Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Nem kell a gyerek! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy jól sikerült buli eredménye... még nem született meg. Próbáltam rábeszélni a csajt, hogy vetesse el de ő nem akarta pedig még ő is fiatal. Nem is ismerem. Nemis biztos hogy az enyém. Nekem egyáltalán nem kell gyerek senkitől. Nem akarom megismerni mert az neki is és nekem is rossz lenne. Nem is tudom mit csinálok ha tényleg az enyém. Mit csináljak? Van valami megoldás?

Ne fikázzatok!

22F


2012. aug. 5. 20:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/185 A kérdező kommentje:
23 év??
2012. aug. 5. 20:31
 12/185 anonim ***** válasza:
94%
Addig kell fizetni, amíg nappalin tanul. Ha felsőoktatásba megy, akkor 22-23 évig.
2012. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/185 anonim ***** válasza:
90%

"Edd meg amit főztél" szokták mondani.

Viseld a gyereked gondját...Ha a tiéd...Ha nem, akkor meg örülj :D És jó tanulság volt ez egy életre :)

2012. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/185 anonim ***** válasza:
64%

Nem fikázlak. Megtévedtél, fiatal vagy, kicsit felelőtlen voltál, van ilyen. Viszont a következményeket viselni kell, mert az a felnőttséghez tartozik: a felelősséget.


A jelek szerint a leányzó nemigen válogatta meg, hogy kivel: leginkább fűvel-fával. Te vagy ez, vagy az voltál, egyszóval a sorban a sokadik.


Nos, ha megszüli a gyereket, akkor először is te NEM ismered el az apaságot (semmiféle nyomásra nem szabad elismerni, ha biztosan tudod, hogy nem csak veled feküdt le abban az időben, amikor megfogant); és hivatkozol arra, hogy a leányka nem tudni, kitől fogant meg, a sok pasi közül. Ne legyen szégyenérzeted: neki kéne szégyellnie magát!

A gyerek születése után X idő múlva (ez jogszabályban van leírva, hogy mennyi, én fél évre emlékszem) pedig kársz apasági vizsgálatot, amihez jogod van.


Ha ez azt dobja ki (elég nagy a biztonsági %-a, úgyhogy elég tutira veheted a végeredményt), hogy te vagy az apa, akkor a felelőtlenségedért sajna fizeni kell: gyerektartást, 18 éven át.


Ha nem, akkor miután fellélegeztél, valószínűleg egy életre megjegyzed, hogy gumit húzunk, leginkább kettőt is, addig, amíg nem akarunk határozottan és biztosan gyereket. Mert mindig vannak olyan libák, akik csak arra utaznak, hogy csőbe húzzák a pasit.

2012. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/185 anonim ***** válasza:
64%

Meglehet, hogy valóban nem a tied, hiszen ki tudja, hogy a hölgy, előtte-utána való napokban még hány bulin, hány kapcsolatot, hány szép estét élt meg.

Ha mindenképp megtartja a babát, feltétlen kérd az apasági vizsgálatot, amíg annak az eredménye meg nem jön, addig nem kell fizetned a gyerektartást.

2012. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/185 anonim ***** válasza:
10%
A csaj tudja ki vagy? Tudja kitől terhes? Ha nem akkor lapits, mint szar a fűben, és nem tud mit tenni, és fizetned se kell. És ha kiderül, hogy a tiéd, én a helyedben jó messzire elmennék, pl. Ausztráliába. Utánad senki sem fog menni szerintem.:D
2012. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/185 anonim ***** válasza:
98%

ma 20:34

nagyon szép amit leírtál,csak 2 dolgot javítanék i.

1. 3 hónap után már kérheti akár az anyuka, akár az apuka az apasági vizsgálatot. Sőt ha már az elején azt mondja a megnevezett apuka,hogy márpedig nem az övé a gyerek akkor az anyuka szinte rögtön ragaszkodhat a vizsgálathoz. Így ha mégis a kérdező az apuka akár visszamenőleg is kérheti a gyerektartás összegét. Amit ugye tudjuk hogy maximum 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni. Viszont ha nem telt le a 6 hónap akár a szüléssel járó költségekbe is be kell szállnia.

2. a gyerektartást 18 éves korig kell fizetni amennyiben a gyermek nem folytatja a nappali tanulmányait. Ha tovább tanul akkor 23 éves korig kell fizetnie az apának


De idézem egy jogszabályból"


" Ha a gyermek szülei nem élnek együtt, az apa - amennyiben azt a társadalombiztosítás nem fedezi - köteles megtéríteni az anyának a szüléssel járó költségeket, valamint a külön jogszabályban meghatározott időre szükséges tartást. E követelések az anyát - amennyiben azt a társadalombiztosítás is megtérítené - akkor is megilletik, ha a gyermek halva született.


A gyerektartás hat hónapra visszamenőleg és a jövőre nézve érvényesíthető. Visszamenőleg hat hónapnál hosszabb időre gyerektartás csak akkor érvényesíthető lehet visszamenőleg érvényesíteni, ha a jogosultat a követelés érvényesítésében mulasztás nem terheli."

2012. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/185 anonim ***** válasza:
93%

23 éves vagy akkor kb. 46 éves korodig elbúcsúztatsz a fizetésed 20%-tól.

Máskor gondolkozz.

2012. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/185 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálj? Tanulj meg védekezni!!! :S
2012. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/185 anonim ***** válasza:
90%
Azért én egy kicsit átgondolnám a helyzetet. Oké, itt vannak a lehetőségek, mit tehetsz. De belegondoltál abba, hogy most egy kis életről van szó? Ha tényleg a tiéd, akkor te lelkiismeret furdalás nélkül tudnál úgy élni, hogy van egy fiad, vagy lányod, és ne foglalkozol vele, nem követed szemmel, ahogy felnő??? Remélem azért anyudéknak van egy kis lelke....végül is lehet hogy az unokájuk! Ne az anyját nézd a gyereknek, hanem azt, hogy ha kiderül hogy a tiéd, akkor igenis felelős vagy a sorsáért.....
2012. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!