Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek mit kellene...

Anonim Leányzó kérdése:

Mi a véleményetek mit kellene tennem? És Kinek van igaza? Valyon meg tud változni értem?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve kapcsolatban vagyok. Nagyon szeretjük egymást a barátommal.. De ő eléggé hirtelen természetű,és kissé agresszív is. Mindig azt mondja, hogy engem sosem tudna bántani és sosem fog megütni.. De párszor előfordult, hogy majdnem megtette.. meg egy-egy veszekedésnél össze-vissza rángatott, ellökött, megszorította karom stb. Emelt már rám kezet, de még nem ütött meg! Tudom hogy szeret.. hiszen sosem csalna meg, és mindenben számíthatok rá, de ő ilyen.Valamint néha ha kisebb társaságban vagyunk előszeretettel oltogat engem, vagy beszólogat stb.(mondjuk ez kölcsönös.. és részemről csak poén az egész) Anyukám nem tud a történtekről.. szimplán azokból ahogy néha elcsíp egy-egy kiszűrődő veszekedést, vagy meghall egy-egy beszólást úgy véli, ha már most így viselkedik.. később ne számítsak semmi jóra..(Sajnos volt ilyen dolgokban tapasztalata édesapám mellett.. és elmondása szerint náluk is így kezdődött. és ő sem vette komolyan) Szerintem meg tud változni értem.. Hiszen szeret ezt már számtalanszor bebizonyította.. vagy csak túl naiv vagyok? Elmondanátok a véleményeteket? Esetleg volt már ilyen tapasztalatotok? Csak normális emberek válaszára várok!Köszönöm!
2013. febr. 3. 00:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

Én egy percig sem maradnék egy ilyen férfival. Ha már csak felmerül a lehetősége, hogy meg tudna ütni, gond van. Az meg, hogy engem társaságban "oltogasson" a párom, teljesen kizárt. Sem a rángatás, lökés, szorongatás, sem semmi egyéb, amit leírtál, nekem nem fér bele egy szerelmi kapcsolatba. Nagyobbak az elvárásaim ennél egy férfival szemben és kikérem magamnak az ilyen viselkedést. Úgy gondolom, ennél többet érek, és többet is érdemlek. Baráti tanácsom az, hogy lépj le, míg nem késő! Nem is értem, hogy bírtad ezt 2 évig!

N28

2013. febr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Én nem tudnék egy iylen emberrel együtt lenni az biztos. Nagyon ellenzem a nök bántalmazását. Engem egyszer rángatna meg a férjem vagy ütne meg majdnem tuti el is hagynám.Nem tudnék egy iylen emberrel együtt élni, sem szeretni egy iylen embert. Sajnos sok esetben tényleg azt lehet hallani az ilyen áldozatoktól hogy igy kezdődött. Minden férfi aki bántalmazza a feleségét/párját szereti, de ettől még ugyanúgy bántja. Azzal még megpróbálkozhatsz hogy elküldöd egy düh kezelő tanfolyamra, terápiára, Vannak állítólag már nagyon jó technikák erre.
2013. febr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Naív vagy. Ezek a tipikus jelek a pasinál. Ha jobban a hatalmában leszel (házasság, gyerek, eljegyzés stb), akkor majd jobban kimutatja, hogy milyen is valójában. Nézz utána hasonló eseteknek. Annyira szóról szóra megegyeznek a történetek, hogy egyszerűen nem isértem, hogy nem veszik észre ezt a nők...
2013. febr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Volt kapcsolatom egy ugyanilyen férfival és csak azt tudom tanácsolni, hogy meneklülj amíg nem késő. Én sajnos nem léptem ki időben és pokollá tette az életem. 2 évembe telt míg megszabadultam tőle, addig vert, megalázott (akár nyílvánosan is). Hiába próbáltam megszabadulni tőle nem hagyott békén, még a lakásajtónkat is rámverte, komolyan. Eleinte ő is próbálta visszafogni magát mint a te barátod, de sokáig nem maradhat rejtve egy ilyen természet.
2013. febr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

igazából még fiatal vagyok.. nagyon is. (17) ő (19). Nem az elejétől volt ilyen velem.. csak az utóbbi időben.És nem mindig. Nincs egy kiegyensúlyozott élete.. szülei elváltak.. folyton kölzötek.. jó néhány mostoha, rossz anyagi körülmények.. sulit is ott kellett hagynia.. helyette dolgozik. stb. Azért ezek a dolgok is rányomják a bélyegüket az ember személyiségére.. Nem nagyon számíthat rajtam kívül senkire.. ezt mindig mondja ő is.. volt már hogy átfutott az agyamon hogy elhagyom, de ilyenkor érzelmileg zsarolni kezdett.. hogy ha én elhagyom nem lesz értelme már tovább élnie.. meg hogy akkor ő vagy megöli magát.. vagy eltűnik,hogy soha nem hallunk felőle stb. Ugyanakkor 2 év hosszú idő.. nem tudom elképzelni nélküle a továbbiakban.. és aggódom is érte :| Lehet nálam van a hiba..


Egyébként köszönöm a válaszokat.. !!! Várom a továbbiakban is.. Üdv!

2013. febr. 3. 00:43
 6/31 Argloss ***** válasza:
100%

Két év nagyon rövid idő ahhoz, hogy megszokásból tönkre tedd az egész életedet. Ha már most ilyen módon zsarol és fizikailag bánt, akkor a későbbiekben sem lesz jobb a helyzet. Nem kell ütni ahhoz, hogy sérülést vagy halált okozzon. Csak meglök, te pedig ráesel valamire és kész... Biztos, hogy olyan életet szeretnél magadnak ahol rád erőszakolnak olyan dolgokat ami rossz neked és még bántanak is?

Sok embernek van szomorú története amire rá tudná fogni a hülye viselkedést, de aki jobb akar lenni az nem így fog viselkedni...

2013. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

minden testi agresszió, érzelmi zsarolással kezdődik. Igen, jól mondta valaki előttem, amint a hatalmában leszel, ez egyre gyakoribbá válik.


Én 3 gyerekkel tudtam nagy nehezen elválni tőle, és még most is igyekszik uralkodni rajtam.

2013. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene tenni, hogy befejezed vele ezt a "kapcsolatot".

Most még "csak" rángat, lökdös(uramatyám ezt is hogy tűrheted???), aztán lesz belevágtalak a fotelbe, upsz egy pofon, jajj úgy sajnálom soha többet,....

Fenéket lenne ő öngyilkos szakítás miatt, nem is tűnne el. Ezt magad sem hiheted. Érzelmileg zsarol! Ki kell rakni a szűrét, mindenhonnan törölni, szóba nem állni vele! Mert amilyen nyomoréklelkű az önsajnálatával visszakönyörögné magát és az ilyen arra is képes, hogy ne hagyja, hogy mással normális kapcsolatot kialakíthass, esetleg zaklatna.

Mi az hogy a családom miatt lettem ilyen meg olyan? Hogy lehet ilyennel takarózni?

Ne légy a megszokások rabja, kapcsolatfüggő!!! 17 éves fiatal lány vagy. Nehogy már a legszebb éveidet egy agresszív idiótára vesztegesd el!

"Szerintem meg tud változni értem.." Akkor eddig miért nem tette? Soha, de SOHA nem fog megváltozni! Ez csak rosszabb lesz!

"Tudom hogy szeret.. hiszen sosem csalna meg, és mindenben számíthatok rá, de ő ilyen." Fogalmad sincs mi a szeretet, szerelem ha erre azt hiszed. Te egy mentőöv vagy neki, egy biztos pont a flúgos életében akire mindig számíthat bármit is tesz. Semmi több.

Majd megismered az igazi szerelmet-ez nem az!

2013. febr. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem áldozhatod be az ő életéért a magadét. Mindenkinek meg van a maga baja, nem az a megoldás, hogy akkor ősemberként viselkedik, mert ő a kis szegény elhagyatott, és akkor neki lehet. Lépj ki ebből a kapcsolatból mielőbb.

"agresszív..rángatott, ellökött, megszorította karom..Emelt már rám kezet..oltogat..beszólogat"

Volt néhány barátom, egyik sem csinálta ezt, hidd el, hogy ez a viselkedés nem normális. Miért akarod megvárni, hogy jobban elfajuljon a helyzet?

2013. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem az elejétől ilyen, akkor nem zúgtál volna belé. Nem teljesen hülye, ezt még ő is tudja. Először villantani kell valamit a lányoknak, amire ráharapnak. Ha már bekapták a csalit, lekerül az álarc.
2013. febr. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!