Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát várok. Hogy mondjam el?

Babát várok. Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Az utolsó menzeszem kimaradt, most kellene épp meg lennie a vérzésemnek. A múlt hónapot ráfogtam az idegességre (szóval hogy amiatt nem jött meg), de ezt a hónapot nem tudom semmire sem fogni, szóval muszáj leszek elmondani itthon, meg már ideje is van. Kb 8 hetes terhes vagyok.

Másrészről: nagyon "szemétség" a szüleimmel szemben, hogy meg akarom szülni? Elvetetni semmiképp, örökbeadáshoz nem lenne lelki erőm... És ugye saját keresetem nincs... De az biztos, hogy nyugdíjas korukba a hátsófelüket is tisztára mosom, ha ezt megteszik értem/értünk most...


Mit tegyek? Hogy hozzam szóba?


16/L


2011. júl. 20. 17:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/276 anonim ***** válasza:
27%

Biztos terhes vagy? Csináltál tesztet? Voltál nődokinál?


Ha nem vagy biztos benne, akkor is mond el a szüleidnek.


Egyszer velem is előfordult hasonló helyzet.

Anyának megmondtam hogy már rég meg kellett volna jönnie és nem jött még meg. Aggódott, hogy lehet baba, de lehet valami más is. Vártunk nem vitt el dokihoz. És végül is megjött 2 hónap múlva :)

Pont akkor szakítottam barátommal is, lehet hogy ő akkor a stresszre fogta, nem tudom.

De ha kérdezik, hogy védekeztetek e, akkor természetesen igen. Picit megértőbbek lesznek, ha tudják hogy megfelelően védekeztél.

2011. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/276 anonim ***** válasza:
41%

17.23-as vagyok.

Ja, akkor hoppá... ha az apát ne hozzuk szóba. Ugye tudod, hogy szüleidnek is ez lesz az első kérdése. Igaza van az előző válaszolók egyikének, hogy az se mindegy, kapsz-e gyerektartást.

Így tényleg a szüleid nyakába varrsz egy gyereket, akit ők nem akartak. És ide a rozsdás bökőt, hogy a szülés után három hónappal te már mész bulizni hétvégén, és lesz..od, hogy addig mi van a gyerekkel.

Jól gondolom, hogy te is gondoltad, ugye?? Meg se fordul a fejedben, hogy még pár hónapig tudsz egyet-egyet lazulni, de a piálós-táncolós bulikat, a diszkókat innentől kezdve elfelejtheted, terhesen már szigorúan tilos.

2011. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/276 A kérdező kommentje:

Amikor mentem esemény utánit felíratni, kaptam olyan ambuláns lapot, azon rajta is van, hogy írt fel nekem.. A blokk is, a gyógyszer doboza is meg van...

Szóval ezt bizonyítani is tudom, hogy bevettem, és gondoltam erre is..

2011. júl. 20. 17:28
 24/276 anonim ***** válasza:
91%

Bármilyen jól álltok anyagilag,akkor is felelőtlenség a szüleidnek szülni gyereket! Egy kisbaba nem csak aranyos,hanem sok költség és nagy leterhelés. Ha megszülöd,akkor nem tudsz majd tanulni,bulizni, tönkre teszed a saját életed és a gyerekedét is. Egy felelőtlenségből ne csinálj többet.

Nagyon gyorsan mondd el a szüleidnek,és fogadd el az ő döntésüket.

2011. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/276 anonim ***** válasza:
100%
Miért mindig csak a magad nevében beszélsz? A barátod, hogy gondolja a dolgokat?
2011. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/276 anonim ***** válasza:
90%
Az egy dolog, hogy anyagilag jól álltok. De ugye...ezt nem gondolod komolyan, hogy a szüleid eltartják a gyerekedet veled együtt?? Le lehet pontozni, nem érdekel, de óriási felelősség egy kisbaba. Plusz tanköteles vagy és nincs kereseted.
2011. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/276 A kérdező kommentje:
Életemben 1x sem voltam diszkóban, nem is akarok menni.
2011. júl. 20. 17:29
 28/276 A kérdező kommentje:
A barátomnak már sajnos nincs beleszólása ebbe
2011. júl. 20. 17:30
 29/276 anonim ***** válasza:
74%
18 éven aluli vagy és az orvos nem vette fel a szüleiddel a kapcsolatot? Úgy tudtam, h ilyen esetben (ami sorsdöntő) a gyámot mindig értesítik.
2011. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/276 anonim ***** válasza:
83%

Csakígy megmondod.De semmiből nem tudnád eltartani.És a szüleidnek lenne gondja ezzel nem pedig neked.Később meg majd ha szakítasz ezzel a sráccal és férjet akarsz nem biztos hogy egy olyan nőt akar majd magának bármelyik férfi mint akinek már van 1 gyereke.Főleg hogy olyan korai...abból aztán ki nem tudod magyarázni magad...

Tudom hogy mindenki ragaszkodik a babájához amikor már úton van de hidd el 16évesen könnyebb lesz ha elveteted.

2011. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!