Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/302 anonim ***** válasza:
18:51-es válasza nagyon jó és igaz! :)
2011. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/302 anonim ***** válasza:

18:51-es nekem is tetszik! Kössz!

sz. étteremben:(én is így mondtam el apukámnak, bár mi már házasok voltunk): jön egy vendég hozzánk, egy kicsi vendég..Meglepődött, mikor rájött..

R.Tagore "pici koldusként2 írja az érkezőt.

"A gyermek úgy jön a világra, mint egy koldus, pedig mennyi aranya és gyöngye van.

Nagy oka van, hogy álruhában érkezik.

Icipici csupasz koldus, aki tökéletesen tehetetlennek tetteti magát – így koldulja a mérhetetlen anyai szerelem gazdagságát."

[link]

2011. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/302 anonim válasza:
100%
Ha 10 hónapig nem vették észre a szüleid, hogy jársz valakivel, az nem csak a Te hibád. Egy jól működő, egymással törődő családban ezer jel mutatja, ha valaki titkol valamit. Lehet, hogy nem is teljesen vakok, biztos látják, milyen ideges vagy. Ha nem, akkor sajnos nem olyan jó köztetek a kapcsolat, de akkor legalább a hír sem lesz nekik olyan sokkoló. Szerintem tök jó fej vagy, hogy a mai ijesztgető, gyerekellenes világban nem akarod elvetetni a gyermeked. A barátodat viszont valahogy rá kellene venned, hogy mutatkozzon be a szüleidnek. Sajnos az nem túl jó jel, hogy belement ebbe a 10 hónapig nem mondom el otthon játékba. Ő már apa, és hát ő a férfi, neki kellett volna erőltetni, hogy mutasd már be otthon. Azért drukkolok Nektek, és szerintem is minél hamarabb mondd el otthon vagy bárhol a szüleidnek, egy kismamával kinek van szíve ordibálni. :)
2011. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/302 anonim ***** válasza:
100%

én is azt javasolnám, amit már előttem is írt valaki, hogy először mutasd be a párodat, majd pár héttel később számoljatok be az örömhírről.


azért azt elismerheted, hogy nem kellett volna csodálkoznotok, hogy jön a baba, ha egyszer pár alkalommal nem védekeztetek, nem is értem, mi okozott meglepetést? talán nem tudtátok mi kell ahhoz, hogy gyerek szülessen?

2011. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/302 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ne mondj a szüleidnek semmit. Abból nem lehet sem baj, sem vita, sem idegeskedés. Nem kell a pasidat bemutatni, nem kell elnézést kérned, amiért 10 hónapja átvered őket, nem kell tudniuk, hogy hirtelenjében "nő" 2 db fél unokájuk egy valódi mellé. Az a lényeg, hogy szépen, békében éljetek egymás mellett, senki ne akadjon ki semmin. Őrizgessétek azt a "burkot", amiben ilyen klassz, önálló, őszinte, okos lányt sikerült felnevelniük. Tekintettel arra, hogy repülő a levegőben, és gyerek az anyja hasában még nem maradt, előbb utóbb, majd rájönnek mi az ábra. Esetleg amikor szülni mész, nyugtasd meg őket, hogy vakbélgyulladásod van, attól fáj a hasad. Aztán a gyerekkel a karodon, közölheted velük, hogy bocsi, tévedtél... Az agyamat dobom el az ilyen kérdéseken.
2011. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/302 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban együtt vállaljátok, akkor együtt is álljatok a szüleid elé, és együtt mondjátok el, hogy babát vártok. Nincs az a nagyszülő, aki ilyenkor előbb, vagy utóbb nem örülne az unokájának! Mindegy hány éves vagy, az a fő, hogy a párod melletted áll, és kiáll értetek a szüleid előtt is! A szüleid is melléd fognak állni, ha nem is azonnal!
2011. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/302 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőméknél is hasonló volt a szitu, csak ő nem jelentette be, csak amikor már naaaagyon látszott kb 6 hónaposan (nem tudom, h addig milyen ruhákban járt)az anyja rákérdezett, h "nem vagy te terhes?!

Hát... de, nna, lett is nagy meglepetés (20 éves volt a lány) volt barátja, akit valamennyire ismertek, de nem éltek együtt. Mire mindent előkészítettek 3 hónap alatt az nem volt semmi, de a babát követte nem sokkal utána a tesó és nem lehet őket kiszedni a nagyi kezéből, imádja őket és a agypapa is!

2011. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/302 anonim ***** válasza:
100%
na mivolt?
2011. júl. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/302 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert kivánok neked!Légy erős és kitartó!Ha tényleg szeretitek egymást,együtt minden akadályt átvészelhettek.Én 24 voltam amikor a kislányom megszületett,akkor voltunk együtt majdnem 3 éve a párommal.Nálunk a gond az volt,hogy anyám nem akarta elfogadni a páromat (csak mert nem tehetős családba született,nem pénzes stb,mindegy hosszú....),annyira elmérgesedett anyámmal akkoriban a viszony,hogy 6 hónapos terhes voltam amikor megmondtam,hogy unokája lesz.(Mi Bp.-en éltünk,ő egy vidéki városban,elég ritkán találkoztunk,pont az állandó vita miatt.Mondanom se kell,hogy nagyon kiborult amikor megtudta,hogy unokája lesz,egyáltalán nem dobta föl a hir !!!!De mikor megszületett minden megváltozott.A párommal azóta sincsenek jóban,de az unokáját imádja anyám :) !!!!!
2011. júl. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/302 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 2.gyereket nem tudtuk,hogy hogy mondjuk el anyósomnak,(mert,hogy a mai világban elég 1 gyerek-szerinte)aztán egyszer voltunk valahol és hazahozott minket,mi már fel mentünk a nagyobb lányommal és a fia egyszerűen így vált el tőle:"mellesleg anyuka,a Mónika terhes"és adott neki 2 puszit és ott hagyta.Kb.két hétig nem láttuk,de amióta megszületett ugyan úgy rajong érte,mint az elsőért.
2011. júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!