Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog ez mêg változni? Ne...

Fog ez mêg változni? Ne kövezzetek meg, de ki kell írnom magambòl!

Figyelt kérdés
Van egy kisbabàm, de nem akar elönteni az a tipikus "anya vagyok" érzés, szabàlyosan zavar, ha azt olvasom, milyen szép, stb. az anyasàg, én nem érzem...szeretem a picit, amikor nem ordit, ha ràkezdi, felugrik az agyvizem és remegek mint a kocsonya. Férjem se nagyon veszi ki a részét a nevelésbôl, ô kb azt hiszi, hogy asszony otthon a gyerekkel, ô meg csinàl, amit akar. És hiàba pròbàlom vele megbeszélni, nem hallgat ràm...

2013. ápr. 18. 08:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég kevés infó. Mennyi idős a pici?
2013. ápr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Fog változni. Felteszem a pici egy-két hónapos maximum. Itt most anonim bevallom Neked, hogy én fél éves koráig nem sok szeretetet éreztem a kicsim iránt. Nagyon sírós baba volt. Aztán fél évesen elkezdett kevesebbet sírni, mászni kezdett, gügyögni, és megszerettem. Nálam úgy volt, mint egy kapcsolatnál, bele kellett szeretnem. :) És én is kivoltam, mikor mások áradoztak, hogy hogy imádják a babájukat, ne aggódj! Mondjuk én egyébként nem vagyok érzelmes típus, fiús természet vagyok, nálam ez is közrejátszhatott a kései érzelmekben, nem tudom Rád ez igaz-e.
2013. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
75%

En ugyan meg csak a 24 hetes vagyok, de bennem semmi erzes nincs. Tudomasul veszem, hogy lesz egy gyerekem, de ezen kivul azok a hudecsodaamitatelsz erzes nincs meg. Mikor ferjem mondja, hogy o alig varja, hogy kibujjon en erre nem tudok mit mondani...azt sem tudom mit varok nagyon. A babazos korszakot semmikepp nem.

Sok ismerossel beszeltem es sokan mondtak, hogy ok sem ereztek azonnal, volt aki azt mondta fel eves-egy eves volt a gyereke mire elkezdte erezni azt, amirol regeket zengenek.

Probalj meg ne azokra figyelni, akik azt sugalljak, hogy marpedig ennek igy kell lennie. Nem mindenkinel alakul ki azonnal, es ettol te meg nem vagy rosszabb, mint a masik.

Az meg tok erthero, hogy nehez, ha a ferjed semmit sem segit. Tok egyedul vagy, ertheto, hogy bedepiztel kicsit. Majd lesz ez jobb. Fel a fejjel.

2013. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
85%

Nekem negy van.Amig kicsik voltak a ferjem rendszeressen muszakot vallalt .En a padlason fuldugo altato aludhattam egy heten 1x kulonben komolyan kart tettem volna magamban vagy bennuk.Anyam es rokonok is vallaltak egy egy delutant estet es minegyik bolcsodebe is jart.

A szuloi feladatokban semmi romantikus vagy fenkopt nics kaki hanyas takony es boges laz nem alvas ez a valosag.Nekem raadasul csak 16 het szabi jart utana dolgoztam ujra kisbabaval.Az elso 2 ev allando faradsag es idegbaj jellemezte a rosssz alvo gyereim miatt.

De tuleltuk a legkisebb vegre alszik 4eves es most mar nem vagyunk zombik sot most kezd csaladunk kicsit kivirulni.

Egy biztos tobb gyerek nem lessz de meg kutya sem.

2013. ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal van a baj, hogy úgy gondolod, amikor azt hallod, hogy az anyaság milyen szép, hogy fenékig tejfel. De ez nem így van. Megvan a maga szépsége és megvan a maga nehézsége is. Amikor majd hozzád bújik a gyereked, amikor azt mondja anya szeretlek, akkor a világ legboldogabb embere leszel. De ugyanakkor lesznek nehézségek, mindig lesz valami. De érezni fogod, hogy a nehézségek ellenére nagyon szereted azt a picit és hogy mindig a javát akarod. Az már más és nagyobb probléma, ha a férjed már most nem veszi ki a részét a gyerekkel való foglalkozásból, mert ez később rosszabb lesz és később sokkal több teendő lesz a gyerekkel, mint most (bár tényleg nem írtad, mekkora a gyerek, de vélhetően pici még). És mit mond a férjed? Amit leírtál, hogy nem az ő dolga és pont?
2013. ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Diohéjban ez a sztori. Az az igazsàg, hogy én vàrtam volna még, amikor kiderült, hogy osztódom (:)), férjem boldog volt, azt mondta, tartsuk meg, én pedig bele mentem, azt hittem, minden jó lesz. Férjem mint csalàdfenntartó van jelen, apaként szinte nincs, sokszor úgy kell megkérnem, hogy segítsen. Ha itthon van....egyébként ên is nehezen tudok szeretni, sok mindent kiöltek belölem.
2013. ápr. 18. 08:36
 7/75 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi, attól még, hogy nem vagy az a tipikus anyatigris (én nem is bírom az olyat, megmondom őszintén), még nem jelenti azt, hogy nem szereted a gyerekedet!

Szerintem túlzás az, amikor "minimanónak", meg "csöppségnek" szólítják a gyereket, és visszamennek valami gügyögőgépbe a nők, mert hogy ők most "ANYÁK" (csupa nagybetűvel).

Azért érzed azt, hogy te nem felelsz meg ennek az elvárásnak, mert ezt látni mostanában mindenhol: ez folyik az újságokból, TV-ből... De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ők csinálják jól, te meg rosszul! A szeretet és törődés nem az áradozástól meg olvadozástól függ!

Biztos vagyok benne, hogy te is teljesen jó anya vagy, csak éppen nem őrültél meg. Szerintem ez inkább pozitív, ha lesz egyszer gyerekem, akkor is biztos vagyok benne, hogy én sem fogok pocaklakózni, meg manókázni...

2013. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én konkrétan egy pillanathoz tudom kötni, amikor éreztem, hogy szeretem a gyerekemet. Letettem aludni és pár órára rá megszólalt a légzésfigyelő. Rohantam hozzá, mint állat, kikaptam és öleltem, akkor jöttem rá, hogy szeretem. :) (Nem felejtett el levegőt venni, csak az ágy végébe ficergett.)
2013. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:

Ö azt mondja, eleget van velünk...én is attol tartok, hogy ez rosszabb lesz. Azt szeretné, hogy többé ne menjek vissza dolgozni, én vissza akarok.

A gyerek 1honapos és 5 napos, ö is megsinyli, egêsz nap vele vagyok, és igy egyedül estére màr nagyon ideges vagyok, van, hogy toporzékolok, felrúgok valamit, annyira besokallok. Amikor a gyerek hangosan sír, nagyon ideges leszek, remeg a kezem...ez normâlis?

2013. ápr. 18. 08:46
 10/75 A kérdező kommentje:
:) nem vagyok anyatigris, nem a gyerek a legfontosabb, férjem is van. Most magamhozböleltem a picit, érzem, hogy szeretem, de sokszor eltűnik ez az érzés...
2013. ápr. 18. 08:49
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!