Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párommal 10 hónapja együtt vagyunk,de a szüleim azt sem tudják,hogy van bármilyen kapcsolatom,mert Ő idősebb nálam...

De kiderült,hogy babát várok.Nem terveztük,de én megszeretném tartani és ebben a párom is támogat.Tudom,hogy jó apa,mert már van 2 gyereke az előző házasságából(egy 7 éves kisfiú és egy 10 éves lány).

Csak azt nem tudom,hogy mondjam el anyáéknak a dolgot.Nem az Ő nyakukra akarom a picit,elköltöznék,ez már biztos.Csak attól félek,hogy ettől is kiakadnának,mert szinte burokban nőttem fel,mindig nagyon vigyáztak rám.


Valami ötlet,hogy közöljem velük?

Gondoltam arra,hogy egy nyilvános helyen mondanám el nekik,mert akkor nem tudnak annyira kiakadni,mintha otthon lennénk.


Vagy ti hogy csinálnátok?Esetleg egy nyugodt délutánon?Vagy mikor?


Köszönöm a tanácsokat


2011. júl. 17. 20:25
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/302 anonim ***** válasza:
78%

Valóban, nem ismerünk se téged, se a párod, csak van itt jó pár sok mindent megtapasztalt ember, de nálad biztos tapasztaltabbak.

A szerelem pontosan ilyen, amit leírtál: "Imádjuk egymást,napközben legalább 2 óránként beszélünk egymással és mindent megbeszélünk."

A legtöbb kapcsolat ugyanígy kezdődik, és tart az állapot jó esetben 1-2 évig (kinél meddig).

De ne hidd, hogy örökké fog tartani! Ha ezt gondolod, tényleg álomvilágban élsz.

Ez persze nem azt jelenti, hogy utána vége a kapcsolatnak, hanem jön egy újabb szakasz, ami alapvetően más. Mindkét fél jó alaposan ismeri már a másikat, megfogyatkoznak a telefonbeszélgetések, az ajándékok, stb... Talán túlzás, hogyha azt mondom, jönnek a hétköznapok. Akkor derül majd ki, mennyire ragaszkodtok egymáshoz. Ezt előre sajnos te sem tudhatod, bármennyire is úgy érzed most, hogy ti aztán mások vagytok mindenkinél, és veletek aztán soha, de soha nem történhet meg az, ami sokakkal sajnos igen.

Elhiszed, hogy a legtöbb válás, szakítás résztvevői valamikor (a kapcsolat elején) ugyanilyen rózsaszín mámorban lebegtek két méterrel a föl felett?


Na, csak azért írtam le ezeket, hogy értsd, miért írják sokan, hogy mi lesz veled, meg a gyerekeddel, ha netán szétmentek. Sajnos benne van a pakliban, mindenki paklijában benne van.


A nyelvvizsgához sok sikert, de én azért ebbe a 4 évbe több energiát befektetnék, mint amit te tervezel.

Mondom én 35 éves fejjel úgy, hogy jó házasságban élek. Jelenleg itthon gyeden, de ha lejár szerencsére lesz hova mennem dolgozni, mert eddig sem ültem a babérjaimon.

2011. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/302 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Tudod, mindig a hírvivőnek, vagy az igazat szólónak csapják le e fejét. De én nem akartalak bántani csak kérdeztem, hogy te ebben a kapcsolatban milyen szerepet játszol?

1. feleség

2. élettárs

3. pár

4. egyéb

Tegyél egy x-et. Ez csak nem sértő. Hadd kérdjem meg, te most vagy 19 éves. Anyukád hány évesen lesz nagymama?

2011. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/302 A kérdező kommentje:

Az élettársa vagyok,feleség (még)nem szeretnék lenni.

Az anyám pedig 45 éves.

2011. aug. 3. 12:26
 244/302 anonim ***** válasza:
26%

nem hiszem el, hogy Téged még mindig nyüstölnek!


Mi a különbség egy feleség és egy élettárs között? 1 DARAB PAPÍR!

Én élettárs vagyok és hiszem, hogy az élettársamnak a PÁRJA is amit nekem nem egy papír fog bebizonyítani hanem az együtt eltöltött évek vagy élet! Tudja értelmezni mindenki hogy mit jelent A PÁRJÁNAK lenni valakinek!


Nem tudom miért nagy szám ha valaki nem megy férjhez... Nem is tudtam hogy csak élettársakat és párokat szoktak elhagyni feleségeket sosem...

Haza jön a párom, bevágom a kocsiba és berángatom az anyakönyvvezetőhöz... hát nehogy már kirakjon egy 10 év múlva mert csak a PÁRJA VAGYOK...

Eszerint a felfogás szerint én lejjebb helyezkedek el egy élettárstól és egy feleségtől, de viszont lehet az én kapcsolatom fog sírig tartani a feleségé meg 1-2-5 év múlva viharos válással ér véget?


Nem tudom ki miért különb a másiktól mert azt mondja hogy:

bemutatom a férjem xy-t!,

vagy: bemutatom a Páromat xy-t!

Együtt vagyunk párommal, leszünk is de nem akarok hozzámenni!

Nem kényszerítem és nem is rágom a fülét hogy vegyen feleségül!

Ez a mai kór szerint felesleges baromság...

Anno arra volt jó hogy egy lány ne maradjon "szégyenben"... Igazoltan du.ghattak...

Most már erre nincs szükség mert változott a felfogása mindenkinek! A házasságon kívül született gyerek már nem számít zabigyereknek sem fattyúnak sem akárminek!

Civilizáltabbak lettünk, nem élünk begyöpösödött aggyal (néhány embert kivéve)...


Engem konkrétan nem foglalkoztat hogy 19 éves nem tud főzni nem tud takarítani... Teniszezik és vásárolgat... Ha abban mérnék a szülői szeretetet és minden egyebet néhányan jól felsülnének ezzel a 19 éves kismamával együtt! Ideje mint a tenger! Nem 10 év múlva fog meghalni!


Vannak annyira "reform" férfiak is akik igenis feleslegesnek tartják a főzést mert a bútorok ne vegyék át a kaja szagot se semmit! Inkább beiratkoznak egy vendéglőbe napi menüket hozatnak házhoz 2 személyre 1.000 forintért... Na Puff neki!

Basszus... Hányan örülnének ennek!!!


Hagyjátok már ezt a lányt, Kismamát békén... Akkora szörnyeteg tud lenni némelyik ember ha a másiknak egy kicsit jobb sorsa van... Mert ez a bas.zogatás már nem szól másról csak az irigységről!


De inkább legyen ennek a lánynak is 100 irigye mint 1 sajnálója!

Most írhatjátok azt, hogy Ti nem irigylitek hanem sajnáljátok mert ki fogják rakni stb...

Titeket is! Ha ilyen jó indulatú mindenki a saját életében hamar hoppon maradtok mert házisárkányra senkinek nincs szüksége... És lehet Ti irkáljátok majd ki ide, hogy elhagyott de miért? pedig én semmit nem tettem, ha meg valaki azt írja hogy házisárkányok és vérszívók vagytok még meg is sértődtök... :S

Ha ennyire vagytok elfogadóak a magánéletben, mint ebben az internetes anonim világban lehet akkorákat fogtok nézni pár év múlva és jöttök ide sírni ahányan vagytok :D

2011. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/302 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó!

Először nem tudtam, hogy kiakadjak a kioktatásodon, vagy nevessek, de maradok inkább az utóbbinál.

A házasság még a mai kor szerint sem felesleges baromság. Szerinted az, és még sokak szerint, de a többség még mindig ragaszkodik hozzá, és nem csak azért, hogy igazoltan dughassanak (zárójelben csak, mi szerelmeskedni szoktunk a férjemmel).


Ezért aztán ne túlozz, nem MINDENKI felfogása változott, csak a társadalom egy részéé. Nem ettől civilizáltabb valaki, te meg főleg nem lettél tőle civilizáltabb, mint azok, akik még az oltár elé vonulnak, és nemcsak megszokásból és nemcsak a papír kedvéért, de hűséget fogadnak egymásnak.


(egy "begyöpösödött" agyú korábbi válaszoló, aki nem baszogatta a kérdezőt, csak felvilágosította jószándékúan, mert úgy tűnik, sok mindennel nem egészen van tisztában az emberi kapcsolatok terén. Nem hiszem, hogy irigykednék rá, elég jó dolgom van nekem is, még ha főzök, takarítok, és nem járok teniszezni akkor is.)

2011. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/302 anonim ***** válasza:
27%

éN TUDOM MIT CSINÁLJAK! nEVETEK!


Persze, nem mindenki szemlélete változott csak a társadalom nagyobb részéé...

Régen azért házasodtak (még anyám és nagyanyám is) mert ez elvárás volt! Ha valamit komolyabban akarta egymástól nem volt más esélyük... Pontosabban anyám megpróbálta de faternak nem volt sok választása vagy elveszi vagy nagyon megverik mert elvette az ártatlanságát anyámnak!

hm??? Nem meglepő!


Nem a nagyobb része ragaszkodik most a társadalmunknak a házassághoz pont, hogy erről beszélnek! Hogy a mai fiatalok hamarabb szülnek házasságon kívül, és több élettársi nyilatkozatot írnak alá, mint anyakönyvvezető elé álljanak...

Nem értem én még most sem (mivel hívő sem vagyok) hogy minek kéne egy elképzelt ember (isten) előtt kijelentenem a templomban, hogy én azt akarom aki mellettem áll!

Vagy hogy az anyakönyvvezetőnek minek kéne egy papírt adni arról amit én mindenféle hülye eskü nélkül úgy gondolok?!


Miért vagy Te jobb helyzetben attól aki nem fogadott hűséget az oltár előtt???

ERRE NEM TUDJA MEGADNI SENKI A VÁLASZT!!! ERRE KÉNE CSAK VÁLASZOLNI!!!

Nem tudja senki megmagyarázni hogy mivel jobb házasnak lenni, mint élettársnak! Mivel vagy Te gazdagabb Tőlem ezért? A tapasztalaton kívül... Mert Te tudod milyen ott kimondani azt hogy igen! Én nem... Puff neki...


Nekem az hogy oda áll valaki és azt mondja hogy igen, Nekem csak annyit jelent hogy:

Igen, helo mindenki! Itt vagyok, én vagyok az a barom aki azt hiszi ettől jobb lesz az életem! Mintha neon lámpákkal villognák az ember feje körül!

Nem lettem civilizáltabb Tőle azt írtad... Lehet!

De sem lettél nagyobb biztonságban feleségként mintha csak élettárs maradtál volna! :D

A Te fenekedet már nem tehetik ki? Téged akkor már jobb nőre nem is cserélhetnének?

DEHOGYNEM! Ez a házasság intézményes blabla semmit nem ér... Olyan egyszerű mint egy eldobott kő! Mint ahogy az is aki azt hiszi ettől fikarcnyit is változik majd az élete!

Ez az egész akkor dőlt meg amikor bevezették a válást... Azóta nem ér lóf@szt se...


Kimondod, hogy igen, Te vagy a férjed 10 év múlva beszerelmesedik vagy csak félre megy vagy szimplán elfárad a kapcsolat....

Mi fog történni? elváltok!!! Ennyire egyszerű!


MIt csinálsz az esküddel és a házassági anyakönyviddel? Beülhetsz a wc-re és megtörölheted vele a feneked mert a Te esküd vagy a Férjedé esetleg pont annyit fog érni... Mert nem az esküdön fog járni az agyad amikor a váláson fogsz agyalni vagy a férjed!

Nem törvényszerű az, hogy váltok! Persze ezt tudom! De a házasságok 15-20 évnél ritkán húznak többet...

2011. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/302 anonim ***** válasza:
61%

Miért kiabálsz?

Nem vagyok jobb helyzetben, egy szóval nem mondtam. Nekem fontos a házasság, neked nem.

Mi ezzel a probléma?

Amit megfogadtam akkor, komolyan gondoltam, férjem is. Nem mások kedvéért tettem, nem kényszerített rá senki. Ha nem adnak róla papírt, akkor is megteszem.

Igaz, nem garancia semmire. És akkor mi van?

Valódi statisztikát ugyan nem ismerek, és igaz, hogy egyre több az élettársi együttélés (ami válás esetén macerásabb, mint a házasság esetén), de azért én azt hiszem, hogy még mindig több gyerek születik házasságon belül, mint azon kívül.


Mindenki maga tudja, neki mi a fontos. Az egymás előtti őszinte eskü, a papír, vagy csak szimplán az összeköltözés.

Eldöntheti ma már mindenki, mit akar, de ne nevezd már begyöpösödöttnek azt, aki ragaszkodik a házassághoz, és ne legyen már civilizáltabb az, aki meg nem.


Ennyire egyszerű, csak te jól felfújtad a dolgot!


(Még annyit, hogy szerény véleményem szerint, ha a kérdezőt a párja megkérte volna, vagy megkéri, boldogan vonul vele hófehér ruhában az anyakönyvezető vagy a pap elé... Vagy nem így lenne Kérdező???)

2011. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/302 anonim ***** válasza:
81%

"De a hàzassàgok 15-20 évnél ritkàn hùznak többet"


32-ik hàzzassàgban élünk, férj és feleségként, talàn a ritkasàgok közé tartozunk?????

Szerintem még sokan vagyunk igy!

2011. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/302 anonim ***** válasza:
100%
Meg ne egyétek egymást, kinek a pap, kinek a papné. A kérdező szempontjából teljesen mindegy. Lehet élete végéig boldogok lesznek, lehet 5 év múlva szétmennek. Senki nem láthat a jövőbe. '9 éves, persze, hogy nem kész háziasszony. Mikor megszületett a babám néztem először úgy a konyhára, mint ahol főzni lehet, mégis belejöttem, a párom nem a háziasságom miatt volt velem.
2011. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/302 anonim ***** válasza:
74%

Véleményem szeint is, ha a kérdezõt megkéri a pàrja, boldogan veszi fel a habos ruhàt.


Hànyan vannak olyanok,akik több éve élnek élettàrsi viszonyban, és a nõ reménykedve vàr, arra a napra, hogy feleségül kérjék. Aki élettàrsi viszonyban él, tegye mindenki nyugodtan a szivére a kezét és õszintén feleljen önmagànak, hogy titkon nem vàgyik-e ilyesmire.

2011. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!