Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta megszületett a közös...

Amióta megszületett a közös gyerekünk, nem tudom úgy szeretni a párom gyerekét mint korábban. Fog ez változni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig amikor párom fiával foglalkozok úgy érzem, hogy az időpazarlás, hogy inkább a lányommal lennék.

A fiú 7 éves, 2 éve neveljük közösen. A lányunk 1 éves.



Volt valaki így? Mi a megoldás? Vagy ez csak átmeneti dolog?


2012. dec. 7. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt a fejedben kell a dolgokat rendbe tenni. Gondolom te is érzed, hogy ez nem normális így?!

Ha két gyermeket neveltek, szeresd őket egyformán, mert nem a fiú tehet arról, hogy nem te vagy az édesanyja. Ő valószínűleg akkor is benned látja az anyaképet, ne rontsd el az életét azzal, hogy kimutatod, hogy ő nem olyan fontos, mint az új jövevény!

2012. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én valahol megértem, hogy mégsem a saját gyereked a kisfiú. Érezhetsz így, de vele nem szabad sosem éreztetned. Magadban kell eldöntened, hogy hogy viszonyulsz hozzá. De ha közösen nevelitek, akkor az olyan, mintha a tiétek lenne. Hamar túl kellene ezen az érzésen lépned.
2012. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló korkülönbséggel születtek a gyerekek. A férjem kisfia 7 éves volt, mikor megszületett a közös. Mi is közösen neveltük 2 éves kora óta. Míg nem született meg a kicsi azt mondtam, hogy tuti egyformán fogom őket szeretni. De nem megy. Lehet ez az én szegényességi bizonyítványom, de nem megy egyszerűen. Imádom a nagyot is, a fiam után a legjobban a világon, de a kicsi az első a szívemben. Ez nem gond, ne aggódj. De azért próbálj meg hozzá is ugyanúgy állni, mint eddig. Kevesebb idő jut rá a kicsi miatt, mint eddig, ez természetes dolog, édestestvéreknél is így lenne. Csináljatok olyan közös programokat amit mindketten élveztek, neked is jó kikapcsolódás. Menjetek el valahova ahová a kicsivel bajos, érezzétek jól magatokat. Nem lesz gond ne aggódj :) Ha neked rájöttél a problémára, neked is rossz érzés, akkor akarsz változtatni, ez a lényeg. A kislányodnak sem lesz semmi baja ha 1-2 órára az apjával marad egy héten.

Amit még megtehetsz, hogy a régi szokásaitokból próbálsz megőrizni párat. Nálunk például minden este együtt csináltunk kakaót, amit persze hét évesen már megtudott volna egyedül is, de arra a két percre kimentem a konyhába betettem a tejet a mikróba, kivettem, ő belekeverte, vagy bementem minden este puszit adni neki miután a kicsit elaltattam. Kis apróságok amire egy hétévesnek azért szüksége van. Nem csak neked új a helyzet, ezt azért ne felejtsd :)

2012. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. Még annyit, hogy ne tegyél később különbséget a gyerekek között olyan téren, amiből azt szűrheti le a nagy, hogy neked ő nem fontos. Öleld át ugyanúgy, ne azt lássa, hogy a kicsi mindig rajtad lóg. Ha valamire nemet mondasz, akkor a másiknak is ugyanúgy. Nálunk most 12 és 5 évesek, szóval van pár év tapasztalatom. Ilyen korban már lehet őket egyszerre kezelni. Pl. anyukámnak sem hagyom hogy a kicsinek elpakoljon az ő szobájában, míg a nagy a sajátját csinálja. Vagy segít mindkettőnek, vagy egyiknek sem. Ilyenekre gondolok.
2012. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Soha senki nem mondta, hogy akár az édesgyerekeket mindenkinek azonosan kell szeretnie.


Szerintem felesleges bűntudatot generálni magadban emiatt. Felismerted, hogy így érzel, bevallottad magadnak, most ésszel szépen meg kell oldanod a napi életet.


Az is lehet, hogy idővel beáll az egyensúly, amikor a kislányodat is "megszokod" kicsit. Egyszerűen újra kell szerveznetek a családot - érzelmi értelemben.

Az a fontos, hogy kellő önkontrollal bírj, és ne éreztesd a fiúval, hogy útban van, nincs hozzá türelmed. Vond be az otthoni dolgokba, meséljetek együtt a babának. Ne legyen vagy-vagy a kapcsolat a két gyerek közt, hiszen mostmár ők tesók. Használd ki a köztük lévő korkülönbséget, hiszen ő már nagyfiú, teljesen természetes, ha kicsit máshogy viszonyulsz hozzá.


Lehet lepontozni, de az igazság az, hogy nagyon gyakori, hogy valamelyik szülő valamelyik gyerekét jobban szereti. Ez teljesen normális jelenség, csak az a nem mindegy, hogy ezt egyenlő bánásmóddal (nem egyformasággal, hanem egyenlőséggel!!!) és tudatos odafigyeléssel kezeli, vagy az egyik gyerek lesz a kiskedvenc, a másik a mostoha... Az "ősanya/ősapa" típus persze ezt sosem vallaná be.


Nem vagy köteles minden gyerekedhez ugyanúgy viszonyulni. De köteles vagy mindegyiküknek megadni a számára legjobb lehetőségeket, hogy sikeres, kiegyensúlyozott felnőtt ember legyen. Csak előbb Neked kell felnőttként helytállni ebben a helyzetben.


Menni fog! Merted vállalni magad és itt egy névtelen közösség előtt is, hogy így érzel. Megvan a kellő önismereted ahhoz, hogy napi szinten továbblépj és jó anyja legyél mindkét gyerkőcnek.

2012. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerek oldalán voltam ennek történetnek, mostohaapával. Soha nem éreztette velem gyerekkorban, hogy nem szeret annyira, egyformán voltunk kezelve, ez fontos, ahogy már előttem leírták. Többet is aggódott értem, mivel lány voltam, de az öcséimet jobban szerette ebben biztos vagyok, akármennyire igyekezett titkolni. Ezzel nincs bajom. Mert amúgy elfogadott, szeretett. Nem érzett nyűgnek. Egyszer kérdeztem rá felnőtten, azt mondta ne kérdezgessek már ilyet.. szóval rávágni nem tudta, hogy dehogy szeretlek úgy mint a fiaimat, de azt sem akarta hazudni hogy igen.
2012. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj csak ne legyél olyan mint mostoha anyósom. A sógornőm már nem jár haza, annyira nem bírja elviselni a viselkedését. Egy kedves szava nincs hozzá, pofákat vág, vagy épp levegőnek nézi. Én sem szeretem, csak felidegesít, voltak álmatlan éjszakáim is miatta, de hála az égnek ritkán találkozok velük, pont emiatt, pedig csak egy utcányira laknak tőlünk...
2012. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

senkit sem szerethetünk egyformán :)

hányszor van olyan is hogy egy anya a két vagy több édes gyereke közül is jobban szereti az egyiket

persze ha ezt kimondaná mindenki megbotránkozna... de ha egyszer az egyiknek könnyebb a természete, vagy jobban hasonlít őrá, önmagát látja benne a szülő a másik gyerekkel meg nehezen ért szót...

érted. egyszerűen nem szabad kimutatni, mindegyikkel nagyjából igyekezni kell egyformán foglalkozni és kész.

de ez még nem "bűn" egyszerűen ezt érzed, nem tehetsz róla.

az érzéseink azok a dolgok amiket nem, vagy nagyon nehezen lehet befolyásolni.

2012. dec. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!