Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát várok. Hogy mondjam el?

Babát várok. Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Az utolsó menzeszem kimaradt, most kellene épp meg lennie a vérzésemnek. A múlt hónapot ráfogtam az idegességre (szóval hogy amiatt nem jött meg), de ezt a hónapot nem tudom semmire sem fogni, szóval muszáj leszek elmondani itthon, meg már ideje is van. Kb 8 hetes terhes vagyok.

Másrészről: nagyon "szemétség" a szüleimmel szemben, hogy meg akarom szülni? Elvetetni semmiképp, örökbeadáshoz nem lenne lelki erőm... És ugye saját keresetem nincs... De az biztos, hogy nyugdíjas korukba a hátsófelüket is tisztára mosom, ha ezt megteszik értem/értünk most...


Mit tegyek? Hogy hozzam szóba?


16/L


2011. júl. 20. 17:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/276 anonim válasza:
36%
Én nem tudom, hogy csinálnám, csak biztatni szeretnélek, hogy a világ legcsodásabb dolga ANYA-vá válni, ez legyen a fejedben, amikor elmondod nekik.
2011. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/276 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Szerintem először anyukádnak mondd el,vagy ha apudban jobban bízol akkor neki. Találjatok ki valamit,és akkor utána a másik szülőnek. Én nagyon drukkolok neked! Mindenképpen írj,hogy mi lett!
2011. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/276 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálok, hogy várhatsz el a szüleidtől egy ekkora felelőséget. Apja lesz a gyereknek? HA igen, álljatok oda ketten. Ha nincs, hogy gondolod a továbbiakat, Te éled az életed, tanulsz stb., ők meg neveljék a picit. Ha védekezni nem volt felelőséged, egy picihez, hogy lesz.
2011. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/276 anonim ***** válasza:
80%

Elôszôr is gondold ezt végig mégegyszer!!! meg még szàzszor!

Tesztet csànltàl? Orvos làtott? Abban legyél biztos amirôl papìrod van. én nem szemétségnek hìvnàm ezt hanem felelôtlenségnek.. aminek elsôsorban nem is te leszel az elszenvedôje, hanem a baba, akire majd haragszol, hogy te nem mész bulizni, mikor a tôbbi vele egykorù igen, és a szûleid, akik ebbôl a felelôsségbôl tôbbet kapnak mint szabadna... Szerintem gondold àt mégegyszer, bàr én ebbe nem akarok àllàst foglalni, hogy tartsd meg vagy ne... csak pròbàlj meg màr nem kislànyként gondolkodni, nameg, hogy kell-e ez neked?

2011. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/276 A kérdező kommentje:

Nagyon jól állunk anyagilag, pénz nem lenne akadály szerencsére...


Apa nagyon hirtelen haragú, félek tőle most.. :(

2011. júl. 20. 17:25
 16/276 A kérdező kommentje:
Engem nagyon nem érdekel a bulizás és hasonlók. Biztos, hogy a babának ilyen szempontból semmilyen hátránya lesz, nem fogom rá haragudni, vagy bármi..
2011. júl. 20. 17:26
 17/276 A kérdező kommentje:
1000x végiggondoltam már.. Csináltam kb 10 tesztet, mert nem tudtam elhinni... Aztán mentem dokihoz, oda is 2x, hülyének is nézett az orvos, képtelen voltam elhinni..
2011. júl. 20. 17:27
 18/276 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a legjobb, ha leültök a szülőkkel és a pároddal együtt közlitek velük!


Semmiképp ne egyedül mondd el, mert az olyan mintha a barátodnak nem is lenne sok köze ehhez, pedig neki is van/lesz nem is kevés szerepe. Mondd el, hogy nem azért estél teherbe mert felelőtlen módon védekezés nélkül feküdtetek le, hanem azért mert ez egyfajta "baleset" volt. A terveiteket is mondjátok el nekik, illetve, hogy szeretnétek ha segítenének nektek felnevelni, de ezenkívül ti is maximálisan szülőkké fogtok válni, attól függetlenül, hogy neked még nincs saját kereseted.


A sulit is fejezd be, nem lehetetlen hidd el, a barátnőm baba mellett érettségizett le, aztán utána elvégzett egy középfokú majd egy felsőfokú képzést is tizenévesen. Egyszerűen csak sok erőt, áldozatot, kitartást és jó időbeosztást igényel.


Barátod mennyi idős? Az ő szüleivel is kell beszélnetek!

2011. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/276 anonim ***** válasza:
88%

Mivel még csak 16 éves vagy, ezért a szüleid fognak dönteni a babád sorsa fölött...

Megmondom őszintén, ha én lennék az anyukád, nem tudom, mit szólnék. Az biztos, hogy nem bántanálak, de nem lenne könnyű a döntés: a picit én is sajnálnám elvetetni, de Téged is sajnálnálak, hogy ilyen fiatalon elrontod az egész életed. Hiszen még te is gyerek vagy...

2011. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/276 A kérdező kommentje:
Muszáj vagyok egyedül elmondani sajnos...
2011. júl. 20. 17:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!