Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/302 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából végigolvastam a válaszokat, kíváncsian vároma fejleményeket.


Egyébként szerintem is első a barát bemutatása, utána a baba bejelentése (vagy egyedül, vagy a leendő apával együtt, ezt neked kell tudni, melyik a jobb.)


Én a szüleid helyében nagyobb sokkot kapnék, ha még életemben nem láttam volna azt az embert, akitől a lányom terhes.

2011. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/302 anonim ***** válasza:
100%
na mesélj mi lett?
2011. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/302 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom beszéltél-e már a szüleiddel, de nyugi! Igaz, nem ismerem a szüleidet. Viszont azt látom, hogy fiatal, de FELNŐTT EMBER vagy! Ha szeretitek egymást a barátoddal, együtt fogtok élni, nem fogsz függeni anyagilag a szüleidtől, akkor nincs félnivalód! Attól, mert eddig "egy virágot sem tudtál nevelni" attól még jó anya leszel, ne aggódj! A kommentjeidből látom, hogy értelmes, komoly lány vagy a korod ellenére. Egy dologra figyelj oda! Nem tudom, van-e szakmád vagy suliba jársz-e, de ha a baba elkezd majd bölcsibe, oviba járni, akkor ne a párodra bízd magad, hanem keress munkát és dolgozz! Sosem lehet tudni, mi lesz évek múlva, kell, hogy legyen tapasztalatod a munkában, ha ne adj isten egyedül kellene nevelni a gyerekedet. Nem ijesztgetni akarlak, de előre nem látunk. Sok boldogságot a picihez, öröm,hogy fel sem merült benned az abortusz gondolata!
2011. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/302 A kérdező kommentje:

Elég nagy veszekedés lett az egészből,anya olyan idegesnek tűnt,mint még soha.Próbált arra rábeszélni,hogy vetessem el,de nem érti,hogy ez az én életem és ehhez neki most már tényleg semmi köze nincs.

Apa először szerintem fel sem fogta,csak utána 5 perccel eshetett le neki.

Anya természetesen jött a megszokott szövegével,hogy én magamról sem tudok gondoskodni meg hasonlók,de már nem is annyira érdekel.Reggel is próbálkozott rábeszélni az abortuszra meg mondta,hogy milyen nehéz egy gyerekkel.

Én többet nem maradok ebben a házban,a ruháimat meg a szükségesebb dolgaimat átvitetem ma a párom házába.

Nem tudom,hogy milyen nagymama lesz az anyámból,ha már ahogy meghallja,hogy unokája lesz,meg akarja öletni...

2011. júl. 21. 09:17
 95/302 anonim ***** válasza:
Szegénykém nem lehet könnyű. De szerintem előbb utóbb csak megbékélnek. Menj el ez a legjobb, így lesz idejük kicsit gondolkozni és lenyugodni. Szorítok érted.
2011. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/302 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy veszekedés lett belőle. :( Biztosan megbékélnek a szüleid előbb-utóbb! Ha majd megszületik a gyerkőc, anyukád elfelejt mindent, amit most mondott. Most ideges, hirtelen jött neki, félt, hogy egy elvált, gyermekes apával fogsz együtt élni. Nem küldhet abortuszra, ha nem szeretnéd, felnőtt nő vagy! Próbáld meg türelmesen kezelni a dolgot, biztosan lehiggadnak, de ha belegondolsz nekik sem egyszerű most! A legjobbakat!
2011. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/302 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, hogy ezt írom, de én megértem az anyukád. Gondolom, ő is mint a legtöbb szülő, azt álmodta a gyerekének, hogy egyetem, aztán sikeres állás jó házasság és utána gyerekek. Te pedig áthúztad képzeletét, és egyből a gyerekeknél kötöttél ki. Végülis még csak 19 éves vagy, most estél ki a gimnázium/középiskola padjából, épp most kéne elkezdeni kicsit élni az életed. Ezalatt nem azt értem, hogy bulizz orrba-szájba, hanem hogy világot láss, embereket ismerj meg és tapasztlatot szerezz. Érthető, hogy kiakadt, mert ez Neked már nem lesz meg, az életed a gyermeked körül fog forogni. Nem az fog foglalkoztatni, hogy épp melyik ruhád vedd fel egy randira, hanem hogy milyen ruhát adj a kicsire amikor mentek a játszótérre.

Én életemben egyszer követtem el hatalmas hibát, amikor a szerelem miatt elszalasztottam egy külföldi tanulási lehetőséget. A szerelem elmúlt és most 3 évvel később pótolom azt, amit már előbb megkaphattam volna.

Kívánom, hogy jól dönts! Biztos sok örömöd tellik majd a kicsiben, és a párodat is nagyon szereted, de hidd el, ez nem olyan dolog amit meg tudsz változtatni, ami ha nem tetszik akkor kicsit félre rakod. Ez egy életre szóló döntés. Nem akarlak rábeszélni semmire, csak gondolkodj és próbáld beleképzelni magát az anyukád helyzetébe. Te mit szólnál ha a kicsi lányod eléd állna, hogy "sorry anyu terhes vagyok egy elvált pasitól, akinek mellesleg van 2 másik gyereke". Nem rosszindulatból, de ami most rózsaszín és gyönyörű, elmúlik. És akkor ott maradsz egyedül a kicsivel, mert a szüleiddel nem állsz szóba egy vélt sérelem miatt (már most el akarsz költözni). Azt gondolod magadról, hogy felnőtt vagy, holott épphogy gyerekesen viselkedsz ezzel a "ma átvitetek mindent a páromhoz" dologgal. Ülj le magadban és rágd meg a dolgot, sose indulatból dönts.

Tényleg kívánom, hogy jól süljön el minden, és ne haragudj, amiért megírtam az őszinte véleményem.

2011. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/302 anonim ***** válasza:
14%

"Te pedig áthúztad képzeletét, és egyből a gyerekeknél kötöttél ki."

Miért az anyjának kéne netalán megfelelnie? Az anyjának az élete az ő élete? Hagyjuk már...

Kérdező gondolhattad hogy nem fognak örülni neki, de mint korábban írtam ezen is túl kell esni egy ideig biztos mondani fogják neked az abortuszt, de majd abbahagyják főleg mikor majd eljön az ideje hogy nem lehet elvetetni. Meglátod minden rendben lesz én drukkolok neked és ha gondolod majd írj hogy hogyan alakulnak a dolgok de soha ne add fel!!!

2011. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/302 anonim ***** válasza:
100%

11:34

Egyáltalán nem azt írtam, hogy az anyjának kell megfelenie, hanem hogy valószínűleg ezért akadt ki az anyja.

Te biztos a plafonig ugrálnál örömödbe ha a 19 éves lányod zéró tudással (mert az érettségi ma már édes kevés) bejelentené, hogy terhes. Ne mond nekem, hogy te ráhagynád, "persze lányom, tégy amit akarsz, szülj gyereket, mire megszüleik 20 éves vagy, mire ovis lesz 23. A munkához épp elég idős, viszont felvenni normális helyre nem fognak, mert van gyereked (van olyan mhely ahol ez már kizáró ok) zéró képesítésed és tapasztalatod." és megveregetnéd a buksiját, hogy így kell ezt csinálni.

Egyáltalán nem azt írtam, hogy nem drukkolok a kérdezőnek, de akkos is felelőtlenség haragból dönteni és felégetni magam mögött mindent mert az anyja húzta a száját. Friss még nekik az élmény, ennyi. A kérdezőnek volt ideje hozzászokni, az anyjának meg még 24 órája sincs, hogy bejelentették, hogy nagymama lesz.

2011. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/302 anonim ***** válasza:
100%

A nehezén túl vagy, innentől már csak jobb lehet :)

A szüleid is lehiggadnak pár héten belül, amikor majd látják, hogy komolyan gondolod, és a párod is.


Kitartást!

2011. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!