Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/302 anonim ***** válasza:
81%

Ne ess túlzásokba: "többet nem maradsz ebben a házban".

A szüleid reakciója TELJESEN TERMÉSZETES, mint ahogy írta előttem valaki, mert mást képzelt el neked, mint ahogy valószínűleg te sem így tervezted az életed(bár a párszor védekezés nélküli együttléttel lehet, hogy éppen ez volt a célod?)


Megbékél, megbékélnek, főleg, ha meglátják az unokájukat, és nem utolsó sorban, ha a barátod is valóban olyan, mint ahogyan leírtad.


Vele már találkoztak? (Bocs, ha már írtad, nekem úgy rémlik, nem)

És nem értem, miért nem tudtak a szüleid a kapcsolatodról? Így persze, hogy még nehezebben dolgozzák fel... Derült égből villámcsapás!


Ne te legyél megsértődve, a költözést meg ne duzzogásból tedd. Előbb is megtehetted volna, főleg ha tudnak a szüleid a kapcsolatotokról: "Anyu, apu szeretnék összeköltözni a barátommal." Ha ismerik a férfit,más a helyzet.


Kicsit te rontottad el (és ez valóban nem vall valami felnőttes viselkedésre), azt viszont nagyra becsülöm benned, hogy kitartasz a baba mellett, és nem az abortusz az, amin most dilemmázol.

2011. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/302 anonim ***** válasza:
70%

nagyon bátor voltál! jól tetted azt is,h elmentél tőlük! ne legyen azért örök harag, ami a fontos,h végre belássák,h nem vagy már kislány! felnőtt érett nő vagy,önálló élettel. gondolom azért borultak ki mert hirtelen szakadt a nyakukba a dolog. a férjem pl 3 év langyosvíz kapcsolat után 1 héten belül jelentette be a következőket: anyu,szakítottam x-el. mert beleszerettem y-ba. és hozzáköltözöm. anyukája majd elájult. de megbékélt mert látta h a fia boldog,h végre felnőtt,megházasodott,családot alapított. csak hitrtelen sok volt neki.


a babára tekintettel sztem kicsit most hanyagold a szüleiddel való beszélgetést. ha betöltöd a 12.hetet,csináltass egy 4d babafotót,és küld el nekik egy levélke kíséretében,amit a babátok "ír"

pl: drága mama,papa!


hát itt vagyok! nagyon szeretlek benneteket! vigyázzatok anyára és apára,h ők vigyázhassanak rám,mert nagyon szeretnek engem és én is őket!


ha ettől se hatódnak meg akkor meg hagyni kell nekik időt,h megemésszék.


nagyon jól döntöttél,nagyon talpraesett és érett vagy!! gratulálok!!!!!!! :)))))))

2011. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/302 anonim ***** válasza:
63%
Hát lehet nekem vannak túlzott elvárásaim a férfiakkal szemben, de azért egy normális felnőtt férfitól én elvártam volna, hogy álljon már mellettem, mikor egy ilyet bejelentek ebben a helyzetben. Azt is elvártam volna, hogy ne hagyja magát lerázni... Érdekes egy pasid van.
2011. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/302 anonim ***** válasza:
29%

12:24


Egyetértek veled, azonban könnyű úgy megtartani egy gyereket, ha van pénz felnevelni. Ebben az esetben a legtöbb nő megtartja, tehát nem egy nagy érdem.

2011. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/302 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


A legfontosabb úgyis most a nyugalmad lesz és nem biztos hogy ezt tényleg pont otthon fogod megtalálni! Adj nekik egy kis időt! Párodat sem ismerték fel sem lehettek készülve semmi hasonlóra:D Elhiszem hogy olyan volt nekik mintha a nyakukba öntötted volna a forró vizet! :D Kitartást, nyugalmat egészsége és szép babát kívánok Nektek!

2011. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/302 anonim ***** válasza:
62%
bármiért is szül valaki,az nagy érdem. te nyilván pasi vagy. egyébként meg nem a pénz számít ha az ember gyereket akar. egy kisbabához alig kell pénz. fokozatosan pedig meg lehet neki teremteni mindent. persze kinek mit jelent a minden ugyebár... sztem jól tette amit tett. a pasi meg sztem nem gyáva,hanem így látták jónak. amikor a férjem bejelettette h összeházasodunk,én se voltam ott mert az anyja majd szívbajt kapott, eléggé heves természet és nem volt kedvem a pocskondiázását hallgatni,a férjem meg ezt elrendezte.
2011. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/302 anonim ***** válasza:
69%

előző


Nem pasi vagyok, hanem nő.

Egy kisbaba nem kerül sokba, azonban, ahogy nő, annál többe kerül.

A legfőbb ok pedig az anyagiak hiánya, ha egy nő elveteti a gyerekét. Ahol megvan a biztos háttér, a legritkább esetben kerül sor az abortuszra.

Akkor lenne az én szememben nagy dolog, hogy bevállalja a gyereket, ha minden anyagi nehézség ellenére megtartja.

Így könnyű rá igent mondani.

2011. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/302 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó!

Ha milliomos lennék,akkor se szülnék több gyereket!!(már 2 van)

2011. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/302 A kérdező kommentje:

Akkor is megtartottam volna,ha a párom nem keresne jól és nem élnénk jó körülmények között.

Még nem ismerik a barátomat,de addig nem is fogják,amíg apának olyan a hozzáállása hogy "ha megtalálom azt s szemetet,én megölöm."...Mert ez felnőttes viselkedés....

Eddig azért nem mutattam be nekik,mert tudtam,hogy kiakadnának a korkülönbség miatt.

Nem akartam terhes lenni 19 évesen,nem így terveztük.

De a picivel együtt is tudunk világot látni,utazgatni.Nem akarom csak azért elhanyagolni és elhagyni magam,mert lett egy gyerekem.



Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 21. 17:32
 110/302 anonim ***** válasza:
38%

csak szerinted az anyagiak határozzák meg h valaki szül vagy sem. csak annak határozza meg ez,aki alapból anyagias.


mint írtam: fokozatosan is meg lehet teremteni a gyerekeknek ami kell nekik. mi is 0-ról indultunk,most se jobb a helyzet,adósságból van mindenünk. de mégis szülni akarok még a 2 mellé. és mindent megkapnak. szeretet,törődést. egy gyereknek tökmindegy,h 5000ft-os használt,vagy 100.000.- ft-os új babakocsiban tolod-e. és az se számít,h állami,vagy méregdrága magánovba adod-e. egy gyereknek mindenhol csak a szeretet kell. ilyen egyszerű. és aki így nő fel,az később se kerül sokba,mert nem az anyagiakban méri majd a dolgokat. tojni fog rá h a másik csajnak milyen a cipője. mert más lesz az értékrendje.


kérdezőnek: sok boldogságot nektek,és ne foglalkozz a rosszakarókkal,a fanyalgókkal és az irigyekkel! a szüleid majd megbékélnek,valóban nem szükséges most erőltetni a találkozásokat. ti már egy család vagytok a pároddal,a babával,egy külön család,már hozzájuk tartozol,nem a szülőkhöz, most már neki akarj megfelelni-meg persze magadnak!


sok boldogságot!!!

2011. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!