Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
 221/302 A kérdező kommentje:

21:30

Én sem erőltettem annyira ezt a nagy ismerkedést,mert féltem a reakciójuktól...Ő pedig rám hagyta a döntést,nem akart semmit sem erőltetni.Most meg hogy meséltem neki anyám kirohanásairól szerintem egy picit tart is tőlük.


22:23

Igen,persze,annyira boldog vagyok,hogy szinte szárnyalni tudnék attól,mert a szüleimmel tönkre ment a kapcsolatom és már szinte az egész város rólam pletykál,már minden voltam az utóbbi pár napban,csak halott ember nem(voltam már családszétdúló krva,hazug dög,pénzéhes ribi és még sorolhatnám).

Nem azt mondom,hogy a szerelem örökké tart,de én igyekezni fogok,hogy 10 év múlva is ugyanilyen legyen a kapcsolatom a párommal,mint most.

Tudom,hogy sokak szerint ennek a kapcsolatnak nincs jövője,de akik ezt mondják,azokat nem ismernek minket...

Én igyekezni szeretnék,hogy helyre hozzam a szüleimmel a kapcsolatomat,de az úgy nem megy,hogy közben az anyám megakarja öletni a saját unokáját...

2011. júl. 30. 22:39
 222/302 A kérdező kommentje:

De amúgy elég vicces,hogy a kérdés lényege az volt,hogy mondjam el a szüleimnek azt,hogy terhes vagyok...Most pedig itt írják a válaszadók,hogy majd elhagy meg hogy fogom én ellátni a picit,ha főzni nem tudok....

A 9. oldalon kb. megírtam,hogy elmondtam a szüleimnek,hogy mi a helyzet,azóta pedig kapom a "kellemes" válaszokat,hogy hogyan fogok én ellátni egy gyereket meg elhagy majd a párom,stb...

2011. júl. 30. 22:46
 223/302 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj én mindig melletted voltam, de most légy őszinte! Te mit gondolnál egy olyan 19 éves lányról aki összejön egy nála jóval idősebb pasival, se nem főz se nem takarít, ellenben vásárolgat, teniszezik, kozmetikázik stb. És nem mellékesen terhes. Hülye helyzet, mert konkrétan ez valóban általában a pénzéhes k.rva definíciója. Viszont mivel nem ismerjük 100%osan a helyzeted nem szabad ítélkeznünk, főleg, hogy valóban nem ez volt a kérdés.

Nyugodj meg, beszélgess a szüleiddel, mondd meg fog megérted, hogy féltenek, de engedjék, hogy ha hibát követsz el tanulj belőle.

Ja és ha némileg jobb külső megítélést szeretnél, akkor jobb ha megtanulsz főzni, és takarítani. Nem baj, ha van segítséged, ennek mindenki nagyon örülne, de szerintem az a legjobb megoldás, ha azt valóban segítségnek fogod fel, és nem úgy, hogy akkor neked nem kell. Nyilván te döntesz, de szerintem/ kívülálló szemével nézve érdemes lenne.

2011. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/302 anonim ***** válasza:
92%
bocs: mondd meg, hogy érted
2011. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/302 anonim ***** válasza:
29%

Érett felnőtt, komoly gondolkodású vagy, Kérdező.

Nem kell a szüleid gyilkos tanácsa.

- tényleg, azt nem vetették fel, hogy egész életedre megnyomorodhatsz? és egy élőlény elpusztításanak lelki terhe nyomna? Fölötted is így ordibáltak egymás közt, vagy a ő szüleik közt, hogy engedjenek-e megszületni? érdekes, hogy ez nem lenne náluk probléma?


ÚJ családod van - és szépen készüljetek a fogadásra. Szerintem most még belefér: minden nap tanulj 3 órát a választott nyelvből (ne hagyj ki napot, a napi ritmus fontos! )- fél év alatt megvan a nyelvvizsga.

Határozd el, midennap, lehetőleg ua. időpontban. Mint egy sportoló az edzést. Sikerülni fog!! Drukkolok neked!

2011. júl. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/302 anonim ***** válasza:
67%

"féltenek, de engedjék, hogy ha hibát követsz el tanulj belőle. "

Kedves válaszoló!

Ha ez hiba, akkor a tányér leejtése micsoda?

2011. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/302 anonim ***** válasza:
89%

"Nem a pici tehet róla,hogy a nagyanyjába alig szorultak érzelmek...."

Ha a te lányod igyekszik, akkor 37 évesen te is megtudod majd. Vagy még előbb. Kívánom neked.

2011. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/302 anonim ***** válasza:
89%

(voltam már családszétdúló krva,hazug dög,pénzéhes ribi és még sorolhatnám). "


Pedig nem is. Csak egy buta, megesett lány vagy, akit elcsábított egy jó apa. A filmekben ő a tenisztréner, vagy a nőorvos. Jelen esetben vajjon micsoda? Vezérigazgató?

2011. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/302 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!


Azt elárulod nekem, mik a terveid a jövőre nézve? Otthon leszel a gyerekkel, tiszta sor, de meddig? És utána mit szeretnél? Dolgozni? Vagy tanulni? Tényleg, mi a szakmád (ha van)? Fogsz találni munkát (nem tudom, merre laksz)?


Értem én, hogy most minden szép és jó, de mi lesz pár év múlva? Most nem arra célzok, amit sokan leírtak, hogy "majd a pasi így meg úgy elhagy" de tényleg, VELED mi lesz eztán?

2011. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/302 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Én ugyan nem cafkázlak le, de amit az utolsó a továbbiakban írt, azzal teljesen egyetértek!


Tessék magad összekapni, egy igazi nő, társ élete nem abból áll, hogy elflangáljuk az időt, meg pihengetünk. A terhesség nem betegség, persze van, hogy indokolt a fokozott pihenés, de semmi ilyenről nem írtál.


Ha sokáig meg szeretnéd tartani a párodat, akkor igenis vezess háztartást, tanulj meg főzni, a takarításhoz sem kell se diploma, se különösebb tehetség.

Az jó, ha (jelenleg) van pénz a kiszolgáló személyzetre, de eljöhet az idő, amikor a párod tőled várná el mindezeket. Ha rájön, hogy semmi ilyenre nem vagy alkalmas, előbb utóbb keres olyat, aki nemcsak az ágyban jó.


Aztán: 19 éves vagy, gondolom jó esetben van egy érettségid. Sokan tanulnak terhesség, gyed idején, nézz körül, ha jól tudom, mostanában vannak a pótfelvételik a főiskolákon. Hidd el, nem olyan nagy dolog gyerek mellett sem megszerezni egy diplomát, már több ezer nőnek sikerült, neked miért ne? Párod bizonyára támogatna, sőt örülne, hogy vannak ambícióid, gondolom ő sem a 8 általánossal szerezte azt, amije van.

Főleg ha anyagilag momnetán megengedhetitek magatoknak, hogy a babára bébiszitter vigyázzon, ha te suliban vagy. (Bár gondolom addigra és ilyen indok miatt a nagyi is boldogan ott terem a kicsi mellett.)


Nagyon lazán veszed a dolgokat, ne legyél kitartott/eltartott/elkényeztetett úri kisasszony, mert most "hopp", de utána jöhet még "kopp" is.

2011. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!