Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog ez mêg változni? Ne...

Fog ez mêg változni? Ne kövezzetek meg, de ki kell írnom magambòl!

Figyelt kérdés
Van egy kisbabàm, de nem akar elönteni az a tipikus "anya vagyok" érzés, szabàlyosan zavar, ha azt olvasom, milyen szép, stb. az anyasàg, én nem érzem...szeretem a picit, amikor nem ordit, ha ràkezdi, felugrik az agyvizem és remegek mint a kocsonya. Férjem se nagyon veszi ki a részét a nevelésbôl, ô kb azt hiszi, hogy asszony otthon a gyerekkel, ô meg csinàl, amit akar. És hiàba pròbàlom vele megbeszélni, nem hallgat ràm...

2013. ápr. 18. 08:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesanyám mondta a baba megszületése után, hogy fél éves kora után sokkal könnyebb lesz. Ezzel vigasztaltam magam, amikor már nagyon kivoltam. És igaza volt ! Kisfiam most már 7 hónapos és sokkal könnyebb vele. Figyel a környezetére, reagál rá, kúszik-küzd a padlón, gügyörészik stb. A házimunka is könnyebben elvégezhető, mert elvan már egyedül is a járókában egy ideig, vagy leseget engem a székéből. Persze most is vannak még nyűgös napjai, amikor semmi sem jó, meg az éjszakával is vannak még problémák, de a jó napok kárpótolnak. Nálam is ilyenkor elszakad a cérna, ilyenkor beteszem a kiságyába és elvonulok lehiggadni. Szóval fel a fejjel, ez csak egy átmeneti időszak ! :) A férjeddel próbálj meg még beszélni, hátha többedszerre eljut hozzá, amit mondani akarsz! :)
2013. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
100%

hát nyugi


nekem a legnagyobb 11 éves de néha én is úgy vagyok vele h jééééé már 3 gyerekem van ????

:-D


nem kell gügyögni nem kell h megjátszani magad stb....

egyet tanácsolok neked : a rossz érzésed van, akkor nyomd el addig amíg a babával vagy

nekem a nagylányom még most 11 évesen is pontosan tudja milyen a lelkiállapotom éppen ennyire rám van hangolódva :-)

kicsinek borzalmas volt az első 2 hónap, ha csak egy picit is ideges voltam azonnal üvölteni kezdett, meg kellet tanulnom h amikor a gyerekekkel vagyok akkor kontrollálnom a negatív érzéseimet mert ha nem akkor mind a 3 megbolondul és az végzetes dolog lenne ....

azt majd kiadom mikor nincsenek :-D


ennyire pici baba mellet, nem egyszerű neked és neki is sok minden változik meg kell szoknotok egymás az új helyzetet meg kell találni a közös hangot megismeri egymást

gondolom a pároddal is eltelt jó pár hónap mire valamennyire megismerted

a babával is így van ez


itt a jó idő menjetek sétálni beszélgess más kismamákkal a házimunkát kicsit hanyagold

sok anyukának fixaideája h mindennek tökéletesnek kell lenni

hát nem !

bőven elég ha elég jól csinálod amit csinálsz :-)

nincs elmosogatva kit érdekel majd megcsinálod és a többi :-)))

2013. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ez teljesen normalis... En a pici születese utan modszeresen irtottam minden törekeny targyat a környezetemben, annyira ki voltam, pedig sose voltam az az idegbeteg tipus... De akkortajt nagyon elszakadt a cerna es ha a pici sirni kezdett egyböl földhöz vagtam ami a kezembe akadt es csak utana mentem a picihez....Nagyon nem vagyok ra büszke, de akkor csak ez segitett... Raadasul a ferjem nekem sem volt sokat otthon, ha esetleg hazatalalt akkor is mindig kitalalt valamit, amit etra sürgösen meg kellett csinalni (füvet ültetett, kertett asott, kilincset szerelt, parketta szegelyt rakott le, tehat csak olyanokat amik elötte sose voltak fontosak neki...) Aztan mikor mar tudott mit kezdeni a kicsivel akkor sokszorosan bepotolt mindent. Mar 8 honapos a kicsi es neha ra kell szolnom a ferjemre, hogy ugyan hagy lassam mar en is a gyereket, mert folyton viszi magaval, foglalkozik vele, fürdeti, eteti, pelenkazza, neha tenyleg a közelebe se enged a kislanyunknak :) Kitartast neked is! Nem egyedül vagy a gondoddal, nem vagy sem rossz anya, sem rossz feleseg, sem rossz ember!!! Es sosem szabad elfelejtened, hogy teljesen mindegy mi fog törtenni a gyereknek akkor is te leszel az ANYA!!! :)
2013. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
100%

uhh...

Nem gáz..

Most nekem is feljöttek az emlékek...

Én is azt hittem nem szeretem a gyerekemet... És milyen rossz anya vagyok, de biztos volt bennem szeretet de én is mindig azt a hatalmas anyai imádatot vártam, hogy elönt a melegség és semmihez nem fogható földöntúli érzés... Annyira túl van misztifikálva ez az egész, hogy az ember lánya azt hiszi nem is szereti a gyerekét.

Gondolj bele, ha nem szeretsz valakit, nem zavar meg ha márol holnapra eltűnik az életedből... De mit csinálnál ha a kicsit vennék el?

Ha erre az a válasz hogy megörülnél akkor te is úgy jártál, mint én. Vártál egy olyan földön túli érzést amit egy kicsit túlmagyaráznak...

Most 3 éves a Fiam, azt is megölném szívem szerint aki rosszul néz rá..

Nem szép az anyaság, én most se látok benne semmi szépet míg kicsi (szép, ha nem az enyém. Ha másé és átmegyek és babázok és megyek haza).

Most is babát várunk 11 hetes vagyok csak 2 év győzködésbe telt páromnak hogy na.. jöjjön a baba, megbeszéltük szilveszterkor hogy ennyi én megyek vissza végre melózni és nem próbálkozunk erre januárban úgy döntött a baba, hogy kib@szik velünk és 2 évig hiába vártuk majd ő most jön!

Tudom, hogy az első fél évet ki kell szenvedjük és utána minden happy.

Én nem keltem fel éjjel örömmel, nem örültem a sz.ros pelusnak stb annak viszont igen amikor végre ült célzottan nevetett rajtam mert akkor már volt értelme az egésznek, amikor ment akkor állandóan csavarogtunk. Játszótér rossz időben játszóház, kocsiba be, csak furikázás a városban. Imádok aludni és már most is rosszul vagyok ha belegondolok hogy milyen időszakunk lesz...

2013. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok.

Párom nálunk se segített sokat.

Aztán egyszer összepakolt bőrőnd várta. Mondtam, neki hogy csak tehernek jön haza és arra ne jöjjön, hogy csak kaját kérjen és a koszos ruhákat ledobja azt irány a foci... Menjen a pályára de ne is jöjjön többé haza...

Akkor kapott észbe.

2013. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:
De jo tudni, hogy nem vagyok egyedül! De annyira furi, hogy hiàba gondolok bele, hogy ez a kis vacak a hasamban lakott majdnem egy évet, mêgsem érzem teljesen azt, hogy ő az enyém....megszeretgetem, elvégzem a teendőket, de ennyi. Szeretem, mint babàt, de néha ugy érzem, hiba volt....hogy minimum 2 élet el lett rontva...hülye érzés...
2013. ápr. 18. 15:39
 27/75 anonim ***** válasza:
100%

Ez változik majd :) Idővel biztosan :)

Nincs elrontva csak szar mert sokan nem erre számítunk :)

Várunk hatalmas érzéseket, holott ezeket csak túljátszák, vagy mi vagyunk keményebbek érzelmileg :)

Nekem pl mikor csináltak egy uh képet a gyerekről (4D) nyitva volt a szeme és olyan hatalmas és ijesztő volt én mondtam mikor Anyummal voltam hogy én ehhez a gyerekhez biztosan nem kelek fel éjjel, ha így fog kinézni mert mindig szörnyethalok...

Mint a gyerekjátékból a chuky baba...

Volt olyan is mikor bent a kórházban sétáltunk és láttam egy kisbabát úgy kiterülve mint egy béka... Na mondom nekem ilyen csúnya kis békám születik kész leszek...

Sok minden volt.

Erre lett egy lóbébim császárral :) 4 és fél kiló... Állandóan evett volna mint a pióca olyan volt a vérem is akarta nem csak a tejet...

Az első fél év nehéz. Aztán már jönnek a jó érzések. Akkor már van humoruk. Elejtesz valamit és kiröhög, megbotlasz nevet, először áll fel vagy ül majd támaszkodva... Nálam ezek voltak hatalmas érzések de olyanok, hogy sírni is tudtam miatta :) Hogy mindjárt kész férfi a Fiam :D

Szörnyű az eleje, mondom szerintem sincs benne semmi szép, akkor biztos gyönyörű ha nem nekem jut az első fél év. Csak fogom, szeretgetem, lerakom és megyek.

Na de ha nekem visit mikor végre bebóbiskolnék fél percre vagy, hogy mást ne is írjak mikor végre a Párom közeledett volna mikor totál csak a szexre gondoltam már naná, hogy akkor kezdett el ordítani... Tuti fogamzásgátlónk volt a Fiúnk.

Mondtam páromnak nem egyszer, hogy én nem akarom mégegyszer ezt végigcsinálni szerezzünk egy gyereket 1 évesnek és oké. vagy megszülöm és valaki addig nevelgesse vagy maradjon ő otthon én meg melózok első fél évben (erre a válasz, hogy na de az hogy néz már ki)... Az eleje kemény míg összerázódtok.


Ő egy új élet csupa követeléssel, elvárással (kaja, száraz pelus, simogatás, ölelés anya közelsége) mi meg nem vagyunk született anya típusok nekünk mindent meg kell tanulni, tapasztalni.

Van aki meg erre születik és képes 10 gyereket is szülni mert imádja az anyaságot pl nagyanyám 29 terhessége volt abból csak 3 születhetett meg egészségesen a többivel mindig volt valami baj vvagy csak éppen abra járt de ha anyagi helyzete engedte volna mind megszüli... Én 2 gyerekkel elboldogulok még (ha itt van keresztfiam napokig sincs gond) de 3nál már kinéznék egy izmosabb faágat és egy szimpatikus kötelet mert az nekem már nem lenne való..

Imádkoztam hogy nehogy ikerterhes legyek mert ha az leszek engem ku.rvául utálhatnak odafenn...


Van akinek ösztönösen megy a szoptatás nekem mikor legelőször beleszívott a mellembe kész voltam, hogy ez eddig szexuális funkciót töltött be és nekem ezerszer kellett megmutassák a helyes technikát...

Volt hogy harmadik mellbimbóm is volt mert olyan suta voltam...

2013. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:
Jót mosolyogtam, kedves utolsó, köszi, édes fiad lehet!:) ez a kisasszony màr most hozza a formàjàt, olyan pofàkat tud vàgni, úgy ràncolja a homlokàt, mint egy felnőtt:D a p.ukizàsról nem is beszélve!:D hatalmasat tud!:D édes kis pitsàs, szeretnivaló, de van, amikor màr sok:/
2013. ápr. 18. 16:24
 29/75 Bence_ ***** válasza:
71%

"én is mindig azt a hatalmas anyai imádatot vártam, hogy elönt a melegség és semmihez nem fogható földöntúli érzés."

Ingyen ebéd nincs!

Ez az érzés majd akkor önt el amikor pl 3-4 évesen anyák napján megköszöni, hogy mennyit gürcöltél érte.

2013. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
100%

:D

Ááá azért szerncsére hamarbb jutottam el oda... Nem tudom hogy lehet valamit csinálni 3-4 évig ha csak teherként élném meg :)

Mióta "ki tudja magát fejezni" nálam azóta van meg az anyai ösztön. Addig világon se volt. Fél évesen mikor meglátott és felvisított, és mutatta hogy vegyem fel és felvettem aztán olyan nyálas akármit kaptam ahogy rácuppant a fél fejemre, hogy az egy élmény volt...

vagy mikor jön és szól mostmár hogy ana ed puti (anya egy puszit) és olyankor akkora puszit kapo hogy meglátszik a nyoma. Elolvadok tőle :)

2013. ápr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!