Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor én kitartott...

Most akkor én kitartott vagyok? És ez szégyellnivaló?

Figyelt kérdés

Odaköltöztem a barátomhoz, eddig munkanélküli voltam, és ő annyit keres, hogy ezentúl sem kell dolgoznom. Vagy legalábbis ő azt mondja, szeretne eltartani, és hogy ha nem akarok, ne dolgozzak.

Csak néha unom magam itthon és elmegyek vásárolgatni meg ilyenek. Ezért sokan megszólnak, hogy semmit nem csinálok és csak a pénzt költöm.

De én nem akarok dolgozni és a barátom sem akarja, ha én nem akarok.

Akkor másnak mi köze hozzá?


2011. okt. 4. 11:06
 41/93 anonim ***** válasza:
77%

milyen rendes a 11:38 -as remélem hamar szakítotok, ilyet kívánni valakinek....ÁÁÁÁÁÁ nem vagy irígy tényleg, csak mint a legundorítóbb puhatestű.

Jellemző a magyarra ez a fajta pesszimizmus, mi lesz ha elhagy egy fiatalabbért, jaj mi lesz ha elveszíti a munkáját, jaj . Én azt mondom a párod nem akkor fog megbecsülni ha agyonhajszolod magad a munkába, egyszerűen nem ilyen beállítottságú, örülj neki ,mert nem sok ilyen férfi van. Becsüld meg őt és legyél nő mindig. Légy mellette ha üzleti vacsira kell mennetek, ha beteg, és ne nyavajogj. Mindíg mosolyogj, és legyél friss. És ha megfogadsz egy tanácsot, nem irogasd ide az ilyen jellegű kérdéseidet, mert ezek az emberek, nem tudják majd feldolgozni, hogy így is lehet élni. De tény és való, hogy tanulj, és tartalékolj, nem kell minden pénzt elkölteni, amit kapsz vásárlásra a párodtól!!

2011. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
74%

Az utolsónak igaza van, tényleg ne írj ki ilyeneket, mert itt annyi a rosszindulatú, irigy ember, mint égen a csillag.

Sztem is jó ötlet, hogy tanulj valamit, már csak unaloműzésként is, legyen az akár egy idegen nyelv, amit netről tanulsz.

Vki itt említette, hogy az ilyen kitartott létnek nincs értelme, akkor ezek szerint az olyan életnek van értelme, ha napi 3-4 műszakban dolgozol éhbérért úgy, hogy már rebesgetik, hogy nyugdíjunk sem lesz. Ennek van értelme? tegyük a szívünkre a kezünket és mondjuk ki: nem, nincs.

Én is szeretnék ilyen életet, mint a kérdezőé, de nem vagyom rá irigy, inkább örülök, hogy vki legalább jól érzi magát a bőrében ebben a .... országban.

És igazad van kérdező, senkinek semmi köze nincs hozzá! Legyetek boldogok sokáig!

2011. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
81%
* vagyom helyett vagyok
2011. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
36%

Szégyellni nem kell, ez mindenkinek saját döntése.

Én nem tudnám elviselni a tudatot, hogy bármilyen kis dolog megvásárlása valaki más pénzéhez van kötve, de ez én vagyok. A mai világban bőven lehet tartani attól, hogy egyszer megun, és kipenderít, és akkor?!

Én inkább felépítem magamnak mindezt saját erőből... De nem mindenki vágyik erre, ezt neked kell magaddal "megbeszélned".


22/L

2011. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim ***** válasza:
97%
Semmivel nem vagy értéktelenebb ember, mint azok a nők, akik napi 8-10 órában hajszolják a minimálbért. Hidd el, bárki bármit ír itt neked, az csak a tehetetlen düh miatt van, hogy neked kényelmes életed van, a te párod ennyivel talpraesettebb és nagyvonalúbb. Ez a sok "és mi lesz akkor, ha..." kezdetű mondat teljesen felesleges, bárkit kidobhat a párja és a főnöke ugyanaznap, na akkor mi lesz?? Irigység és rosszindulat mást tényleg ne várj itt.
2011. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
95%
És csak úgy közlöm mindenkivel, hogy feltalálták a bankkártyát, tehát senkinek nem kell a párjától pénzt kérni, ha vásárolni akar...
2011. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
24%
Térj észhez! Tanulj valamit, amivel majd munkát tudsz kapni, a kapcsolatok többsége tönkremegy pár év alatt. 40 év kell a nyugdíjhoz! Baromi drága tud ma már lenni a tanulás, használd ki az alkalmat! Hová fognak felvenni, ha azt kell mondjad az állásinterjún: "Ja, az utóbbi 10 évben semmit sem csináltam, ültem otthon, vásárolgattam. Végzettségem még nincs..." Amúgy én is unatkoznák, meg haszontalannak érezném magam egy idő után, tényleg neveltetés kérdése. Én már ha egy órát nem csinálok semmi hasznosat, elégedetlen vagyok magammal. Másik véglet.
2011. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
100%
soha ne foglalkozz mások véleményével! ha nektek ez így jó, nincs probléma!
2011. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
97%
ebben semmi szégyelnivaló nincs. engem is a férjem tart el, már 7 éve és soha az életemben nem dolgoztam 1 percet sem. akiknek az a legnagyobb problémájuk az életben, hogy velem és az életemmel foglalkoznak, hát csak örülni tudok...de abszolút nem érdekel senki véleménye és nem szégyenlem hogy így élek. nem vágok fel, nem vagyok büszke rá, de nem bújuk az ágy alá, mintha bármi rosszat is csinálnék ezzel. a nyugdíjkort meg sem élem, minek aggódjak azon hogy jaj majd 70 éves koromban vajon fogok e kapni, valami kis alamizsnát az államtól vagy sem.... mar-ha-ság.
2011. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
33%
Akik szerint irigykednek rá, miért irigykednének. Nem gürizem, szeretem a munkám, érdekes emberekkel találkozom. Van barátnőm, akit kitartanak, semmi gond vele, csak annyira nem történik vele semmi, hogy amikor beszélgetünk, mintha a párjával beszélgetnék. Sajnos nem mindenki alkalmas erre, sokan nem tudják feltalálni magukat és teljesen elvesztik a valódi énjüket.
2011. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!