Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog ez mêg változni? Ne...

Fog ez mêg változni? Ne kövezzetek meg, de ki kell írnom magambòl!

Figyelt kérdés
Van egy kisbabàm, de nem akar elönteni az a tipikus "anya vagyok" érzés, szabàlyosan zavar, ha azt olvasom, milyen szép, stb. az anyasàg, én nem érzem...szeretem a picit, amikor nem ordit, ha ràkezdi, felugrik az agyvizem és remegek mint a kocsonya. Férjem se nagyon veszi ki a részét a nevelésbôl, ô kb azt hiszi, hogy asszony otthon a gyerekkel, ô meg csinàl, amit akar. És hiàba pròbàlom vele megbeszélni, nem hallgat ràm...

2013. ápr. 18. 08:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
100%
Normális, olyan tekintetben, hogy én is így voltam és még sokan mások is. Azt tudom tanácsolni, hogy sose érj a babához, mikor ilyen ideges vagy, mert még megrázod, vagy bántod, az meg nagy baj lenne. Mikor ilyen ideges voltam (napjában többször...) akkor kimentem az erkélyre pár percre, míg lehiggadtam, vagy gyorsan telefonáltam egyet, hogy emberi szót halljak. Inkább sírjon addig pár percet a kicsi és utána kap egy nyugodtabb anyukát. A gyereknevelés nagyon kemény meló, idegileg, fizikailag kizsigereli az embert. Ne haragudj magadra, jó ember vagy! És próbálj heti egyszer egy-két órára a falakon kívülre kerülni gyerek nélkül. Ha van jogsid, akár este fürdetés után menj el vezetni egyet, vagy csak sétálni, biztosan fáradt leszel és nem kívánod a kimozdulást, de hidd el, jót tesz! Mert ilyenkor az is pocsék érzés, hogy úgy érzi az ember, hogy be van zárva, elveszett a régi élete, csak anya, stb. Ha kilépsz az ajtón, kicsit magadban leszel, nagyon jót tesz! Kitartás, minden nap jobb lesz a közérzeted, hidd el! Nekem már 2 gyerekem van, a kicsi is 2 éves, iszonyú melós évek vannak mögöttem, de a legrosszabb az első gyerekem születése utáni fél év volt. Ha újra kéne élnem, inkább azt kérném, hogy vágják le egy lábam, komolyan. Szóval megértelek. Kitartás, sokkal jobb lesz idővel!
2013. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:
Akkor jó, jobban is lettem! Reggelente szinte félek, hogy megint a stressz...azt szoktam én is, amikor màr nagyon elegem van, hogy szirêna bele a kisàgyba, én meg jàrok egyet a lakàsban. Ami be szokott vàlni, az a zene, amikor ordít, és pelusozni, stb.kell, szól a zene a fülembe:) szerencsére jobban birom, mint anno, de még mindíg nehéz. Vannak olyan napjai amikor csakis cumizni akar tölem, cumit nem fogadja el, na az nehéz.
2013. ápr. 18. 09:20
 13/75 Bence_ ***** válasza:

Sajna ez ilyen!

Jogos az igényed a párodra. Egyedül ez rettentő (sza@r)nehéz.

Első pár hét tiszta meló, semmi visszajelzés csak robotolás.

Aztán elkezd rád reagálni. Lesz mosoly, gügyögés.

Aztán pikk pakk lesz egy értelmes kis embered. :)

Ha még nem szedsz akkor egyél valamilyen magnézium készítményt. Nagyon nagyon jó az ember idegeinek.

Aludni legalább szokott?

2013. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 Bence_ ***** válasza:

Őt nem nyugtatja meg a zene?

Nálunk az egyik gyerek Vivaldi 4 évszakára rögtön elhallgatott. Kedveltük :)

2013. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:
Én is azt vàrom, hogy kommunikàlni tudjunk, most nem tudok vele. Àltalàban tudom, miért sir, de nincs meg az a baba-anya kontakt, ez van.igen, a magnézium jó, van is itthon, omega3 is, csak soxor elfelejtem szedni...
2013. ápr. 18. 09:41
 16/75 A kérdező kommentje:
Nem mindig. Az a baj, hogy van olyan, hogy ha fejre àllok, akkor se akar elaludni...:D pàromnak pedig ràgni fogom a fülét, kérdeztem tőle tegnap, hogy jobban szeretne egy idegbeteg, elcsigàzott feleséget, mint egy nyugodt, boldog nőt? Az a baj, hogy nem reagàl semmit...
2013. ápr. 18. 09:48
 17/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagál semmit? Fogyatékos?


Amúgy így szokott kezdődni a durva kapcsolat. A feleség ne menjen vissza dolgozni, pár év múlva teljesen magányos lesz, csak a férje és a gyereke lesz az élete, aztán lehet zsarolni a nőt. Mindig pontosak ekkor meg akkor meleg kaja, este is vasalás, ha úgy tartja a férfi kedve.

2013. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 A kérdező kommentje:
Ettöl tartok én is. Megmondtam neki, hogy màrpedig én vissza fogok menni dolgozni, nem tudok itthon ülni, tudja, hogy tàrsasàgi ember vagyok.néha ugy érzem, hogy neki így kényelmes, én nem sàrkànykodok, úgy gondolja, egy "oké" val letudja a kérésemet, pedig tudja, hogy én addig nyaggatom, amig el nem érem, amit akarok. Azt mondja, szeret, és szeret velünk lenni is, nekem nem ez jön le...nem ebben egyeztünk ki anno. Én nagyon-nagyon szeretem, de ez így nem fog menni. Tudja, hogy rosszul érzem magam a baba miatt, hogy nem úgy érzek irànta, és mégis tàvolodik tőlem.
2013. ápr. 18. 11:33
 19/75 anonim ***** válasza:
13%

Ez a szülés utáni depresszió,szerintem keress erre szakembert.


Nem ítéllek el és valóban jobb,ha szembenézel a saját érzéseiddel.

2013. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam! Most beszéltem Vele, elmeséltem neki ezt a kérdést és a vàlaszokat, csak hümmögött, nem mondott semmit. Kb mintha a falnak beszélnék:/ megkértem, hogy ma jöjjön lehetőleg időben haza, legyen egy kicsit velünk is, hiszen làtja hogy estére hulla vagyok, nehéz a közös gyerekkel egyedül lenni egész nap, plàne, hogy közben Ő haverokkal van, ràadàsul itt a hàzban.
2013. ápr. 18. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!