Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát várok. Hogy mondjam el?

Babát várok. Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Az utolsó menzeszem kimaradt, most kellene épp meg lennie a vérzésemnek. A múlt hónapot ráfogtam az idegességre (szóval hogy amiatt nem jött meg), de ezt a hónapot nem tudom semmire sem fogni, szóval muszáj leszek elmondani itthon, meg már ideje is van. Kb 8 hetes terhes vagyok.

Másrészről: nagyon "szemétség" a szüleimmel szemben, hogy meg akarom szülni? Elvetetni semmiképp, örökbeadáshoz nem lenne lelki erőm... És ugye saját keresetem nincs... De az biztos, hogy nyugdíjas korukba a hátsófelüket is tisztára mosom, ha ezt megteszik értem/értünk most...


Mit tegyek? Hogy hozzam szóba?


16/L


2011. júl. 20. 17:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/276 anonim ***** válasza:
81%
Én ezt nem nevezném felelőtlenségnek, mert volt annyi esze, hogy elment venni 72 órásat ahelyett, hogy itt nyafog tétlenül. Ez egy sajnálatos baleset volt, ami bárkivel előfordulhat. Azt azért nagyon szeretném tudni, hogy párkapcsolatban történt vagy egyéjszakás volt?!
2011. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/276 Vadmeggy ***** válasza:
60%

Abortusz! Persze sajnáljátok szegény gyereket, de abba nem gondoltok bele, hogy tönkreteszi 2 ember életét is!

Most jól álltok anyagilag, de neked semmi végzettséged, még egy rohadt érettségid sem lesz a gyereked mellett.

16 évesen tanulnod kéne és buliznod, mint akármelyik normális tininek.

Ne tedd tönkre az életedet, csak azért, mert most anyukásat akarsz játszani. Szégyen, hogy az MTV-n is adják a tini mamik című rettenetet.

2011. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/276 A kérdező kommentje:

Nem, 14 éven alul hívja fel tudtommal.


Azt mondta, hogy 1 héten belül menjek vissza a szüleimmel megbeszélni a dolgokat...

2011. júl. 20. 17:32
 34/276 anonim ***** válasza:
78%

ÉRTSD MÁR MEG, HOGY A VOLT PASID APA LETT!!

Tudnia kell, és része kell legyen a döntésben.

Nem csak azért, hogy fizethessen. Te most döntesz, hogy anya leszel-e. És ő??


Amúgy a szüleid döntenek valóban, hogy felnevelik-e a babát.

Képes lennél kihordani, megszülni, és állami gondozásba adni??

2011. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/276 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel még csak 16 éves vagy, ezért a szüleid fognak dönteni a babád sorsa fölött.." ez nem egészen igaz, 16 évesen korlátozottan cselekvőképes - az abortuszhoz kell a szülei beleegyezése, ahhoz, hogy megszülje nem


ha nem vállalják el a gyámságot a nagyszülők, akkor a baba megy állami gondozásba, de mehet vele a kérdező is, ha úgy dönt

2011. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/276 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet ezt hogyan elmondani, Csak bökd ki. És tedd hozzá, hogy nem hülye voltál, csak baleset volt.


Azért érdekesek ezek a hozzászólások, vélemények. Kb. mindenki magából indul ki, vagy a környezetéből tapasztaltakból, és rögtön leszűri a saját kis tanulságát, hogy itt is biztos minden pontosan úgy történik (nem baleset volt, nem lesz rá pénz, megbánja, stb). Érdekes.

2011. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/276 anonim ***** válasza:
86%
Ha elmondani egyedül kell, nevelned is valószínűleg. Annyi mindenről lemaradsz, persze ott lesz a baba, de nem véletlenül van meg mindennek az ideje. Te nem tudod milyen nehéz egy picivel. Nekem a párom rengeteget segít, de néha így is kivagyok. 16 éves vagy, pár évis se buli, se haverok, se pasizás. Tanulás se lesz egyszerű. Gondold meg. Barátnőid eltűnnek, nem lesz közös téma. Ehhez lelkileg is fel kell készülni, mert nem olyan, hogyha épp nincs hozzá kedvem félreteszem.
2011. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/276 anonim ***** válasza:
84%

Akkor viszont egyedül ne vállald ezt a pici szerencsétlen emberkét. :( 16 éves vagy, suli sehol, szüleidtől függsz, kereseted nincs, apukája nem lesz a babának, vagyis már most sincs! Senki nincs aki melletted állna és nem hiszem, hogy a szüleid szívesen fognak egyszerre téged és a saját unokájukat is nevelni, akinek még apja sincs.


Egy kicsit légy most észnél, ezzel az egésszel az életed már most tönkre fog menni tizenévesen. Én nem támogatom azt, hogy abortuszra menjen bárki is, de itt most nem sok minden szól a baba mellett. Sőt, szinte semmi.

2011. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/276 anonim ***** válasza:
92%

Az orvosnak elmondtad, hogy esemény utánit is bevettél? Nem lehet a babának baja attól a későbbiekben?

Egyébként pedig azt kell mondjam, sajnos nem sajnos ez nem egyedül a te döntésed, mivel kiskorú vagy, magadról sem tudsz még egyedül gondoskodni, nem hogy egy másik személyről is. Az óra pedig ketyeg úgy hogy minél hamarabb üljetek le és beszéljétek meg. Javasolnám írd fel pontosan egy papírra, hogyan képzeled el a jövődet a baba után és hogyan fogod tudni azt a tanulással összeegyeztetni, illetőleg tudatosítsd, hogy lemondasz gyakorlatilag minden szabadidődről a baba javára. Arra is készülj fel, hogy oldod meg a baba ellátását amíg te iskolában vagy a szüleid pedig nyilvánvalóan dolgoznak. A szülőket tényekkel lehet meggyőzni, nem légből kapott dolgokkal. Nagyon nem szeretném ha a lányom ilyen korán szexuális életet élne, főleg egy olyan fiúval, aki azt meg sem érdemli, de ha mégis egyetlen egy esetben engedném meg, hogy megtartsa a gyereket: ha MAGA gondoskodik róla. Ha megtehetem én anyagilag támogatom őket amíg kell, de nem fogok még egy nem saját gyereket magam felnevelni a felelőtlen lányom helyett...

2011. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/276 A kérdező kommentje:

Hát én eddig sem voltam normális tinédzser :) Sosem vonzott ez a bulizás.


Természetesen párkapcsolatban történt. 13 voltam, amikor elkezdtem vele beszélgetni, azóta elválaszthatatlanok voltunk.. Egészen 6.-áig..

2011. júl. 20. 17:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!