem ordibálni velem. Tudom , hogy el kellene hagynom mert sosem fog változni, de én szeretem mindezek ellenére, legalábbis azt az énjét amikor normális , szeretetreméltó, és nem mikor a szavaival olyan nagyon megbánt. Tudom, hogy nem hihetek abban, hogy megváltozik a helyzet, mert szerintem képtelenség :( Csak akkor azt nem értem, miért nincs erőm arra, hogy elsétáljak.. :(
2013. jan. 7. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az eszeddel talán tudod, hogy semmi sem fog változni, de tudat alatt azért ott van benned, hogy hátha felülkerekedik a normális énje. Érted, miattad.

Hát nem fog.

2013. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán félsz a magánytól, ezért maradsz ezzel az (már bocsánat) állattal.
2013. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fog változni, és csak rosszabb lesz az idő előrehaladtával. Hallgass az eszedre.
2013. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert azon gondolkodsz, kinek kellenél, mi lenne veled nélküle, hova mennél hogyan tartanád el magad?

Mert az jár a fejedben, vajon a következő jobb lenne? Biztos mindegyik ilyen. Mert néha megígéri, hogy megváltozik... Mert mit szólna a család. Mert nem hagyhatod el amikor bajban van... Mert neked már úgysem menne ez a párkeresősdi...

Nagyon nehéz lelépni a szikla szélén, és reménykedni, hogy nem töröd össze magad még jobban.

Nem vagy egyedül. Rengeteg kapcsolatot tart össze a megszokás és a félelem a félelemtől.

Rengeteg itt GYK-n is a visszajáró vendég, akinek mindenki a szakítást javasolja, ő mégis marad... mert már megszokta, mert vár a csodára.

Sajnálom, kívánok neked erőt és bátorságot, hogy merj változtatni és a gyerekeid ne ezt az életet vegyék természetesnek.

2013. jan. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!