Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyellnivaló,...

Szerintetek szégyellnivaló, ha 26 évesen kezd valaki dolgozni?

Figyelt kérdés

25 vagyok és már fél éve érzem ezt, hogy dolgoznom kellene és szereték is. Sokkal Szívesebben, mint tanulni.

(Nyáron inkább csak gyakorlatokon voltam .)

De egyrészt két egyetemre is járok, és egyéb elfoglaltságaim is vannak, voltak mindig is (nyelvtanulás, zenélés ..stb.) és nem is jöttem rá rögtön 18 évesen, hogy mi szeretnék lenni, így két év után váltottam.

Aztán elkezdtem egy másikat is.

Stb.


De most úgy érzem, szégyellnem kell magam ezért, hogy bár igyekszem spórolni, még mindig a szüleim anyagi támogatására szorulok és 26 évesen kezdek csak lábra állni.


Mit gondoltok ?


2010. aug. 29. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Mai viszonylatban nem gáz. Hiába mondják h aki akar talál munkát na de nem mind1 h milyen jellegűt.
2010. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
NEM. Ugyanis a tanulás miatt ezt kitolódhat, akkor semmi baj. Nme lustaság miatt van így.
2010. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Szia! 21 vagyok, szintén kétszakos egyetemista, én sem dolgozom, már az egyik szakom is lehetetlenné tenné a munkát,a másikkal együtt meg főleg. Még van pár évem a suliból, szóval én is 24-25 leszek mire munkába állok, pedig én rögtön érettségi után kezdtem a sulit és nem váltottam. Nincs ezen mit szégyellned.
2010. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

szerintem meg gáz....23 éves vagyok,már rég nem szorulok a szüleim támogatására,pedig vállalkozásunk van stb.


tudom,ezért most le leszek pontozva,de akkor is ez a véleményem

2010. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nincs hát. Ahhoz hogy dolgozni tudj tanulni kell. Ha sokat tanulsz jó munkád lesz. Ha jó munkád lesz sok pénzt keresel.
2010. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Én nem szégyenlem, hogy 25 évesen (kicsit több mint egy éve) álltam neki dolgozni. Addig tanultam, van két diplomám és egy viszonylag jó állásom. Egy kicsit engem is zavart, hogy ennyi idősen a szüleimtől is függtem anyagilag (igaz én az egyetem utolsó évében egy cégnél voltam gyakornok minimálbérért), de most már ha szükségük van rá, akkor én támogatom őket és így úgy érzem, hogy visszaadhatok valamennyit abból, amit az én jövőmbe fektettek.
2010. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

16:22


itt most egyetemistáról van szó! Nem csak érettségije lesz, vagy valami piti 3-4éves főiskolája! Nem gáz!

2010. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

16:36


De jó h ennyire bele látsz az életembe....:)

2010. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szégyen, van aki előbb érzi azt hogy dolgoznia akar, van aki később. Én 21éves vagyok, elvégeztem egy felsőfokú szakképzést, és állást keresek. Diplomázni levelezőn szeretnék. Úgy éreztem nincs kedvem még 3-4évig, csak tanulni. Céljaim vannak, aminek megvalósításához pénzre van szükség. Érzem hogy büszkeséggel fog eltölteni ha végre elkezdek függetlenedni.:)

Mondjuk nem csoda hogy most már dolgozni szeretnél. A tanulás is épp elég kikészítő tud lenni, pláne két szak.

2010. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet 2 egyetem után/melllett ilyen kérdést feltenni? Így nem lesz belőled értelmiségi :D vazzeg azért tanulsz, hogy jó munkád legyen és sok pénzt keressél. Bárcsak megtehettem volna, hogy tanulhassak 26 éves koromig. De nem tehettem meg, mert a szüleim nem tudták fizetni. Használd ki, amgí lehet és amikor már sok pénzt fogsz keresni, sokszorosan vissza fogod adni a szüleidnek ezt a hatalmas segítséget! Inkább irígylésre méltó a helyzeted.
2010. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!